Ceren Acer'in Kapak Resmi
Ceren Acer, Yağmurun Gelini'yi inceledi.
07 Şub 21:00 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaplarını okumaktan vazgeçemediğim yazardan yine yeniden soluk kesecek bir roman... Yağmurun Gelini bir töre romanıdır. Romanda Delal ve Şiyar evleneceklerdir lakin, Şiyar bir patlama sonucu hayatını kaybeder. Ve Delal'in töre gereğince Şiyar karakterinin kardeşi olan Diyar ile evlenmesine karar verilir. Delal sevdalısının kardeşine eş olmayı kendine yakıştıramaz. Çünkü Diyar'ı kardeşi gibi görüyordur. Töre gereğince uygulanacak ikinci bir yol vardır. Delal sırf kardeşi gibi gördüğü Diyar ile evlenmemek için bu ikinci yola adım atar ve başka köyden olan birisiyle nikahlanır. Peki, bu yol Delal karakterine bir mutlu olma, Şiyar karakterini unutma ışığı yakabildi mi? Eğer bu sorunun cevabını şimdiden merak etmeye başladıysanız ve gerçek yaşamdan esinlenerek yazılan romanları seviyorsanız bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Romanda en çok etkilendiğim işleyiş Şiyar karakterinin patlamada ölmesiydi. Yazara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum böyle etkileyici ve okurda merak uyandıran bu kitabı yazıp biz okurlarıyla buluşturduğu için. Ayrıca kapak tasarımı da ilgimi çeken unsurlar arasındaydı.

Ceren Acer, bir alıntı ekledi.
04 Şub 23:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bazen alıp başını gitmek ister insan. Uzaklara, çok uzaklara...
Görürüm ki sen de alıp başını gitmek istersin buralardan.
O vakit ben de seni yanımda götüreyim derim..."

Yağmurun Gelini, Sinan AkyüzYağmurun Gelini, Sinan Akyüz
Ceren Acer, Bir Buket Aşk'ı inceledi.
03 Şub 12:55 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Yazarın kalemi bir harika... Bir Buket Aşk romanını okurken kendimi uzun süredir göremediğim ve çok özlediğim akrabalarımı, dostlarımı görmüş ve hasret gidermiş gibi hissettiğim doğrudur. Romandaki olay örgüsü, karakterler hayal ürünü olsa dahi kitaptaki karakterleri merak ediyorsunuz ister istemez... Yazar hayat verdiği karakterlerin her birini samimi ve gerçekçi bir üslupla işlemiş yine. Debbıe Macomber her zaman için benzer işleyişleri olan bir yazardır. Kitaplarında hep bir tesadüf eseri olaylar daha canlılık kazanır. Bu kitabında da bir Debbıe klasiği mevcuttu anlayacağınız... Bir Buket Aşk romanında aşk, fedakarlık, hayal kırıklığı, umutsuzluk, kızgınlık duygularına bolca ver vermiş yazarımız. Tabi ki birde Debbıe Macomber kitaplarının olmazsa olmazı bir umut hakimdi duyguların arasına... Bence siz de umutsuzluğun yanında umudun da varlığına inananlardansanız okuyun bu kitabı...

Ceren Acer, Küçük Deniz Kızı'ı inceledi.
22 Oca 13:52 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Aşkı anlatan bir masaldı. Ve yine masalların vazgeçilmezi olan büyücü bir kadın vardı. Tabi birde denizin en altında ailesiyle birlikte yaşan küçük bir deniz kızı varmış. Bu küçük deniz kızı hiç denizin yüzeyine çıkmamış, çünkü yaşı denizin yüzeyine çıkabilecek kadar büyük değilmiş. Hep ablalarından dinliyormuş denizin yüzeyinin nasıl bir yer olduğunu ama dinlemek yetmiyormuş küçük deniz kızına. Bir gün gizlice bir balığın yardımıyla yüzeye çıkmış. Bir prense aşık olmuş. İkinci yüzeye çıkmak isteyişinde büyücüden yardım istemiş ve büyücü bir şartla ona ebediyen insan olma iksiri hazırlayabileceğini söylemiş, ama bir şartı varmış. Deniz Kızının sesini istiyormuş. Sonucunda deniz kızı bunu üzülerek kabul etmiş ve artık deniz kızı olmaktan çıkıp insan olmuş. Ama prense kendini anlatamamış. Tam aşık olduğu prens bir prensesle evleneceği an, deniz kızının ailesi gelmiş ve kızlarının sesini kurtarıp kızlarına yeniden vermişler. Prens ve bir zamanların deniz kızı mutlu mesut yaşamışlar. Masaldaki büyücü kadının yaptığı kötülüğün, iyilik karşısında yenik düştüğü beni çok sevindirmişti masalı dinlediğim zamanlar...

Ceren Acer, Karlar Kraliçesi'ni inceledi.
22 Oca 12:40 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu masalı dinlediğim günlerde en çokta iki kişinin dostluğundan etkilenmiştim. Tabi birde gözyaşı ile buz nasıl erir diye düşünüp gülmüştüm. Masalın çocuklara vermeye çalıştığı ders; aile büyüklerinden habersiz bir başka kişiye güvenip, götürülmek istenen yere gitmemeleri yönündedir. Mesaj gayet açık olsa da bu masal da çok acı bir şekilde ders vermek istemiş sonu mutlu sonla bitmiş olsa da. Tabi ki bir taraftan da dostlukların gücü, dostluğun önemi vurgulanmaya çalışılmış.

Ceren Acer, Rapunzel'i inceledi.
22 Oca 12:28 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Masal adı üstünde masaldır. Yani masalda kötü kalpli büyücülerin bulunması masalın büyüsünü bozduğu inancındayım. Ama dinlediğim zamanlar çok etkisi altında kaldığım bir masaldı. Yalnız benim dinlediğim masalda hamile kadının canı marul değil, turp çekiyordu. Kulaktan dolma dinlenen masallarda ister istemez küçükte olsa değiştirmeler oluyor haliyle. :)

Ceren Acer, Bay Mucize'yi inceledi.
19 Oca 14:10 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazar, okurlarına bu seferde harika ötesi bir masalsı aşk içerikli Bay Mucize romanıyla merhaba demiş. Bu romanda masalsı kitapların unsurlarından daha çok yararlanmış yazarımız. Yani romanı bitirene kadar kendimi masal aleminde hissettim desem yeridir. Kitapta kılavuz melek Harry, yirmi dört yaşındaki Addie'ye yardımcı olma göreviyle dünyaya gönderilmiş olan bir melektir. Mesleği de öğretmenliktir. Bakalım bu kılavuz olan melek, Addie ve Erich'in arasındaki anlaşmazlığı yıkabilmiş mi? Ayrıca Erich, Addie karakterinin çocukluk aşkıydı. Addie bir gün Erich ile tekrardan karşılaşacağını bilememişti ama hayat onları bir kez daha karşılaştırdı... Bu iki karakterin ne yaşadıklarını merak ediyorsanız bu kitabı okuyabilirsiniz.