Ceren Acer'in Kapak Resmi

Mavi
Mavi hayattır. Kimimizin mavisi en koyu olandır. Kimimizin ki ise mavilerin en açığı... önemli olan hayatınızı hangi tonda gördüğünüzdür.

Ceren Acer, Ucubeler'i inceledi.
18 Nis 19:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çizgi roman şeklindedir. Yazarın Rizzoli & Isles serisine ait bir kitabıdır. Aynı zamanda çok tepki alan bir kitap olmuş olmasına rağmen, ben bu kitaptan alışılmışın dışında bir tat aldım. Evet, yazarın çoğu kitabı gibi derinlemesine cinayet ve katil araştırılmasına girilmemiş. Yine de kitap okunmayacak kadar vasat değil. Sonuçta kitabın çizgi roman gibi basılmış olması, olayların gidişatının istediğiniz gibi olmaması, kitabın sayfa sayısının az olup ölüm olayının yüzeysel işlenmiş olması bu seriyi başarı ve büyük bir profesyonellik ile yazan yazarın kalemini küçültmez. Bence yazar değişik bir tarzı denemek istemiş. Okumayanlar, polisiye tarzı ve vampir konulu kitapları sevenler okumalısınız. Yazara ve Doğan Kitabevine teşekkürler.

Bir Öneri
Bu sitede vakit geçirmeyi seviyorum. Herşeyi ile kusursuz işliyor. Ama keşke yayınevi de eklense. Beğendiğimiz ya da beğenmediğimiz yayınevine inceleme yazabilsek harika olur bence.

Ceren Acer, Yanlış Bir Adım'ı inceledi.
17 Nis 16:26 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Yazar okurlarını nasıl kurguya bağlayacağını biliyor. Profesyonellikte bunu bilmekte saklı zaten. Evet, romanın edebi bir değeri yoktur. Fakat Harlan Coben okuru olmak büyük bir ayrılacalıktır bana göre. Yazarın kendine özgü bir tarzı vardır. Bu kitabıyla da tarzının dışına çıkmadığını gördüm. Yine kayıpları bulma işi myrona düşüyor çoğunlukla. Romandaki işleyişte yine cesetler ve katil var. Ben okurken ne kadar da ipuçlarına dikkat ettiysem de katili bulamadım. Ve katilin neden cinayete teşebbüs ettiğinin sır perdesini de aralayıp, gerçeğin ne olduğunu anlayamadım. Bu roman sır küpü gerçekten! Sırlı ve gizemli romanları okumayı seviyorsanız, oldukça macera ve adrenalin yüklü bu romana merhaba deyin.

Ceren Acer, Sığınak'ı inceledi.
 13 Nis 19:46 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Yazar, bu kitabıyla birlikte yeni bir seriye başlamış. Mickey Bolitar karakterinin amcası Myron Bolitardır. Mickey amcası ile anlaşamaz. Ve Mickey aynı amcası Myron gibi maceracı bir kişiliğe sahiptir. Bu yönüyle her ne kadar amcasına benzese de Myron karakterinin korumacı tavrı Mickey'i sıkar. Mickey babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Annesi de uyuşturucu bağımlısı bir kadındır. Rehabilitasyon merkezindedir. Aslında yazar her ne kadar Myron Bolitar serisine son vermiş olsa da iki seri arasında farklı bir işleyişe denk gelmedim. Bu seride sadece Myron Bolitar karakterinin yerini Mickey Bolitar almış. Macera romanı sevenlere tavsiye ederim.

Ceren Acer, Nar Tadında Bereket Öyküleri'ni inceledi.
 10 Nis 15:14 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitabın içindeki çoğu hikaye ilgi çekici ve şaşırtıcıydı. Bereketin ve narın aynı kitabın içinde kullanılması yerinde bir karar olmuş bence. Kitabı yazan kişi bereketi nar taneciklerine benzetmiş. Hikayeler kitabın adından da anlaşılacağı gibi bereket konulu öykülerin yer aldığı kısa hikayeler topluluğundan oluşmaktadır. Kitabın türü her ne kadar öykü türüne yakın olsa da kişisel gelişim türünün unsurları da yansımıştır işleyişe. Okumanızı tavsiye ederim.

Ceren Acer, Çilek Tadında Aşk Öyküleri'ni inceledi.
10 Nis 15:04 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Kitap küçük aşk hikayelerinden oluşmaktadır. Bölümler arasında aşıkların aşklarını dile getirdiği, düşüncelerin belirtildiği mektuplara yer verilmiştir. Aşk konulu kısa hikayeleri okumayı seviyorsanız sıkılmadan okuyacağınız bir kitaptır. Bunun yanı sıra beni fazla tatmin etmedi kitabın içinde bulunan çoğu hikaye. Çilek Tadında Aşk Öyküleri benim için orta şekerli bir kahve tadındaydı.