Büyümek İsteyen Goril

Jill Tomlinson
Hayykitap, çok sevilen hayvan hikâyeleri serisine bir kitap daha ekledi: Büyümek İsteyen Goril. Bu yavru gorilin adı Pongo. Afrika'nın dağlarında, babasının sürüsüyle yaşıyor. Arkadaşlarıyla oynamayı çok seviyor ama bir yandan da bir an önce büyüyüp babası gibi güçlü ve cesur olmak istiyor. Sırtının rengi gümüş beyazına döndüğünde, göğsü yumruklayabileceği kadar genişlediğinde babasının yerine geçip sürünün lideri olacak. Ama Pongo büyüyünce olacaklar için sabırsızlanmak yerine şimdiki halinin tadını çıkarsa daha iyi olmaz mı? Tamam, sürü lideri olmasına daha çok var belki yavru olmak da güzel bir şey. Dilediğince oyun oynayabilir, yerde uyumak yerine annesiyle birlikte ağacın üzerinde uyuyabilir, hayatı keşfetmenin tadını çıkarabilir Pongo. Üstelik annesi ona sürpriz bir haber veriyor: Bir kız kardeşi olacak! Böylece, büyümeye can atan Pongo, çok kısa süre sonra ağabey oluveriyor. Kardeşiyle oyun oynarken onu kollaması, gerektiğinde ona göz kulak olması, yeni şeyler öğretmesi gerekiyor. Ama her zaman her şey yolunda gitmiyor elbette, Pongo üstesinden gelmesi gereken zorlu durumlarla da karşılaşıyor... Yalın ve renkli üslubuyla hikâyeleri 25'in üzerinde dile çevrilen Jill Tomlinson bu yavru goriller aracılığıyla doğayı, hayvanları, hayatı anlatıyor çocuklara. (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Jill Tomlinson
Jill Tomlinson
Çevirmen:
Gökçe Ateş Aytuğ
Gökçe Ateş Aytuğ
Tahmini Okuma Süresi: 2 sa. 57 dk.Sayfa Sayısı: 104Basım Tarihi: Mart 2011Yayınevi: Hayykitap
ISBN: 9786054325443Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
104 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Ayşegül’ün (kızımın) ilerideki kütüphanesi için bir okumaydı. Goriller hakkında belgesellik bilgileri içeriğine yedirerek anlatan bir büyüme hikayesi. Serinin bağımsız başka kitaplarıda var.
Büyümek İsteyen Goril
Büyümek İsteyen GorilJill Tomlinson · Hayykitap · 201124 okunma
Reklam
104 syf.
7/10 puan verdi
Tomlinsonun yazdigi 7. ve son kitabi...Ilk 6 kitabini fuarlardan edinerek begeniile okuyan kizim icin arayip bulamdigimiz baskisi olmayan bir kitapti... Kitabi arastirirken olumsuz yorumlara rastlamistim.. Hatta bu nedenle baskisi olmadigi da yazilmisti...Kutuphanede bulur bulmaz once ben bir cirpida okudum... Sonrada kizim :) Tum seriyi tavsiye ederim...
Büyümek İsteyen Goril
Büyümek İsteyen GorilJill Tomlinson · Hayykitap · 201124 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.