Serdar Poirot'un Kapak Resmi
Serdar Poirot, Oyuncu Anne'yi inceledi.
28 Şub 15:35 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
3 çocuk annesi bir kadının çocuklarına yük olarak değil, arkadaş olarak gördüğü ve yaşadığı olayları anlattığı, hem annelere hem babalara güzel tavsiyelerde bulunduğu güzel bir kitap. Her şekilde oyun oynayarak onları ve kendini eğlendirmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatıyor. Evdeki malzemelerden çeşitli oyuncaklar yapıp, onlarla hem kendini eğlendirmeyi hem de çocukları eğlendirmeyi sağlamanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gösteriyor. İçerisinde örnek oyun tanımlarının da olduğu bu kitap anne babaların mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Pusu'yu inceledi.
28 Şub 15:34 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Adalet Bakanı Harry Power ve doktor Scott Nolan Dublin'de uyuşturucu ile mücadele konusunda bir çalışma yürütmektedir. Ancak aynı gün içerisinde ikisine de saldırılar. Power yaralanır ve Scott'ın eşi Laura öldürülür. Laura'nın ağabeyi Mark Higgins, İrlanda polis teşkilatı Garda'da çalışan bir dedektiftir ve Laura'nın ölümünden Scott'ı sorumlu tutar. Katil Sean Kennedy adında biridir ve amaçları İrlanda uyuşturucu piyasasının Derek McCann gibi tek bir adamın elinde toplanması ve büyük bir sevkiyat yaparak voleyi vurmaktır. Eski bir narkotik polisi olan Jay Davis ile planı yapan Kennedy işi bağlamak için Tayland'a gider gelir. Ancak Scott bir plan yapmıştır ve Amerika'dan temin ettiği yasal olmayan ilaçlar ve Higgins'in ortaklığı ile o zamanlar kimliğini bilmedikleri Kennedy'nin peşine düşeceklerdir. Acaba bu ikili başarılı olup Laura'nın intikamını alabilecek midir? Kennedy ve Davis sevkiyatı başarıyla gerçekleştirebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Kanlı Sorgu'yu inceledi.
28 Şub 15:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Dublin Sorgu Hakimi Michael Wilson, Sarah adında bir eşi, Gregory ve Jennifer adında iki çocuğu olan işine bağlı bir hakimdir. Patrick Downing adında biri intihar etmiştir ancak Wilson'un şüpheleri vardır. Çünkü ölen kişi Devlet Bakanı'nkn oğludur ve uyuşturucu bağımlısıdır. Olayı Roche adlı bir bayan dedektifle kurcalarken önce bombalı saldırıya uğrar, sonra evi basılır. Sarah ve çocuklar ile arası bozulan Wilson koruması Reilly ile beraber işe iyice gömülür. Bakan'ın eski uyuşturucu kaçakçısı yeni iş adamı Redmond ile ilişkisi vardır. Daha önceden bir bankada çalışan Harold Mahone birden ifade vermekten vazgeçer. Aslında Redmond bankayı kara para aklamak için kullanmaktadır ama baba Downing onu da dolandırmıştır. Wilson ailesinin tamamı tehlikededir. Acaba intihar yerinde buldukları evsiz Hobbs bu olayı çözmelerine yardım edecek midir? Patrick'in olayı cinayetse katil kimdir ve cinayeti neden işlemiştir? Wilson bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Bir solukta okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Serdar Poirot, Son Görev'i inceledi.
28 Şub 15:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Chicago Carter hastanesinde çalışan kardiyolog Jack Hunt aradığını bulamadığı için istifa mektubunu yazmaktadır. Bu sırada bir suikastçi Kalp Vakfı başhekimi Sam Lewins öldürülür. Hiç beklemediği bir anda hastane yöneticisi Steve Downes tarafından vakfın başına getirilir. Karısı Beth ve oğlu Danny bu işe çok sevinir. Ancak hastane kendisine büyük maddi yardımda bulunacağı için Zemdon firmasının çıkardığı Cyclist adlı ilacın kampanyasında yer almasını ister. Hunt bunu kesinlikle kabul etmez ve artık başı beladadır. Çocuğu dövülür, evine hırsız girer, kalp hastalıklarında geçmiş enfeksiyonların etkisi araştırmasında beraber çalıştığı bir doktor öldürülür. Üstüne bir de uyuşturucu kullandığı iddiasıyla hastaneden kovulur. Ancak bu doktor öldürülmeden bazı belgeleri ele geçirmiştir ve Hunt'ın da bunları bulması gerekir. İlaç firması yöneticileri Gert Crozer, Stan Danker ve kiralık katil Hend De Mart Hunt'ın ailesini kaçırır. Sadece eski sekreteri Helen ve avukatı Herb'den yardım alabilecek olan Hunt acaba ailesini kurtarabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Zendon firmasının ipliğini pazara çıkarabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Neşter'i inceledi.
28 Şub 15:32 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Meşhur zenginlerden Harry O'Brien'in binbir zorlukla Gordon adında bir oğlu olur. Ancak kötüler boş durmamaktadır. Tommy Malone, Ayyüzlü, Sam Collins ve Peggy Ryan ile bir plan yaparak bebeği kaçırır. Bu arada bebeğin doğduğu hastanede bir hemşire boynuna neşter saplanarak öldürülür. Şüpheliler arasında doktorlar Tom Gordon ve Dean Lynch de vardır. Cinayeti soruşturan John McGrath, bebek kaçırma olayı ortaya çıkınca soruşturmadan alınır ve bebek olayına verilir. Yardımcısı Kate Hamilton da cinayet soruşturmasının başına geçer. Bu arada bir hemşire daha öldürülür. Katil son derece zekidir ve hedefi Kate'tir. Acaba katil kimdir ve amacına ulaşabilecek midir? John McGrath bebeği bulup suçluları yakalayabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Soğuk Çelik'i inceledi.
28 Şub 15:31 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
İrlanda Sağlık Bakanı John Regan, sağlık konusunda bir devrim yapmak için Boston'dan rüya takımı olan Linda Speer, Dan Marks ve Stone Colman'ı Dublin'de Kalp Vakfına getirir. Proje başarılı olursa 20 milyon pound alacaktır. Dan'in kızı Jennifer öldürülür. Michael Kelly adında bir uyuşturucu bağımlısı yakalanır ancak adam delirir. Cinayet soruşturmasını yürüten Jim Clarke, yardımcıları Malloy ve Kavanagh ile beraber olaya dalar. Bu arada hastanede garip bir kan hastalığından dolayı bir kaç ölüm olunca kan uzmanı doktor Frank Clancy bu işi merak eder. Hastalara garip bir ilaç verilmektedir ve bu işin arkasında Linda Speer var gibi görünmektedir. Regan ve Adalet Bakanı Dempsey katilin Kelly olduğunda ısrarcıdır. Ama bir yandan Clancy bir yandan da Clarke olayı takip ederler ve akıl almaz bir komplo ile karşılaşırlar. Jennifer'ın katili hiç beklenmedik bir isimdir ve hem Clancy'nin ailesi hem de Clarke ve ekibinin hayatı tehlikededir. Acaba katil kimdir ve cinayet ile kan ölümleri neden gerçekleşmiştir? Clarke ve Clancy katili yakalayabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Serdar Poirot, Burundi Prensesi'ni inceledi.
28 Şub 15:31 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Maddi durumları çok da iyi olmayan John, eşi Berit, kardeşi Lennart ve oğlu Justus ile mutludur. Ancak bir gün John öldürülür. Olaya İsveç polisinden Ola Haver bakmaktadır. Ayrıca gayrimeşru doğan çocuğundan dolayı ücretsiz izinde olan Ann Lindell de bu işle ilgilenmektedir. Lannert de katili aramaktadır ve nedense John'un Burundi Prensesi dediği Berit'e kafayı takmıştır. Zamanında Arna Sagander'in kovduğu John'un katili kimdir? John 200 bin kronu nereden bulmuştur? Eski okul arkadaşına zarar veren ve yengesini öldüren Vincent Hahn ile John cinayeti arasında bir ilişki var mıdır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Serdar Poirot, Hasat Zamanı'ı inceledi.
28 Şub 15:28 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Wes Farrell daha yeni San Francisco başsavcısı seçilmişken Cliff Curtlee tarafından bir istek gelir. Yıllar önce bazı hizmetçilere tecavüz ettiği ve birini öldürdüğü iddia edilen oğlu Ro için tekrar tutuksuz yargılanma ister. Ro, kefaletle dışarı çıkar ve cinayetler başlar. Eski davası ile ilişkili kişiler ölmeye başlar. Ancak Curtlee ailesinin nüfuzundan dolayı Ro içeri atılamaz. Amanda, polis şefi Abe Glitchy, karısı öldürülen Michael Durbin, Wes'in kız arkadaşı Sam kısacası herkes onu tutuklamak ister ama başaramaz. En sonunda tecavüz ettiği hizmetçi Linda tüm aileyi kurşunlar. Acaba çıktıktan sonraki bütün cinayetleri Ro mu işlemiştir? Oğulları Jon ve Peter'ın kavga ettiği, yengesi Kathy ve Clark'ın destek olduğu Michael bu durumu atlatabilecek midir? Janice Durbin cinayetinin faili kimdir? Courier gazetesinde Cliff'ten aldığı destek ile sağa sola sataşan Shelia'ya dersini kim verecektir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.