Cemre Melekler Serisi 1

8,8/10  (8 Oy) · 
5 okunma  · 
7 beğeni  · 
720 gösterim
Kitap Tanıtım Yazısı : 

Cemre, ilkbaharın gelişi demek olsa da o hep sonbaharı yaşadı. Her gün 
hayatında yaşama umudu olan bir yaprağı daha kaybetti. Her şeye rağmen naif 
kişiliği ve güzelliğiyle, tıpkı adı gibi etrafındaki her insana ilkbaharın umudunu, 
canlılığını getirdi. 


Dünyaya gelme sebebi bile bir hayatı kurtarmak içindi. O, yaşamının her 
anında birinin hayatını kurtarmak için çalıştı. Huysuz ve genç bir adamın evinde 
yatılı yardımcılık yapması bile annesini hayata döndürmek içindi. 
Kendisi için ilkbahar geldiğini düşündüğü her an, hayat yine ona oyun 
oynayacaktı. Çok derinlerde bir yerlerde hayata canlılık katan su damlası, 
Cemre'nin yüreğine de bir gün düşecek miydi? 

O, yüreklere düşen bir cemreydi. Düştüğü yüreğe sevgi, saygı, merhamet 
getiriyordu. Aynı zamanda cemre ateşti, sıcaklıktı, düştüğü yeri ısıtandı. Peki, 
Mert'in buz tutmuş yüreğini çözebilecek miydi?
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786059817189
 • Yayınevi:
  Agapi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yeşim Gökyıldız 
 10 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Uzun zamandır merak ettiğim ama sürekli okumayı ertelediği bir aşk romanı Cemre.Artık okumalıyım diyerek kitaba başladım fakat içimde yine de bir ön yargı vardı.Neden mi diye soracak olursanız arkadaşım bu kitabın psikolojisini bozduğunu dile getirerek 150'li sayfalarda yarım bırakıp bana hediye etti.Fakat korkulacak bir şey olmadığını,gayet akıcı ve huzur verici bir kitap olduğunu söylemeliyim.Arkadaşımın da söylediği gibi midenin kalktığı yerler oldu fakat bu tamamen hassas mideli olmamdan kaynaklı.Konusu şöyle:

× 20 yaşında güzelliği dillere destan olan ve naif bir kişiliğe sahip bir genç kızdır Cemre.Fakat hayatı bunun tam tersidir.Kan kanseri olan abisine ilik verilebilmesi için doğan kız,aile sevgisi ve ilgisinden hayli uzak kalmıştır. Zengin bir iş adamı olan babası Mustafa Serter,dolandırılıp iflas eder.Cemre'nin abisi de kansere yenik düşüp ölür.Peşpeşe gelen olaylara dayanamayan Cemre'nin babası,intihar eder.Bu kadar üzücü olaydan sonra Cemre'nin annesi psikolojik çöküntüler yaşar ve bir kliniğe kapatılır.Cemre,çaresiz klinik ve yaz okulu masraflarını karşılamak için huysuz ve zengin Mert'in evinde yatılı hizmetçiliğe başlar.Ilk günler tatsız olaylara tanık olsalar bile Cemre çoktan kendinden neredeyse 12 yaş büyük birine kalbini kaptırmıştır.Fakat bu aşkın getirdiği sonuçlar pek iç açıcı olmaz.

× Kitap çok ama çok akıcı ve sürükleyici.Siz fark etmeden sayfalar birbirini kovalıyor.Olay örgüsü,karakterleri sevilesiydi.Cemre ve Mert'in çekişmeli geçen aşk macerasının içine dahil olmam uzun sürmedi. Edebi bir getirisi yok belki ama keyifli vakit geçirmek için tam ihtiyacınız olan bir Türk aşk-gençlik romanı.

× Olumsuzları ise olaylar çok hızlı gelişti,çiftin sürekli küsüp barışması ise bir yerden sonra bıkkınlık getirdi.Yazarın vermek istediği duygular tam anlamıyla doyurucu diyemezdiniz.Tahmin edilebilir bir olay örgüsüne sahip.Karakterler mutlu sona ulaştı ancak son biraz daha derli toplu olup aceleye getirilmeseydi daha iyi olacaktı.

×Olumlu ve olumsuz tüm yönleri ile yine de sevdiğim bir kitaptı Cemre.Umduğumdan daha iyiydi.Sanırım Cemre karakteri benim bir süre daha hafızamda yer edecek bir karakter.Masum ve iyi kalpli olması ve her zorluğa karşın pes etmemesi... Bazen hüzünlü bazen güldürücü çok hoş bir kitaptı Cemre.Romantik severlere tavsiye olunur.

Semiha E. 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Türk filmi tadında bir aşk romanı. Konuyu az çok tahmin edebilsem de bir solukta okudum. Zaman zaman duygusal satırların olduğu kitap yazarı hiç tanımamama rağmen umduğundan iyi idi.

Ceren Acer 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Bu romandan olağanüstü bir etkileyicilik beklemiyordum zaten romanda beni yanıltmamış oldu tahmin edilebilir olay örgüsüyle. Tahmin edilen olay örgüsü kitabı akıcı kılmış olsa da etkileyicilikten ve profesyonel bir üsluptan uzak tutmaya yeterlidir. Cemre romanında yazar çok ani girişler yapmış nedense. Kitaptaki zengin ve bir o kadar da asabi Mert karakteri ile Cemre'nin biranda filizlenen aşkını etkileyicilikten uzak buldum. Yazar sanki bu romanı yazıyorum ama biran öncede bitmesini istiyorum der gibi olay örgüsünü basite indirgeyip yıldırım hızıyla olayları geliştirmiş. Cemre Türk filmi tadında basit aşk konulu bir kitaptı. Cemre karakterinin küçükken yaşadığı sıkıntıları anlatmış kitapta yazar. Sonra da babasının Cemre'ye ilgisiz tavırlarından, abisinin Cemre küçükken kan kanserinden ölmesinden, annelerinin pişmanlığı ve ruhsal rahatsızlığından bahsedilmiş ve bu ailenin zenginken birden dibe vuruşunu hiç duygu barındırmayan bir üslupla anlatmış yazar. Cemre'nin babasının intiharını kaleme dökerken de hiç duygu emaresi hissedemediğim için etkilenmedim. Zaten daha ilk sayfalardan belli olmuştu zihnimde romanın nasıl sonlanacağı... Tahmin ettiğim gibi bitirmiş yazar romanı. Hele o Mert ve Cemre'nin ilk görüşte aşkları çok sıradandı. Sevde Duran birçok yönden eksik bir kitap sunmuş biz okurlara...

Kitaptan 2 Alıntı

Yeşim Gökyıldız 
 31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Sen,ruhuma cemre diye damladıktan sonra
Ben bu bedende neyleyim?
Aşk da sen,
Hasret de sen,
Ben de sen...

-Mevlâna

Cemre, Sevde Duran (Sayfa 7 - Agapi Yayınları)Cemre, Sevde Duran (Sayfa 7 - Agapi Yayınları)
Yeşim Gökyıldız 
 07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"En anlamlı bakış bir çift gözde saklıdır. Çok şey anlatır,çünkü dil bağlanır,yürek konuşur."

- Milan Kundera

Cemre, Sevde Duran (Agapi Yayınları)Cemre, Sevde Duran (Agapi Yayınları)