9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
388 gösterim
Ali O'Day genç ve başarılı bir beyin cerrahıdır, öyle ki gelecekte bir Nobel Ödülü bile kazanabilir...
Tabii şu 11 saati sağ atlatırsa.
Ali, canlı yayın ışıkları altında ve hem sevgilisi Dr. Richard Helvelius hem de eski kocası Kevin'ın gözleri üstündeyken, kör bir çocuğun beynine devrim niteliğinde bir mini bilgisayar yerleştirecektir.

Eğer işler yolunda giderse çocuk yeniden görebilecektir. Ama birileri bu zaferi engellemek istemektedir. Ali ameliyata başlar başlamaz hastanenin çağrı aygıtları "Beyaz Kod" anonsuyla yankılanır: Hastanede bir bomba bulunmuştur.

Ne bomba sıradan bir bombadır, ne de bombacı sıradan bir bombacıdır.
Dakikalar ilerleyip verilen sürenin sonu yaklaşırken, Ali komplonun ardında sınırsız ve insanlık dışı bir zekanın bulunduğundan kuşkulanmaya başlar...

Ve de gerçek fidyenin kendisi olduğundan.
"Kitap, ölüm döşeğindeki hastaların tedavisini üstlenip onları hayatta tutmaya çalışmanın telaşlı enerjisini kusursuzca yansıtıyor. Beyaz Kod harika bir yapıt. Uzun süredir okuduğum en özgün tıbbi gerilimlerden biri."
-Michael Palmer
"Beyaz Kod yalnızca teknolojiyi doğru anlayıp anlatan değil, bize yüreğin kaldırmayacağı durumlarla karşılaşan kanlı canlı insanlar veren ender bilimsel gerilimlerden. Geri sayım saati birinci sayfadan gümbürdemeye başlıyor ve sonuna kadar dinmiyor."
-David Hagberg
"Kitap, saatli bomba komplosunun korkutuculuğunu bilimsel gerilimin romansallığıyla harmanlıyor. Britz-Cunningham, cerrahi teknik ve hastane işleyişiyle ilgili derinlikli bilgisini kullanarak ortaya bir cinnet geçiren tıbbi teknoloji öyküsü çıkarmış."
-Mark Alpert
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9786054726547
 • Yayınevi:
  Feniks Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Anladı ki dehşetin her hangi bir adı, yüzü ya da neden ve nasılı yoktu. Dehşet , iki nefesin arasında donup kalma durumuydu - hayatında aldığı son nefes ve belki de bir daha asla alamayacağı o sonraki nefes.

Beyaz Kod, Scott Brizt-Cunningham (Sayfa 240)Beyaz Kod, Scott Brizt-Cunningham (Sayfa 240)
Tuncay YILDIRIM 
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Manyetize edilmiş bir demir parçası bile değişime uğramadan önceki yapısının izlerini taşımaya devam eder. Ancak insanların sevgisi bir mum aleviydi. Aşkı yerlere ve göklere sığdıramayan şarkıcı ve yazarlar saçmalamaktan başka bir şey yapmıyordu. Aşk ve sevgi evrendeki en değişken şeydi.

Beyaz Kod, Scott Brizt-Cunningham (Sayfa 246)Beyaz Kod, Scott Brizt-Cunningham (Sayfa 246)