Derin Devlet Oldu

7,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
448 gösterim
Ergenekon davasıyla gündeme gelen 'yeni' aktörler ve 'yeni' iderin ilişkilerle sarsılırken gazeteci 'Derin Devlet Oldu Devlet" adlı kitabının beşinci genişletilmiş baskısını yaptı. Akçura "Derin Devleti önce siyasiler anlatt›:
Demirel: "Derin devlet oldu Devlet!..." dedi.
Ecevit, Kontrgerilla bir 'var' bir 'yok' dedi.
Evren: "Gayri resmi bula?an olmuştur." dedi.
Erbakan: "Cinayetler ÖHD'nin marifeti." dedi.
Özal: "Eskisi kadar de€il ama tesirli." dedi.

Nereden biliyoruz Derin Devlet'i?!

Derin devlet üç kez elimizde patladı.
İlki Susurluk kazasıyla ortaya çıktı; siyasi irade gösterilmediği için, yargılamayı etkiledikleri için, askere dokunamadıkları için bu yoluna devam etti...
İkincisi; şemdinli'de bir kitapçıya atılan bomba ile patlak verdi. Bu olay Susurluk ile inanılmaz benzerlikler gösterdiği halde o nasıl güç ise siyasi iradenin olmadığı dava olarak sonuçsuz bırakıldı.
Üçüncü olarak da Ümraniye'de ele geçirilen bombalarla ortaya çıktı. Yeniden yapılanmış, yeniden stratejilerini ve aktörlerini ve de hedeflerini belirlemiş, Ergenekon adı altında karşımıza çıktı.
Belma Akçura'nın "Derin Devlet Oldu Devlet" kitabı genişletilmiş yeni baskısıyla New Age'de okurlarıyla buluşuyor.
Yeni baskıda şemdinli, Danıştay saldırısı, Hrant Dink cinayeti, Malatya'da misyonerlere yönelik ve Ergenekon davasının bütün ayrıntılarını bu kitapta bulacaksınız.
Kitapta Veli Küçük ile başlayan Tuncay Güney'e kadar uzanan Derin Devletin sahnesinde kimlerin nasıl ve ne şekilde rol aldığı gözler önüne seriliyor. Ayrıca Ergenekon'da yargılanan sanıkların kimler olduğu ve gerçekte Ergenekon'un ne tür bir örgütlenme olduğu anlatılıyor.
Gazeteci-Yazar Belma Akçura'nın akıc üslubuyla aktardığı bilgileri şaşırarak okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9789756131039
 • Yayınevi:
  New Age Yayınları
 • Kitabın Türü: