Bilinmeyen Bilişim

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
135 gösterim
20 yıldır bilişim alanında çok sayıda çalışmalar yapan, kendi internet sitesi ve bilişime yönelik alanında lider firmaların internet sitelerinde toplamda milyonlarca kez okunmuş makaleler yazan, bilişim, kişisel gelişim ve girişimciliğe yönelik binlerce soru cevaplamış yazarın kitabı; Bilinmeyen Bilişim

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve teknoloji 7 'den 70 'e herkes tarafından kullanılıyor. Gerek bilişim sektöründe çalışmak, gerek bireysel olarak bilişim sektöründen para kazanmak, gerekse sadece sadece kullanıcı olmak olsun, bilişime dair konularda ideal bilgiye ihtiyacımız var.

Bilinmeyen Bilişim kitabı, 7 'den 70 'e hitap edecek şekilde, bilişim ve bilişime bağlı kalınarak kişisel gelişim ve girişimcilik konularını ele alan kitaptır. İster bilişim alanında eğitim alan, ilgi duyan, çalışan ya da çalışmak isteyen biri olun, ister sadece standart bir sosyal medya kullanıcısı olun, bu kitapta size hitap eden bir bölüm mutlaka bulacaksınız.

Bilinmeyen Bilişim aynı zamanda, yazarın kendisinin değil okurların belirlediği konu başlıklarında yazılmış dünyanın ilk kitabı olma özelliği taşımaktadır. Yazarın okurları, kitapta yer alması için yaklaşık 200 adet konu tavsiyesinde bulunmuş, yazar aralarından seçim yaparak, seçtiği bütün konuları ayrıntılı, herkesin anlayabileceği ve okumaktan zevk alacağı şekilde kaleme almıştır.

Diğer bir önemli unsur ise, bilişim alanına yönelik yazılan hemen hemen bütün kitaplar, çıkarıldıktan birkaç yıl sonra güncelliğini ve büyük oranda geçerliliğini yitirmektedir. Bilinmeyen Bilişim kitabının yazılması esnasında, uzun yıllar sonrasına dahi okunduğunda, o günkü koşullara hitap edecek hassasiyette yazılmıştır.

Kitabın içeriği gerekli gereksiz resimler ile doldurulmamış, sadece bilgiye odaklanılmıştır. Bu nedenle aynı sayfa sayısına sahip standart bir bilişim kitabına nazaran iki kat daha fazla bilgi barındırmaktadır.

Son olarak Bilinmeyen Bilişim kitabının http://www.bilinmeyenbilisim.com adlı bir internet sitesi ve bu internet sitesinden ulaşabileceğiniz sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Bu sayede ender sahip olunan; okuduğunuz kitabın yazarı ile rahatlıkla iletişime geçme, kitaba dair sosyal paylaşımlarda yer alma ve daha pek çok imkan sunulmaktadır.

Kitaptan 2 Alıntı

ALPTUGRA 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Asla başarısızlıklarınızın sizi yıldırmasına, vazgeçmenizi sağlamasına izin vermeyin. Aksine başarısızlıkları birer olumsuzluk, becerisizlik olarak değil yaptığınız hataları görmenizi sağlayan bir öğretmen olarak kabul edin. Çünkü öyledirler.

Bilinmeyen Bilişim, Benan KahramanBilinmeyen Bilişim, Benan Kahraman
ALPTUGRA 
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Asıl kaybedenler hiçbir şey üretmeyen ve denemeye cesaret edemeyenlerdir. Başarısızlığa uğramanız durumunda size üzülenler, asıl üzülünecek kişiler olduklarının farkında bile değillerdir. Üretmekten ve denemekten asla vazgeçmeyin. Yeter ki, sağlam, bilinçli adımlar atın ve gerekenler için elinizden geleni fazlasıyla yapın.

Bilinmeyen Bilişim, Benan KahramanBilinmeyen Bilişim, Benan Kahraman