Serdar Poirot
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Serdar Poirot
@SerdarPoirot
Cinai roman müptelası
v3_profil_bos
443 kütüphaneci puanı
v3_profil_bos
2095 okur puanı
gecmis
09 Oca 2014 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
300 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Dünyada su sıkıntısı yaşanmaktadır ve bazı araştırmacılar Kuzey Kutbundaki buz kütleleri çok az bakteri içerdiği için buradaki buzların kullanılmasının daha faydalı olacağını düşünür. Henry ve eşi Rita, Ralph Brecken, Brian, George Lin, Pete Robinson ve bir kaç kişilik bir ekip Kuzey kutbunda büyük bir buz kütlesini patlayıcılar ile patlatıp ABD'ye getirmek için çalışmalara başlarlar. Ama bu sırada büyük bir deprem olur ve oluşan tsunami, üzerinde çalıştıkları buzdağını parçalar. Yerleştirdikleri 60 tane bombanın bulunduğu buzdağında mahsur kalırlar. Yardıma gelecek gemi de kalmamıştır. 12 saat içerisinde patlayıcılar patlayacaktır. Şansa Rukov adında bir komutanın yönettiği bir Rus denizaltı buzdağına çok yakındır. Rukov, yardımcısı Zhukov ile anlaşarak daha Ruslardan emir gelmeden kurtarma çalışmalarına başlar. Buzdağının altında volkan etkisi ile oluşan bir yarık vardır. Buradan tahliye işlemleri başlayacaktır. Ama ekibin içinde sorunlar vardır. Biri Brian'ı öldürmeye kalkmıştır. Herkes ondan nefret eden Çinli George Lin olduğunu düşünür ama Brian onun hayatını kurtarmıştır. Acaba katil kimdir? Henry ile görüşen telsizci kime ait dosyaları bulacaktır? Saldırgan kimdir? Acaba ekip kurtulabilecek midir? Bundan sonra neler olacaktır? Keyifle soluksuz okunan bir roman.
kamera
Buzlar Arasında
kamera
Dean R. Koontz
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.8/10 · 46 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
316 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Chyna Shepherd, çocukluğunda annesi ve annesinin erkek arkadaşları yüzünden psikolojisi bozulmuş, belki de bu yüzden psikoloji bölümünü yazmış bir öğrencidir. Güven problemleri olmasına rağmen en yakın arkadaşı Laura ile onun ailesini ziyarete gider. Laura'nın anne ve babası Paul ve Sarah ona çok iyi davranır. Ama gece birden kabusa dönüşür. Eve biri girer ve Chyna hariç herkesi öldürür. Sonra evden çıkan Chyna, gelen bir karavanın içerisine girer. Ama bu karavan katilindir. Bir benzin istasyonunda iki kişiyi öldüren bu katil Ariel adında bir kızdan bahseder. Normalde kaçma imkanı olan Chyna, bu kızı kurtarmak için yola çıkar. Bir Honda ile ona kaza süsü verilmiş bir tuzak kurar ama tuzağa kendi düşer. Tekrar karavana çaktırmadan girdiğini zanneden Chyna eve geldiğinde Eldger Foreman Vess adındaki bu katil tarafından yakalanır. Ona yemek veren ve onunla konuşan katil, daha 9 yaşında anne babasını, 11 yaşında anneannesini öldürmüştür. Ama bir şekilde hep sıyrılmıştır bu işlerden. Bir işe gideceğini söyler. Evin etrafında kendi yetiştirdiği Dobermanlar vardır ve bu hayvanlara dikkatli olmalarını söyleyen bir komut vererek gider. Chyna evin içinde zor da olsa zincirlerinden kurtulur ve Ariel'i çıkartmak ister. Yaralansa da bir şekilde köpekleri def edip karavana girerler ve yola çıkarlar. Evden uzaklaşırken bir polis arabası görür ve mutlu olurlar. Acaba polis onlara yardım edecek midir? Yoksa Chyna bir hata mı yapmak üzeredir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Eskisi gibi olabilecek midir? Keyifle soluksuz okunan bir roman.
kamera
Korku Yuvası
kamera
Dean R. Koontz
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.2/10 · 67 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
264 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Ayşe adında bir kız, 12 yaşındayken Levent adında biri tarafından tecavüze uğrar ve Hasan adında çocuğunu doğurur. Nuri abisi kadın olmaya çalışırken oğlu Hasan'ı kaçırır ve ortadan kaybolur. Bir kazadan sonra ameliyat olan Ayşe, oldukça güzel bir kız olur ve Anuş adında bir Ermeni tarafından büyütülür. Sürekli kitap okuyan bu kız bir gün Senegalli Peter ile tanışır ve Levent'e dair bir iz bularak sağı solu soymaya başlar. Ama Viyana'ya gitmek için yeterli para toplanmaz ve Peter tek başına gider. Anuş ölür. Ramazan adlı Senegalli de onları aramaktadır. Ayşe bu sefer sağı solu yakmaya ve kendi gibi kızlardan bir Baciyan-ı Rum kurmaya başlar. Bir bakımevinde kendi yaşındaki kızlardan bir çete oluşturur. Mine, sağır Hatice ve daha niceleri ile adalet dağıtmaya başlar. Hatta kızlardan birini hamile bırakan güvenlik görevlisini el birliğiyle asarlar. Bu arada da Nuri abisi, ya da artık Şevval ablasını görür. Tekrardan Nuri olmuştur. Oğlu Hasan'ı sorar ama sağlıklı bir cevap alamaz. Fahişelik yapan, Asude'nin her istediğini yapan Kızçocuğu acaba oğlunu bulabilecek midir? Bundan sonra neler olacaktır? Kızlarını Kıbrıs'a gönderebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
352 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Selman Bulut, tefeci cinayetini çözdükten sonra imamlıktan istifa edip, Efrahim ile beraber bir pavyonda saz çalıp şarkı söyleyerek çalışmaya başlar. Kızı Zeynep, arkadaşının oğlu olan Tolga'nın çalıştığı akıl hastanesine yatırılmıştır. Bir akşam alkolik komiser Cihan Demir'in de geldiği bir vakitte pavyondaki solistlerden Buse evinden patronu Necdet'in arabasına düşer. Herkes bunu intihar zanneder ama Selman bunun cinayet olduğunu bilir. Ve tekrar işe koyulur. Bu arada bir gazeteye evlenmek için ilan vermiştir. Buse'nin cenazesinde assolist Simla'nın söylediğine göre Hüma Altın adında bir kadınla tanışır ve aşık olur. Buse'nin öğretmeni olduğunu söyleyen Hüma ile tatlı sert bir ilişkileri olur. Ama Efrahim, Şeyh Davut adında birinin tarikatına katılmıştır. Sonradan ortaya çıkar ki seccade, takke gibi elbiselerle insanlara gizlice LSD vermektedirler. Bunlardan İsmail diye bilineni de aslında zamanında Buse'nin yanında olan Tarık'tır. Pek çok dayak yeme ve atma mesaisinden sonra bu çeteyi polise veren Selman, Cihan Demir ile anlaşır. Kayıp karısını bulup bu işten sıyrılacaktır. Ama Hüma ile buluştuğunda kadın öldürülür. Katil kimdir? Şeyh Davut'u bulan ve onun kızını Efrahim'e verdiğini öğrenen Selman çıldırır ama son anda Cihan Demir gelir ve herkesi kurtarır. Hüma aslında Necdet'in kardeşidir. Peki onu öldüren kimdir? Necdet mi, Efrahim mi, Simla mı, Şeyh Davut mu? Yoksa hiç beklenmeyen bir isim midir? Bu cinayet neden işlenmiştir? Selman'ın gazeteye verdiği ilana kim cevap verecek ve Selman kiminle evlenecektir? Telefonla yaptığı satranç maçını kim kazanacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
4.646 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;