Bay Klarnet Max Mingus Üçlemesi 1

7,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
102 gösterim
FARELİ KÖYÜN KAVALCISI,
RUH HIRSIZI, SERİ KATİL,
KİM Mİ? TABİİ Kİ…
BAY KLARNET

İŞ: Zengin bir adamın Haiti’de kaçırılan oğlunu bul.
ÖDÜL: Çocuğu canlı getir ve on milyon dolar kazan.
DEDEKTİF: Max Mingus; eski polis, eski dedektif ve artık eski mahkûm.
RİSK: Kendisinden önceki dedektifler başarısız olmakla kalmayıp acımasızca öldürüldü.

Max Mingus alacağı riskin bedelinin farkındadır ama yine de Haiti vakasını kabul eder çünkü o etmezse başka kimse etmeyecektir. Herkesin kendi içindeki kötülüklerle yüzleşmesi gerektiği, ne kural ne de sınır tanıyan vudu ve kara büyü merkezi Haiti, aynı zamanda çok sayıda çocuğu ailesinden koparmasıyla nam salmış Bay Klarnet adlı bir canavara ev sahipliği yapmaktadır.
Çocuğu canlı ya da ölü bulmaya çalışan Max’in hayatından başka kaybedeceği hiçbir şeyi yoktur. Fakat Haiti’de ölümden çok daha beter hayatlar yaşanmaktadır…
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9786052992036
 • Orijinal Adı:
  Mr. Clarinet
 • Çeviri:
  Osman Bulut
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nuray Durmuş 
17 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı bitirdim ama şu an kendi içimde kitabı ne kadar beğenip beğenmediğimi sorgular durumdayım. İlk çok iyi başladı. Hatta o kadar iyi ki 'bingo' dedim, sonunda çok iyi kitaba denk geldim. Sonra hızla çöken bir pus gibi ağır ve huzursuz edici bir sekilde ilerledi. Çünkü yazar, Haiti'nin ekonomik ve siyasi durumlarına, kara büyü, ruh çağırma seansı vb. o kadar yoğunlaşmıstı ki hem okuyucuyu bunaltan bir hal aldı hem de işin polisiye kısmı biraz muallakta kaldı. Kısaca kitap mükemmellikle berbatlık arasında gidip gelmeye başladı. Yer yer elimden bırakamayacağım kadar heyecanlı, yer yer gereksiz uzayan detaylarla sıkıcı. Yani inişli çıkışlı bir kitaptı. Ne iyi, ne de kötü. Okuyup okumamak size kalmış.