İlk Yıl İçin 365 İpucu

Bebek Bakım Sorunlarına Çözümler

Penny Warner
6/10
2 Kişi
5
Okunma
1
Beğeni
412
Görüntülenme
Aileye yeni bir bebeğin gelmesi, hayatınızın en heyecanlı yolculuklarından biridir. Çoğu yolculuk gibi bir haritaya sahip olmak güzeldir ve yol boyunca adres sormakta hiçbir sorun yoktur. Bir rehber kitap kaybolmaktan kurtulmanıza yardım eder, yol boyunca olabilecek engebeli noktalar ve kaçırılmaması gereken dönüm noktaları hakkında uyarıda bulunur. Bunlar tam da 365 Bebek Bakımı İpuçları kitabının içindekilerdir. Bu size bebeğinizin hayatının ilk yılında bilmeniz gereken her şey hakkında yüzlerce pratik ipucu ve uzman görüşü sağlayarak, anne babalığın dönemeçleri, dolambaçları ve ara sıra meydana gelen bariyerlerine karşı önlem almanıza yardımcı olur. 365 Bebek Bakımı İpuçları, bebeğinizi eve ilk getirdiğiniz zaman ihtiyacınız olacak bilgi ile başlayarak konulara göre düzenlenmiştir. İlk bölümler bebeğinizle bağ kurmak, yeni hayatınıza uyum sağlamak, eşinizle bağlı kalmak, bebeğinizi ailenizin geri kalanıyla tanıştırmak ve bebek bakımı prensiplerini anlamak üzerine yoğunlaşmıştır. Sonraki bölümler bebeğin altını değiştirmek, banyo etmek, uyumak, ağlamak, emzirmek, mama ile beslemek, katı yiyecekler, diş çıkarma, bebek malzemeleri, disiplin ve işe geri dönme hakkında yardımcı ipuçları sağlar. Bebeğinizi ve sağlığını nasıl koruyacağınızı öğreneceksiniz ve bebeğinizin gelişimini güçlendirmenin eğlenceli yollarını keşfedeceksiniz. (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Penny Warner
Penny Warner
Yazar:
Paula Kelly
Paula Kelly
Tahmini Okuma Süresi: 10 sa. 39 dk.Sayfa Sayısı: 376Basım Tarihi: 9 Haziran 2016Yayınevi: Platform YayınlarıOrijinal Adı: 365 Baby Care Tips
ISBN: 9786053650522Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
376 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
50 günde okudu
İlk Yıl İçin 365 İpucu
Bir çocuğun ilk yılı nasıl geçer? Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz? Ne gibi önlemler alabilirsiniz? Çocuğunuz hangi gelişim evresinde? Kısacası bu ve buna benzer bir çok bilginin içinde olduğu bu kitap her ebeveynin elinin altında olmalı. Kitabın iç düzeni onu rahatlıkla bir sözlük gibi kullanabilmeyi sağlıyor. Bu neden önemli? Çünkü, bir kitabı okuduktan sonra her bilgiyi aklımızda tutmak zordur. Ancak unuttuğunuzda o konuyu rahatlıkla bulup okumanızı sağlayacak bir yapısı olması büyük kolaylık sağlıyor. Kitapta anne babaların da yaşadıklarından yola çıkarak verdikleri öneriler size oldukça yardımcı oluyor. Bu kısmı çok iyi düşünülmüş. Kitapta çok takılmasam da ufak tefek ve göze batmayan yazım yanlışı (harf fazlalığı ya da kelimenin yanlış yazılması) az da olsa vardı. Ancak okumayı etkileyecek kadar olmadığı için pek sorun etmesem de Türkçemiz adına yeni baskısı olursa umarım buna dikkat ederler. Ufak da olsa hatalar hatadır. Ancak çevirmen ülkemiz şartlarına ve kültürüne göre çeviri yapmaya özen göstermiş. Bunu da takdir etmeliyim. Yani yabancı yazar olmadına takılmamak lazım. Kitap araştırırken çok fazla kitapla karşılaşıyorsunuz. Hangisi sizi tatmin edecek bunu önceden bilmek de zor olabiliyor. Bu kitabı almak size çok iyi gelecektir bundan eminim. Özellikle bebeğinizin doğduğu ilk zamanlar için. Beslenmesinden bakımına ve güvenliğine hatta annelik ve babalık duygusuna kadar birçok bilgi barındırıyor. Bir baba olarak kitabı sevdim ve tavsiye ediyorum. Başucunuzda olmalı. Bol okumalar diliyorum.
Bebek Bakım Sorunlarına Çözümler
Bebek Bakım Sorunlarına ÇözümlerPenny Warner · Platform Yayınları · 20165 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.