Ceren Acer'in Kapak Resmi
Ceren Acer, Şahaneyim'i inceledi.
7 dk. · Kitabı okudu · 9/10 puan

Okurunu rahata erdiren, okura olumlu düşünmeyi öğreten eşsiz bir kişisel gelişim kitabıdır. Mutlaka okumalısınız. Size adeta kendinizi sorgulatıyor. Kitap bölümler halinde kaleme alınmış. Yazarın yalın ve okuru düşündüren bir kalemi var. Bize küçük şeylerle de nasıl mutlu olunabileceğini etkileyici ve dobra bir işleyişle anlatıp kitabın son sayfaları da kişilik testine ayrılıp okurların kendilerini tam anlamıyla tanımaları istenmiş. Tam bir terapi kitabıydı. İç dünyanıza ve henüz tanımadığınız iç sesinize doğru bir gezintiye çıkmak istemez misiniz?

Ceren Acer, bir alıntı ekledi.
23 Tem 11:05 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Deniz Kızı, prensi sevdiği andan itibaren köpük olacağını biliyordu. Cevap ver. Deniz Kızından başka bir şey olmaz mıyım?"

Gizli Bahçe 2, Kang Yi-eulGizli Bahçe 2, Kang Yi-eul
Ceren Acer, bir alıntı ekledi.
 23 Tem 11:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Hep bunu hayal etmiştim. Ellerini tutmak...
Böylesine küçük bir şeyi yapmak neden bu kadar zor?"

Gizli Bahçe 2, Kang Yi-eulGizli Bahçe 2, Kang Yi-eul
Ceren Acer, bir alıntı ekledi.
23 Tem 10:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aşık olmak belki de bahçeyle ilgilenmek gibidir.
Sizin bahçenizde güzel çiçeklerin açması dileğimle.
Hafif hoş rüzgarların esmesi dileğimle.
Parlak güneş ışığının parlaması dileğimle.
Ayrıca bazen sihir gibi yağmurun yağması dileğimle.

Gizli Bahçe 2, Kang Yi-eulGizli Bahçe 2, Kang Yi-eul
Ceren Acer, Gizli Bahçe 2'i inceledi.
23 Tem 10:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabından daha merak uyandırıcıydı diyebilirim. Kitapta birbirini seven ama kendilerine ve birbirlerine itiraf ederken bayağı kendilerini zorlayan Koreli bir çiftimiz var. Bu aşık olan çiftler, yağmur yağdığında birbirlerinin yerlerine geçebilen çiftlerdendir. Serinin birinci kitabıyla başladı her şey. Bu ikinci seride ise, deniz kızı gibi köpük olup kaybolacağım cümlesi yoğun olarak kullanılmış. Peki sizce çiftimizden hangisi tıpkı deniz kızı masalındaki gibi köpük olup kaybolacak? Aşık Koreliler bu imkansız olan aşklarını mutlu bir şekilde sürdürebilecekler mi? Kore filmlerini, dizilerini ve romanlarını içerik olarak başarılı, değişik buluyorsanız bu kitabı şiddetle tavsiye ederim. Ama size küçük bir tavsiyede daha bulunmadan geçemeyeceğim, Gizli Bahçe 2 kitabında aşıkların birbirlerinin yerlerine geçişi kafa karışıklığına neden olabilir, onun için bu kitabı sessiz bir ortamda dikkatlice, olayların işleyişini çözerek okuyun derim. Aksi takdirde kitaptan hiçbir şey anlamayabilir ve sıkılabilirsiniz.