Serdar Poirot'un Kapak Resmi
Serdar Poirot, Pi'yi inceledi.
30 Kas 16:10 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Can Manay Duru'yu Londra'da gördükten sonra ülkeye geri döner ama psikolojisi yerinde değildir. Bu arada Bilge ile Can'ın şoförü Ali yakınlaşmaya başlar. Eti kendisine yapılan Denge tedavisi sayesinde iyileşmektedir. Özge, Sadık Murat Kolhan'ın desteği ile önce milletvekili sonra da ana muhalefet partisi başkanı olur. Göksel bir yandan Ada'yı korumaya çalışırken bir yandan polislik yapmaktadır. Ada, Tugay'dan aldığı kokainin bağımlısı olmuş ve hala iyi müzikler çıkarmaktadır. Deniz de ülkeye dönmüş ve sokak adında bir yer yapmıştır. Can Manay, rahatsızlığını atlatır ve Bilge ile sevgili olur. Ama Bilge sonra her şeyi öğrenir. Can'ın yaptığı çoğu şey Duru'nun geri dönmesi içindir ve Bilge hamiledir. Duru işe beraber olan Can eskisi gibi olmadığını görünce pişman olur ve Bilge'ye döner. Özge de Deniz ve ekibi ile beraber bir köyün güneş pili ile idame etmesini sağlayacak bir projeye başlar. Can ve Bilge mutludur ama Can'ı çocuk öldürdüğü iddiasıyla akıl hastanesine kapatırlar? Bilge çocuğunu doğurmuş mudur? Köy dedikleri gibi olmuş mudur? Can'ı akıl hastanesine kim kapatmıştır? Keyifle okunan bir roman.

Serdar Poirot, Çi'yi inceledi.
30 Kas 16:09 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
uru ile Can Manay beraber olmaya başladıktan sonra Deniz Ege'de bir köye kaçmış, sanat merkezi işi yattığı için Göksel ve Ada da boşta kalmıştır. Duru ile Can Manay'ın ilişkisi doludizgin devam ederken, Özge Sadık Murat Kolhan'dan yavaş yavaş etkilenmekte, Bilge Murat ile tekrar görüşmekte, Eti de tedavi olmaktadır. Ama Duru tesadüfen Can Manay'ın gizli odasını bulur ve uzun zamandır kendilerini takip ettiğini, Deniz'in sandığı gibi biri olmadığını görür ve yaptıklarına pişman olur. Bu arada şehirde televizyonculara karşı bir isyan başlamış, Özge'nin dergisi kapanmış, Göksel polislerle bir olup insanları döverken, Tugay adında biri de Ada'yı kandırıp müziklerini çalmaktadır. Can Duru'yu bulamaz ve yokluğunu kabullenmiştir artık ama bir buçuk yıl sonra Londra'ya gidince hayatı yine tümden değişecektir. Bilge'nin hayatı Murat öldüğünde değişmiştir zaten. Acaba Ali, Deniz, Can Manay, Duru, Bilge, Göksel, Ada, Sadık Murat Kolhan, Özge bundan sonra ne yapacaktır? Keyifle okunan bir roman.

Serdar Poirot, Fi'yi inceledi.
30 Kas 16:09 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Meşhur psikolog Can Manay, bir gün kendine ev bakarken dansçı Duru ve sevgilisi müzisyen Deniz ile tanışır ve tüm hayatı değişir. Duru'ya vurulmuştur ve artık onu elde etmek zorundadır. Deniz, çok yetenekli bir müzisyendir ve Duru'yu çok sevmektedir ama öğrencileri ve müzik onun için daha önceliklidir. Öğrencilerinden Ada, Deniz'e Göksel de Ada'ya aşıktır. Bu arada Can Manay'ın öğrencilerinden Bilge bir şekilde Can'ın gözüne girer ve asistanı olur. Vizyon Terapi adlı televizyon programının gelmiş geçmiş en iyi bölümünü Can Manay, Bilge ile yapacaktır. Can'ın akıl hastanesinde yattığı gerçeğini araştıran gazeteci Özge aylarca iş bulamaz ve Sadık Murat Kolhan ile tanışır. Bir dergi karşılığında iş birliği yaparlar. Acaba bu işte başarılı olabilecek midir? Can'ın yol göstericisi Eti'yi bulabilecek midir? Can, Kaya'yı neden kovmuştur? Şoförü Ali ile olan muhabbeti nasıldır? Duru'yu elde edebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Serdar Poirot, Unutulan Sesler'i inceledi.
30 Kas 16:08 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Harry Bosch serisinin oldukça güzel 12. romanı. Harry'nin 13 sene boyunca çözüme ulaştıramadığı Marie Gesto dosyası karşısına tekrardan çıkar. Harry yıllar boyunca katilin Anthony Garland adında çok zengin bir adamın oğlu olduğunu düşünürken katilin Rayland Waits olduğuna dair bir ipucu çıkar. Bölge savcısı adayı O'Shea onu bu işin içine sokar ama yer gösterme sırasında Waits kaçar ve bu arada iki polisi öldürüp Kizmin Rider'ı ağır bir şekilde yaralar. Olaya Rachel Willing ile beraber dışarıdan bakan Bosch en sonunda Waits'i yakalar ve öldürür. Patronu Pratt tarafından ev görevine verilen Bosch hala işin peşindedir. Bu arada O'Shea'nın satın alındığını düşünen Bosch kendisine ihanet edenin hiç de beklenmedik bir isim olduğunu öğrenir. Acaba gerçek katili enseleyebilecek midir? Adalet tecelli edecek midir? Mesleği bırakmayı düşünen Kizmin'i kalması için ikna edebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Serdar Poirot, Faili Meçhul'u inceledi.
30 Kas 16:07 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Harry Bosch, 3 yıla yakın bir süreden sonra teşkilata geri dönmüş ve Kizmin Rider ile tekrardan ortak olmuştur. Faili Meçhul Birimi'ne verilen bu ekibin amacı yıllar öncesinden kalan dosyaların faillerini bulmaktır ve işe Rebecca Verloren dosyası ile başlarlar. Hamile kalıp kürtaj olan ve sonrasında öldürülen Rebecca'nın cinayet silahında Ronald Mackey adlı eski bir sabıkalının parmak izi vardır ve böylece soruşturma başlar. Harry Mackey'in katil olmadığını ancak katille ilişkide olduğunu düşünür. Zamanında ırkçı örgütlere katılan bu adamı takip edebilmek için kendilerine dövme yapar ve plan en başta başarılı olur ancak sonrasında Mackey öldürülür. Katili bulmak zorundadırlar çünkü bu işte çuvallarlarsa gözden düşen şef yardımcısı Irving tekrardan yetkili olacaktır. Rebecca'nın okul müdürü Stoddard, arkadaşı ve okulda öğretmen olan Bella, Mackey'in ev arkadaşı Biltzkrirg gibi pek çok isimden bilgi alırlar. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Acaba Bosch katili bulabilecek midir? Adalet yerini bulacak mıdır? Divaneye dönen Muriel ve alkolik Robert kızının katilinin cezalandırıldığını görecek midir? Irving ve Bosch arasındaki mücadeleyi kim kazanacaktır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Darboğaz'ı inceledi.
30 Kas 16:06 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Harry Bosch, teşkilattan istifa ettikten sonra bir kaç yıldır özel dedektiflik yapmaktadır. Şair davasındaki en önemli isimlerden Terry McCaleb şüpheli bir şekilde intihar etmiştir. Karısı Graciela, Bosch'dan olayı araştırmasını ister. Bosch işe girişir ve Buddy'nin verdiği bilgiler sayesinde yolu Nevada'ya düşer. Bu arada FBI ajanı ve Şair lakaplı eski FBI ajanı seri katil Robert Backus'u vuran ajan Rachel Willing de bir araştırma için çağrılır. Backus sahalara geri dönmüştür ve acilen yakalanması gerekmektedir. Bosch ve Willing'in dosyaları kesiştiği için ortak hareket kararı alırlar ve Backus'a çok yaklaşırlar. Backus'un son hedefi sekiz sene önceki son hedefi olan eski polis ve yeni kitapçı Ed Thomas'tır. Acaba Bosch ve Willing, Backus'u Ed'e zarar vermeden yakalayabilecek midir? Las Vegas'ta eski eşi Eleanor ile kavga eden Bosch kızı Maddie'yi tekrar görebilecek midir? Bosch ve Rachel arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Terry'yi gerçekten Backus mu öldürmüştür? Harry, Kizmin Rider'ı dinleyip teşkilata yasanın açtığı imkanla geri dönecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Kemikler Şehri'yi inceledi.
30 Kas 16:06 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Harry Bosch'a yeni yılın ilk gününde bir doktordan bir ihbar gelir. Köpeği bir insan kemiği bulmuştur. Yapılan araştırmalar sonucunda 1980 yılında kaybolan Arthur Deveraux'a ait olduklarını öğrenir kemiklerin. Ortağı Edgar, Irving, teğmen Billets ile beraber olayı araştırırken acemi bir polis olan Julia Bravers ile tanışır ve yakınlaşır. Olayla ilgili olarak ifadesine başvurdukları Nicolas Trent intihar etmiş, Julia ise ölmüştür. Arthur olayında şüpheliler arasında babası Samuels, kardeşi Shelia, eski arkadaşı Johnny Stokes ve bir kaç kişi daha vardır. Samuels itiraf eder ama bu Bosch'a yetmez. Gerçek katil beklenmedik biridir. Acaba Harry katili bulabilecek midir? Irving tarafından eski görevi olan Soygun-Cinayet kısmına atanan Harry'ye bundan sonra ne olacaktır? Edgar bu duruma nasıl bir tepki verecektir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Serdar Poirot, Hile'yi inceledi.
30 Kas 16:05 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikka spoiler içerir.
Eski FBI profil uzmanı Terry McCaleb'a tanıdığı bir yüzbaşı olan Jaye Winston'dan yardım talebi gelir. Edward Gunn cinayetinde bir profil çıkarmasını ister. Terry çalışır ve bulduğu ipuçları sonrasında elde ettiği şüpheli Harry Bosch'dur. Harry ise iki adet kadının bir kitaptaki yöntemle öldürülmesinden sorumlu olduğu düşünülen David Storey'in mahkemesinde tanıklık yapacaktır. Terry'nin soruşturması duyulursa Storey'in serbest kalma ihtimali çok yüksektir. Bosch Terry ile görüşür ve katilin kendisi olmadığını, araştırmaya devam etmesi gerektiğini söyler. Terry de araştırmaya devam edince bazı şeyler öğrenir. Storey'in kefaretçisi Rudy Tafero, yılbaşı gecesi Gunn'ın da kefaletini ödeyip çıkarmıştır içerden. Büyük bir komplo söz konusudur ve Bosch aleyhinde bir kumpas mevcuttur. Acaba Bosch ve McCaleb bu işi çözebilecek midir? Storey gerçekten de katil midir? Harry ve Terry arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Bu olaydaki kişiler gerçekten de masum mudur? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.