Camdan Kalp

7,8/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
628 gösterim
İtaatkâr bir kadın, çekici bir erkek...
İşte Tehlikeli bir karışım.

Etrafındaki güzelliklere karşı henüz kendi güzelliğinden habersiz keskin bir sanatçı gözüne sahip Claudia, kendini babasına adamış bir evlat olarak onun seçtiği erkekle evlenmek zorundadır. Ancak önce, C.J.

Prattley adıyla sosyete partilerini gizlice resmettiği işinden ayrılmalıdır. Fakat havalı gazete patronu Derrick Middleton, onun üstün yeteneği, zekâsı ve tatlı mizacıyla adeta büyülenir ve Claudia'nın kendisinin bile haberdar olmadığı kor gibi yanan tutkudan... Derrick'in bu olağanüstü varlık hakkında başka planları vardır.

Claudia, Londra'daki ofisinden içeri girene kadar Derrick'in hayatında önemsediği iki şey vardır: gazetesi ve uzun zamandır tadını çıkardığı hovarda yaşamı. Ama Claudia'yı yapacağı zorunlu izdivaçtan kurtarmak ve onu kazanmak yegâne amacı haline gelir. Elbette gerçek aşkın asla kendisine uygun olmadığını düşünen arsız bir yakışıklı için Claudia gibi bir kadınla flört etmek hiç kolay olmayacaktır. Özellikle de iki kalp en tatlı günaha yenik düştüklerinde.

"Kalbinize dokunacak bir aşk hikâyesi..."
-Madeline Hunter-
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789944826037
 • Orijinal Adı:
  Courting Claudia
 • Çeviri:
  Can Türkyılmaz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
 20 Ara 2015 · 7/10 puan

Güzel bir kitaptı. Sonu özet gibi olmasına rağmen hikaye iyiydi. Benim en çok anlayamadığım romandaki kadın ile kapaktaki kadının uyuşmaması. Evet sade zümrüt yeşili bir elbise romanda geçiyor ancak giyen kişi ile roman kapağının alakası yok. Sanırım tek sorun bu oldu benim için. Diğer küçük şeyler(karakterlerin betimleme eksikliği,zaman kopuklukları ve gereksiz yere karakterlerin birbirini iğnelemesi gibi)hikayenin benim gözümde değerini düşürmüyor. Çünkü karakterlerin arasındaki aşkı hissedebildiğim sayılı kitaplardan biri.

fulden ufacık 
08 Oca 12:00 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir!
Claudia, babasının evlenmesini istediği kişi olan Richard ile evlenmek için çok sevdiği işinden istifa etmesi gerekmektedir. Bu işi, "C. J. Prattley" adıyla sosyete partilerini gizlice resmetmektir. İstifa etmek için ofise girdiğinde onu bekleyen sürprizden haberi yoktur. Bu sürpriz ise gazetenin patronu Derrick Middletondur. Derrick, hovardo yaşamı ve gazetesine önem veren biriyken bir anda kendini Claudia ile flörtleşirken bulur. Bu flörtleşme tutkulu aşka dönüştüğünde ise önlerindeki engelleri aşmak zorundadırlar. En önemli engel ise Claudia'nın babasıdır. Claudia'nın babası aslında yolsuzluk yapan biridir ve geçmişte bir adamı tehdit ederek hazineden para çalmıştır. Derrick bunu açığa çıkartmak ister fakat Claudia'ya aşkı ona babasını tehdit edip onun buradan uzaklaşmasını söyler. Fakat umduğu gibi olmaz ve Claudia bu durumu öğrenir. Babasının yanına gittiğinde her şeyi anlayan Claudia hayatı boyunca babasına güvendiği için ve onun her dediğini yapmak zorunda olduğu için kendini zayıf biri olarak görür. Babası onu her zaman kendi çıkarları için kullanmıştır. Fakat artık Derrick vardır. Ve ona tamamen güveneceğini bilir.

Kitaptan 2 Alıntı

fulden ufacık 
08 Oca 12:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Ama büyüdükçe bazı şeyler de hayatla birlikte değişmeye başladı. Yaşamlarımızın okul zamanlarımızdan çok daha farklı olduğu dönemlere adım attık."

Camdan Kalp, Robyn DehartCamdan Kalp, Robyn Dehart
fulden ufacık 
08 Oca 12:01 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Yönetimi hislerine ve tutkularına emanet etmeyi, bazı şeyleri akışına bırakması gerektiğini öğrenmeliydi. Ancak bunu yapmayı öğrendiği zaman kendisine güvenmeyi öğrenebilecekti."

Camdan Kalp, Robyn DehartCamdan Kalp, Robyn Dehart