Ceren Acer'in Kapak Resmi
Ceren Acer, Yüksek Gerilim'i inceledi.
17 Eki 23:58 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Benim için yazarın seri kitapları bir efsane haline gelmiş durumda. Ve evet seri olmayan kitapları bu serinin yanında bir iki tikte olsa sönük kalıyor. Bu etkileyici romanını değerlendirecek olursam yine ustalığını okuyucusunun gözleri önüne bütün çıplaklığıyla ve samimiyetiyle sermiş durumda. Myron Bolitar, kendisinden istenilen yardımı layıkıyla yapabilecek mi? Hangi karakterin gizli saklıları var? Myron işbaşında! Bütün gizemli perdeleri kaldırıp sonuçlara ulaşmayı adeta kendine görev edinmiş bir karakterdir. Aynı zamanda kitabın başkarakteri diyebilirim. Yazar özellikle bu karakteri sanki daha gerçekçi işlemiş gibi zannımca. Yada ben bu karakteri fazla gerçekmiş gibi benimsedim. Zaten genellikle okuyucuların çoğu özellikle seri olan kitaplarda bir karakteri diğer karakterlerden farklı tutar benimki de öyle bir şey sanırsam... Vukuatlı, gizemli, cinayetli, maceralı olan romanlar tam bana göre diyorsanız, bu roman tam da size göre! OKUYUNUZ.

Ceren Acer, Başka Şansın Yok'u inceledi.
12 Eki 23:28 · Kitabı okudu · 25 günde · 6/10 puan

Harlan Coben'in bu romanını beğendiğim söylenemez. Seri kitaplarının yerini asla tutmamış. Tanıtım bülteni oldukça merak uyandırıcı ve etkileyici gelmişti. Ama yazar amatörce işleyişinden dolayıdır ki bülteni mahvetmiş durumda. Sanırsam bu kitabını ilk yazarlık yıllarında yazmış demekten kendimi alamadım romanı bitirene kadar. Gereksiz ayrıntılar, yeri geldiği zaman roman bitse artık dedirtti bana. Diğer yandan da düşününce her yazarın amatör kitapları vardır diyorum kendimce. Kim bilir belki de bu iyimser düşünceyi yazarın seri kitaplarındaki ustalığa borçlu olabilirim. Ben yazarın bu kitabını pek beğenmemiş olsam dahi yine de kitaplarını okumaya devam edeceğim siz de öyle yapın. (Benden küçük bir tavsiye)

Ceren Acer, Börü'ü inceledi.
12 Eki 23:11 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Tarihi bir roman olmasına rağmen gerçek dışı olan unsurlarda vardı. Aslında gerçek dışılığı tarihi olan bir romana hiç yakıştıramam. Bu yola başvurularak neredeyse etkileyici olabilecek bir roman bir tikte olsa başarısızlığa uğramış bana göre. Yazım yanlışının oldukça fazla oluşu da romanı bir o kadar okunmaz hale getirdi diyebilirim. Bütün bunlar olmamış olsaydı yazarın işleyişini ve betimlemesini başarılı buldum. Okuruna zamanını boşa geçirtmeye imkan vermeyen ve kendinizi romanın içinde hissedebileceğiniz kadar etkileyici bir kalemle yazılmış. Romanın sayfalarında gezindikçe yazdıklarımı daha sindirerek değerlendirebilirsiniz. Tarihi roman severler okuyabilirsiniz. Romanda Uyguriler ve Atlantisliler arasındaki savaşı ve intikam hırsı anlatılmaktadır.

Ceren Acer, Zümrüt Şelaleleri'ni inceledi.
 22 Ağu 01:55 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Her kitap okunması gerektiği doğru zamanı beklemelidir. Zümrüt Şelaleleri romanı bana böyle bir düşünce aksetti. Yazarın üslubu çok yalın ve gizemli olmasının yanı sıra, kitaptaki olay işleyişlerini tarz olarak Sarah Jıo'nun tarzına benzettim. Kitapta çözülmesi gereken bir geçmiş olayla, günümüz (şimdiki zaman) zinciri var. Tesadüfen görülen ve geçmişten gelen aşk mektupları var. Roman kapak tasarımıyla, çevirisiyle kusursuz olmanın yanında özgün bir işleyişe, tarza sahip değil bence. Tamam, okunmayacak gibi kötü bulmadım ama yine de aynılık olmasaydı kusursuz diyebilirdim. Çok ağır bir romanın arkasından kahve tadında olan bu kitapla zaman kavramını unutabilirsiniz ta ki son sayfaya gelene kadar...

Ceren Acer, Kıvılcım Sahili'yi inceledi.
20 Ağu 13:09 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Bu kitabın işleyişinde, yazarın her zamanki bilindik bir olay örgüsü vardı. Aşkın yanında hayal kırıklıkları, aile bağı kopuklukları, umutlar, fedakarlıklar... Fazlaca denk geldiğim tesadüf eden gelişmeler... Şöyle de bir şey var bu yorumum genellikle yazarın alışılagelmiş üslubunun kabak tadı verdiği yönünde olsa da bu yazarın kitaplarını okumaktan hiçbir zaman vazgeçemiyorum. Çünkü üslup ne kadar alışılagelmiş olsa bile kaleme alınan olay örgüsünü samimi bulup okurken dinlendiğimi fark ettim işin açığı. Kıvılcım Sahili romanı iyi bir tatil kitabı olabilir, yolculuğa çıkacaksanız iyi bir yol arkadaşı olabilir, zihniniz doluysa bu kitapla içinde bulunduğunuz karamsarlıklardan uzaklaşabilirsiniz. Bence tavsiyeme kulak verin pişman olmazsınız.

Ceren Acer, Şahaneyim'i inceledi.
20 Ağu 12:53 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Okurunu rahata erdiren, okura olumlu düşünmeyi öğreten eşsiz bir kişisel gelişim kitabıdır. Mutlaka okumalısınız. Size adeta kendinizi sorgulatıyor. Kitap bölümler halinde kaleme alınmış. Yazarın yalın ve okuru düşündüren bir kalemi var. Bize küçük şeylerle de nasıl mutlu olunabileceğini etkileyici ve dobra bir işleyişle anlatıp kitabın son sayfaları da kişilik testine ayrılıp okurların kendilerini tam anlamıyla tanımaları istenmiş. Tam bir terapi kitabıydı. İç dünyanıza ve henüz tanımadığınız iç sesinize doğru bir gezintiye çıkmak istemez misiniz?