Giriş Yap

Çelişkiler

Tabletlerle Yüzleşme

Vahşetin alfabesi olmaz.
Reklam
“Bedenim, benim seçmediğim iki yabancının birleşmesiyle oluştu.”
Kayıp Kitaplar - Karşılaştırmalar...
... İlginç olan bir belirti de Enkinin Endusbara adındaki katibini gök mağarasına çağırıp , orada ona Yaz emrini vermesiyle İslam Peygamberi Hz. Muhammedin Hira'da aldığı Oku - İkra emrinin bu derece benzeşmesi hatta örtüşmesidir Bir taraftan Sümer topraklarından yükselen Enkinin Yaz... emri diğer taraftan Hz. Muhammedin aldığı Oku... emrinin birbiriyle nasıl örtüştüğü akla geldiğinde , düşüncenin ifade etmek istediği gerçeğin sınırlarının nasıl taştığı ortaya çıkacaktır. Hz. Muhammedin göğe çıkma kıssasıyla , güneş kayığı ile göklerde dolaşan Ranın huzura çıkma fikri nasıl benzeşir Bütün bu örnekler günümüzde...
Çelişkiler, Ali NarçınSayfa 27 - Halk Kitapevi
Tek tanrıcılık fikrinin ortaya çıkması da Mısır firavunu Amenofis tarafından programlanır. Ancak tanrıların tapınaklarında çıkar peşinde hesap yapan çoğul tanrıcılık inancını savunan Amon kültürünün rahipleri çıkarları zedelenecek korkusuyla Amenofis zehirlenerek öldürüldü.
Reklam
Diyarbakır’ın etrafında altın bir bilezik gibi çevrelenen surların M.S 349 yılında Roma İmparatoru 2.Constantin döneminde restore edilerek korunmasına devam edilmiştir. 367-365 yılları arasında da batı surlar yıktırılarak yerine Urfa kapısıyla Mardin kapılarına uzanan bölümler yaptırılmıştır.
2
18 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42