1000Kitap Logosu
Resim
Serdar Poirot
TAKİP ET
Serdar Poirot
@SerdarPoirot
Cinai roman müptelası
443 kütüphaneci puanı
2103 okur puanı
09 Oca 2014 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
368 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Merih Tufan, karısının öldüğü trafik kazasından sonra beyninde hasar oluşan ve elleri titrediği için mesleğini yapamayacak bir ressamdır. Bir gün evde otururken bir olan görür ve yeteneğini geri kazanmak için bir kursa gider. Kursun yetkilisi ressama bir kaç CD ve Ölüm Şifresi adında bir kitap verir. Merih CD'deki resimlere baktıkça elinin titremesi geçer ve yeniden resim yapmaya başlayarak baya meşhur olur. Ancak bunun bir de bedeli olacaktır. Geceleri kabuslar görmeye başlar. Ayrıca uykusunda çizdiği bazı resimlerde bazı insanların ölümünü çizmekte ve resimdeki tarihte o insanlar gerçekten ölmektedir. Bu işi araştıran Merih arkadaşları Deniz ve Merthan sayesinde subluminal mesajlar, kriptoloji ve 25. Kare kavramlarını öğrenir ve başındaki belanın boyutunu farkeder. Kendisi bir ceset ressamıdır ve okuduğu kitap aslında kendi hayatıdır. Eda da bu yeteneğe sahip olduğu için ölürken kendisine bu yeteneği verip kazayı kasıtlı yapmıştır. Kişinin bu yeteneği sevdiği birine vermesi ve öyle ölmesi gerekmektedir. Bu yüzden ressamın intihar girişimleri sonuçsuz kalmıştır. Acaba Merih ne yapacaktır? Yeteneğini kime devredecektir? Ya da ölmemeyi mi tercih edecektir? Keyifle okunan bir roman.
Ölüm Şifresi
6.6/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Merhabalar. Kaç yaş aralığı için önerirsiniz?
Yanıtla
2 yanıtı gör
15 yaş üstü olması daha iyi olur hocam
220 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Eski bir silah kaçakçısı olan İbrahim Telemen, yazarı arar ve silah kaçakçılığı ile ilgili olarak çok önemli bilgiler verebileceğini, ancak bunun için resmi olarak korunması gerektiğini söyler. Yazar, kaçakçı ile buluşmak istediğini ancak adam gelmez ve sonrasında şüpheli bir ölüm haberi gelir. Haberde kaçakçının öldüğü söylenir ama bir yandan da kaçtığı şüphesi vardır. Abuzer Uğurlu, Kemal Yamak, Kürt İdris ve diğer pek çok kaçakçının marifetleri detaylı bir şekilde anlatılır. İfadelerinde itiraf etmelerine rağmen hapse girmemeleri, girse bile kısa sürede çıkmaları, aktarılan silah ve mermi sayıları, siyasiler ile olan ilişkileri olay olay anlatılıyor. Ayrıca Tuncay Mataracı ve gümrük balığı sırasında yaşanan rüşvet olayları, zorla yapılan tayinler, rüşvetçi memurlar yerine olayı araştıran memurların sürülmesi, en sonunda alınan hapis cezaları anlatılıyor. Ayrıca silah ve uyuşturucunun Ermeniler ile olan bağlantısı ve terör ayağı, silah şirketleri ve ilişkileri, Kaşıkçı ailesinin geçmişi de anlatılıyor. Ülke hakkında bilgi edinmek için güzel bir kitap. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
Okuyacaklarıma Ekle
YORUM GÖRÜNTÜLENEMİYOR
320 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Serinin oldukça güzel devam romanı. Doktor Nero, KAKAO toplantısında Cypher adlı maskeli üye ile tartışır. Sonra Wing'in babasının öldüğü haberi gelir. Wing, Otto ile gitmek ister cenazeye. Nero, Raven'ı da yanına verir. Ancak Cypher, Wing'i vurur. Raven ve Otto canlarını zor kurtarır. Cypher robotlardan oluşan bir ordu kurmuştur ve niyeti Nero ve Bir Numara'yı KOZA ile beraber yok etmektir. Zaten içeriden de yardım almaktadır. Koza-zihin adlı yapay zekada sıkıntı olmuştur. Profesör Pike, Contessa, Bayan Bean ve Albay Francesco arasından hangisi haindir? Otto ve ekibi Wing, Laura, Shelby, Nigel ve Franz acaba Cypher ve ordusunu engelleyebilecek midir? Koza-zihin'in bir önceki aşaması olan Üslord protokolünün bu işle ilgisi nedir? Cypher kimdir ve neden bu işe girişmiştir? Cypher ile Nero anlaşabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
Okuyacaklarıma Ekle
Acaba Koza mı birinci kitap yoksa bu mu cevap verirseniz çok sevinirim 😊
Yanıtla
Bu ikinci kitap hocam
413 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Dirk Pitt serisinin on üçüncü ve en güzel romanlarından biri. Yıllar önce Gladyatör aslı gemi Scaggs adlı kaptanıyla bir fırtınaya yakalanır ve bir adada mahsur kalır. Bu adada evlenen iki suçlunun torunları yıllar sonra sahneye çıkacaktır. Arthur Dorsett en büyük bağımsız elmas üreticisidir. Pasifik'te pek çok yerde bütün canlılar aniden ölmeye başlar. Dirk Pitt, Maeve Fletcher adında bir kadını ve bir kaç turisti kurtarır. İşi araştırdığında buna sebep olanın deniz altından gelen ses dalgaları olduğunu anlar. Bunu yapan Arthur Dorsett'tir. Niyeti çıkarabildiği kadar elması çıkarmak,ok ucuza satmak ve elmas piyasasını yok etmektir. Çünkü kendisi gizlice dünyadaki yakut, zümrüt gibi renkli taşların yüzde seksenini ele geçirmiştir. Ancak bu ses dalgaları engellenemezse Honolulu ve Oeau adasında 2 milyon insanı öldürecektir. Bunu engelleyebilecek tek kişi Pitt ve Giordino'dur ancak onlar da bir sal üzerinde Maeve ile birlikte ölüme terk edilmiştir. Pitt, Maeve'nin çocuklarınk kurtarmalı ve Maeve'nin babası Arthur'u öldürmelidir. Ancak acaba hayatta kalabilecek midir ve bu işi başarabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
Şok Dalgası
7.5/10 · 57 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
normalde okunabilir, ancak kitaplarda geçen karakterleri daha iyi anlamanız için serinin başından başlamanız daha iyi olur
3 Beğeni
Yanıtla