Ceren Acer'in Kapak Resmi
Ceren Acer, Aura'yı inceledi.
14 May 23:45 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Başlarda pek etkileyici bir roman olduğunu söyleyemiyordum. Oldukça klişe bir romandı desem yeri vardı ilk bölümlerinde... Hatta en baş sayfalarda yazarın üslubu çok basit olduğundan çok sıkıcı bulabilirsiniz Aura romanını. Yazarın Akıl Oyunları kitabındaki etkileyiciliği bu kitabında bulamasam da finale yaklaştıkça kitabın işleyişindeki gizem, esrarengiz kurgu size yok artık dedirtmeyi başarabiliyor. Çevirisi ise bir iki yerde yazım yanlışları var olmasına rağmen o kadar göze batmıyor. Kapak tasarımı da işlenen olay örgüsüne, karakter analizine uygun bir şekilde tasarlanmış. Bu romanda kaleme alınmış olan çoğu kişilerin aurası oldukça karanlık... Auraları karanlık olan bu kişilerle tanışmaya hazır mısınız? Bence esrarengiz karanlık sırları içeren romanları okumayı seviyorsanız bu kitabı da okuyun derim.

Ceren Acer, Akşam Güneşi'yi inceledi.
03 May 22:59 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Yazarın Türk Edebiyatına yakışır bir üslubu var. Okuduğum romanları içinden kusurlu bulduğum hiçbir romanı olmadığı gibi, Akşam Güneşi romanıyla da beni alıp Edebiyatımızın en derinliklerine doğru hüzünlü ve bir o kadar da aslında yasaklı bir aşk ilişkisi yolculuğuna sürükledi. Ve ben bu sürüklenmeden, bu yazarın samimi misafirperverliğinden ciddi anlamda memnun kaldım. Ben Edebiyatımızın güçlü kalemlerinden olan Reşat Nuri Güntekin'in Akşam Güneşi romanına konuk olurken, uzun zamandır kayda değer bir roman okuyamadığımın kanısına varmış bulundum. Bence herkesin kütüphanesinde bulunması gereken sayılı ve nadide eserlerden. Bu kitabı okumayan çok şey kaybeder.

Ceren Acer, Gece Gelen Ölüm 2 - İntikam Yolcusu'yu inceledi.
03 May 22:46 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Tahmin edilebilir bir işleyiş hakimdi. Ama bir o kadar da şaşıracağınız gelişme mevcut. Polisiye tarzı seven okurların severek okuyabileceği roman bana göre. Tavsiye ediyorum.

Ceren Acer, Paramparça'yı inceledi.
26 Nis 20:47 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

İki kasaba arasındaki kan davası, cinayetler, karakter analizleri çok ince ayrıntısına kadar anlatılmış ki, bu da gerilim romanının olmazsa olmaz özelliğidir bana göre. Gerilim, polisiye türlerinde ayrıntı büyük önem taşıyor. Bu yazarın kalemi ile Paramparça romanı sayesinde tanışmış oldum. Kitapta sıkılmadan ilerleyebiliyorsunuz. Kitapta asla birbirleriyle bir araya gelmemesi gereken üç kız bir araya geliyor. Kızlardan biri ölü, diğer kız hapiste... Peki hapiste olan kız gerçekten hapis hayatına mahkum olmayı hak ediyor mu? Roman ismiyle, kapak tasarımıyla olay örgüsünün işleyişine çok uyumlu olmuş. Bir kanser salgını kan davasına dönüşüp iki kasaba arasında sorun teşkil edip biz okurlarını merak duygusu içinde bırakıyor. Çevirisi de oldukça başarılı olan bir romandı. Bence esrarengiz bir biçimde, sonu tahmin edilemeyen gerilim romanlarını okumayı seviyorsanız, kaçırmayın derim. Ben yazarın diğer kitaplarını da okumak istiyorum.

Ceren Acer, Umut Geçidi'yi inceledi.
21 Nis 20:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar Umut Geçidi romanını tam bir esrarengizlik katarak kaleme akmıştır. Romanı okudukça okuyasınız geliyor. İşleyişin samimi olduğu bir olay örgüsüyle karşılıyor özlemle beklediğiniz karakterler... Kitabın bitmesine ramak kala yavaş yavaş, sindire sindire okuma ile yetiniyorsunuz. Çünkü kitabın bitmesini hiç mi hiç istemeyen bir kişiliğe bürünüyorsunuz hiç beklemediğiniz bir anda... Romanda aşk, şüphe, kıskançlık, kaybetme korkusu duygularının karmaşasında kendinizi, zaman dilimini unutacaksınız... Tabi birde yazarın olmazsa olmaz umut aşılamaları ile karşılaşacaksınız... Debbıe okurlarına bir kez daha her karamsarlıkta bir umudun var olduğunu gösteriyor Umut Geçidi romanı vasıtasıyla. Seri romanlarını okumayı seviyorsanız, yabancı yazarların aşk konulu romanlarını sıkılmadan okuyorsanız, eee birde gizem yüklü romanlar bana göre diyorsanız buyurun size Umut Geçidi.