Cinayet Bölgesi

7,5/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
4 beğeni  · 
404 gösterim
Seksen iki yaşında ve sağlığını her geçen gün daha da kaybeden Olivia Morrow, pek fazla ömrünün kalmadığının farkındadır. Hayatının son dönemecinde çok mühim bir seçim yapmak zorunda kalır: uzun zamandır gizlenen bir aile sırrını açıklamak ya da onu beraberinde mezara götürmek.
Olivia’nın elinde, hâlihazırda Katolik Kilisesi tarafından kutsanması – azizlik mertebesinden önceki son basamak – muhtemel bir rahibe olan merhum kuzeni Catherine’den aldığı mektuplar bulunmaktadır. Rahibe Catherine, hayattayken özürlü çocuklar için yedi hastane kurmuştur. Şimdi ise beyin kanserinden ölmek üzere olan dört yaşındaki bir çocuğun iyileşmesi ona dayandırılmaktadır.
Olivia’nın elinde tuttuğu mektuplar, Catherine’in on yedi yaşındayken bir erkek çocuk doğurduğunun ve onu daha sonra evlatlık verdiğinin kanıtıdır aynı zamanda. Olivia, Catherine’in çocuğuna babalık eden genç adamın kimliğini bilmektedir: ilerleyen yıllarda dünyaca ünlü bir doktor, bilim adamı ve medikal patentleri bulunan bir mucit olan Alex Gannon.
Şimdi, iki nesil sonra, Catherine’in otuz bir yaşındaki torunu olan çocuk doktoru Monica Farrell, aile servetinden kalanlar için yasal mirasçı konumundadır. Fakat Olivia, Monica’ya gerçekte kim olduğunu söylerken Catherine’in isteklerine karşı gelmek ve Monica’nın ataları hakkında gizli kalan hikayeyi açıklamak zorundadır.
.
Mary Higgins Clark’ın dikkatleri üzerinde toplayan bu yeni romanı, tıp bilimiyle dini inancın birbirine çok yakın olduğunu ve doğar doğmaz evlatlık verilen bir adamın kızının kimlik arayışını gözler önüne seriyor.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789759963002
 • Yayınevi:
  Mavi Ağaç Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye roman. Olivia adında yaşlı bir kadın Monica Farrell adında bir doktor ile ilgilenmektedir. Çünkü onun gerçek akrabalarını bilmektedir. Ancak bu durum Gannon vakfıyla ilgilidir. Ve ayrıca mucizevi bir şekilde hastalıkları iyileştiren Catherine adında bir rahibe ile. İşin içinde ciddi bir miras söz konusudur ve Greg zaten vakfın parasını yemektedir. Ancak çetenin elebaşları Greg'in eşi Pamela, doktorlar Clay ve Langdon'dur. Bu işlerin örtbas edilmesi için 3 tane cinayet işlenir. Acaba Monica bu işten sağ salim çıkabilecek midir ve hoşlandığı doktor Ryan Janner ile bir ilişki kurabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.