1000Kitap Logosu
Damascena
Damascena
Damascena

Damascena

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.2
9 Kişi
17
Okunma
3
Beğeni
316
Gösterim
328 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 18 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Novus · Aralık 2016 · Karton kapak · 9786050939019
Güller ve Mevlânâ üzerine bir roman “Gül sessizce aşktan söz eder, yalnız kalbin anladığı Dilde” Bulgaristan dağlarındaki bir manastırda bir doğum gerçekleşir. Annesi, bebeği terk etmeden önce ona adını fısıldar: Damascena… Damascena on iki yaşına geldiğinde kayıp annesini aramaya çıkar ve kader onu Mevlânâ’nın dostu Şems ile karşılaştırır… Şems artık Damascena’nın hem manevirehberi hem koruyucusu olacaktır… Damascena’nın Şems’in rehberliğinde yetiştirdiği muhteşem güller onu hem bir azize mertebesine çıkarır, hem cadılıkla suçlanmasına neden olur… Güvende olmak için sığındığı manastırda çıkan yangında ağır yaralanır; onun hayata dönmesi sadece bir kişinin elindedir: Mevlânâ… Damascena, yaralı geldiği Konya’da Mevlânâ’nın en yakınındaki insan olacak, güllerin dikenleri kadar acıtıcı, bir masal kadar büyüleyici bir yoldan geçecektir… Damascena, bizi kalbin bilgeliğini aşarak acımızı aşka dönüştürmeye davet ediyor.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺16,22
6.2
10 üzerinden
9 Puan · 3 İnceleme
Gül yalçın
Damascena'yı inceledi.
328 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
İçinde bolca öğreti ve bakış açısı bulunan güzel bir kitap..alıntılarımı yazarken ve seçerken çok keyif aldım..kitapta Şems'in baş karakterlerden olması başlı başına bir keyif zaten..
Damascena
6.2/10
· 17 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Necla Engin
Damascena'yı inceledi.
328 syf.
·
4 günde
Yabancı bir yazarın kaleminden tasavvufi bir roman olarak ilginçti. Yazar Mevlana' dan esinlemiş. Şems Tebrizi, sadece kimsesiz hiristiyan çocuk Damascena' ya görünmekte ona yol göstermektedir. Damascena Şems' in yardımıyla eşsizbir gül bahçesi yapar. Büyüttüğü güllere herkes hayran olur ve almak isterler. Bu gülleri nasıl yetiştirdiğini delice merak ederler. Küçük ve zalim bir kasabadır. Damascena Şems' den bahseder. Ancak halk Şems' in yıllar önce öldüğünü söyleyip alay eder.. Sonrasını okumak lazım
Damascena
6.2/10
· 17 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5