Ceren Acer'in Kapak Resmi
Ceren Acer, Bülbül'ü inceledi.
 09 Haz 14:03 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

Yazar bu sefer işleyişinde, olay örgüsünde diğer romanlarına göre biraz değişiklik yapmış. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Fransadaki çekilen zorlukları, iki kız kardeşin hayat mücadelesini ve aile olabilme girişimlerini profesyonel bir şekilde kaleme almıştır. Bu iki kız kardeşi anneleri öldükten sonra babaları da terk etmiştir. İkisi de farklı hayatlar yaşamıştır. Lakin savaş bu iki yaralı kız kardeşi bir evde yine birleştirmiştir. Peki bu sefer gerçek bir aile olmayı başarabilmişler midir sizce? Bu iki birbirine zıt kardeşlerin yürek burkan mücadelelerini bir hüzün yumağı halinde okudum. Sonra bir de Viann'ın savaşta esir düşmüş kocasının yasını tutuşuna ne demeli? O da ayrı bir hüzün dolu işleyiş... Sözün kısası, mutlaka okunacak kitaplar listenize bu kitabı da eklemeniz gerekiyor bana kalırsa...

Ceren Acer, Senden Sonra Bir Gün'ü inceledi.
02 Haz 13:18 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Arkadya Yayınevi sevdiğim bir yayınevidir. Senden Sonra Bir Gün romanının kapak tasarımını çokta başarılı bulmadığımı söylesem yeridir. Ama romanı işleyiş, olay örgüsü, karakterler arasındaki uyum ve diyaloglar tam da umduğum gibi kusursuzdu. Bölümler arasındaki gizemleri ister istemez merak ederken buluyorsunuz kendinizi. Kitapta acılı bir karakterin, ölen karısının arkasından yaşadığı yıkıntıya şahit olacaksınız. Olayların gelişmesine göre duygu karmaşası yaşayabilirsiniz. Kitaptaki uğur bilekliğindeki uğur sembolleri sizleri gizemli bir yolculuğa çıkarmaya hazır. Peki ya siz hazır mısınız? Hazırsanız okumaya başlayın.

Ceren Acer, Aura'yı inceledi.
14 May 23:45 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Başlarda pek etkileyici bir roman olduğunu söyleyemiyordum. Oldukça klişe bir romandı desem yeri vardı ilk bölümlerinde... Hatta en baş sayfalarda yazarın üslubu çok basit olduğundan çok sıkıcı bulabilirsiniz Aura romanını. Yazarın Akıl Oyunları kitabındaki etkileyiciliği bu kitabında bulamasam da finale yaklaştıkça kitabın işleyişindeki gizem, esrarengiz kurgu size yok artık dedirtmeyi başarabiliyor. Çevirisi ise bir iki yerde yazım yanlışları var olmasına rağmen o kadar göze batmıyor. Kapak tasarımı da işlenen olay örgüsüne, karakter analizine uygun bir şekilde tasarlanmış. Bu romanda kaleme alınmış olan çoğu kişilerin aurası oldukça karanlık... Auraları karanlık olan bu kişilerle tanışmaya hazır mısınız? Bence esrarengiz karanlık sırları içeren romanları okumayı seviyorsanız bu kitabı da okuyun derim.

Ceren Acer, Akşam Güneşi'yi inceledi.
03 May 22:59 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Yazarın Türk Edebiyatına yakışır bir üslubu var. Okuduğum romanları içinden kusurlu bulduğum hiçbir romanı olmadığı gibi, Akşam Güneşi romanıyla da beni alıp Edebiyatımızın en derinliklerine doğru hüzünlü ve bir o kadar da aslında yasaklı bir aşk ilişkisi yolculuğuna sürükledi. Ve ben bu sürüklenmeden, bu yazarın samimi misafirperverliğinden ciddi anlamda memnun kaldım. Ben Edebiyatımızın güçlü kalemlerinden olan Reşat Nuri Güntekin'in Akşam Güneşi romanına konuk olurken, uzun zamandır kayda değer bir roman okuyamadığımın kanısına varmış bulundum. Bence herkesin kütüphanesinde bulunması gereken sayılı ve nadide eserlerden. Bu kitabı okumayan çok şey kaybeder.

Ceren Acer, Gece Gelen Ölüm 2 - İntikam Yolcusu'yu inceledi.
03 May 22:46 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Tahmin edilebilir bir işleyiş hakimdi. Ama bir o kadar da şaşıracağınız gelişme mevcut. Polisiye tarzı seven okurların severek okuyabileceği roman bana göre. Tavsiye ediyorum.

Ceren Acer, Paramparça'yı inceledi.
26 Nis 20:47 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

İki kasaba arasındaki kan davası, cinayetler, karakter analizleri çok ince ayrıntısına kadar anlatılmış ki, bu da gerilim romanının olmazsa olmaz özelliğidir bana göre. Gerilim, polisiye türlerinde ayrıntı büyük önem taşıyor. Bu yazarın kalemi ile Paramparça romanı sayesinde tanışmış oldum. Kitapta sıkılmadan ilerleyebiliyorsunuz. Kitapta asla birbirleriyle bir araya gelmemesi gereken üç kız bir araya geliyor. Kızlardan biri ölü, diğer kız hapiste... Peki hapiste olan kız gerçekten hapis hayatına mahkum olmayı hak ediyor mu? Roman ismiyle, kapak tasarımıyla olay örgüsünün işleyişine çok uyumlu olmuş. Bir kanser salgını kan davasına dönüşüp iki kasaba arasında sorun teşkil edip biz okurlarını merak duygusu içinde bırakıyor. Çevirisi de oldukça başarılı olan bir romandı. Bence esrarengiz bir biçimde, sonu tahmin edilemeyen gerilim romanlarını okumayı seviyorsanız, kaçırmayın derim. Ben yazarın diğer kitaplarını da okumak istiyorum.