Derin Dünya

10,0/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
86 gösterim
Savaşlar; insanoğlunun doyumsuzluğunun eseridir. Aslında daha somut bakarsak; savaşlar dünyanın herhangi bir yerindeki güçlü ve zengin kişiler tarafından çıkarılan, sonucunda dünyanın başka yerlerindeki masum ve mazlum insanların öldüğü olaylar zinciridir. Peki hiç düşündünüz mü, bu savaşlar neden çıkıyor ya da hiç sordunuz mu kendinize; o kadar güçlü olsam daha da güçlenebilmek için bende onlarca masumun kanına girebilirmiydim? diye... Ya da sizce, Habil ve Kabil'den bu yana süren insanoğlunun birbiriyle olan savaşı sonlandırılabilir mi? Ya da, ya da, ya da... kendinize o kadar çok ya da lı soru sorabilirsiniz ki; ne soruların sonu gelir, ne de verdiğiniz cevapların gerçekliği sizi tatmin eder. Daha güçlü olmayı istemek ve bunun için savaşmak, insanoğlunun doğasında her zaman vardı ve var olacaktır. Bu savaşların çıkış nedeni, kimi zaman öldürülen bir veliaht prensi, kimi zaman yer altı zenginlikleri olacaktır. Ancak şunu biliyoruz ki; bu savaşlar sırasında her savaş kendi kahramanını doğurur. Bunlar kimi zaman bir Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal, kimi zaman çıkabilecek bir iç savaşı önlerken; Ömer Halisdemir ya da köşe başındaki karakolda onlarca masumun hayatını kurtaran Ahmet Benli olur. İşte bu kitapta; kahramanların meydana çıkmasına sebep olan, savaşları çıkaran güçlüleri anlatıyoruz… Bu kitapta okuduklarınızla, bildikleriniz zihninizde çarpıştığında; kavrayacaklarınız sizi hayrete düşürecek ve bazı şeyleri daha iyi anlayacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  206
 • ISBN:
  9786051806730
 • Yayınevi:
  Gece Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Ebru Yilmazer 
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tarihle politikanin guzel bir sekilde harmanlanmasiyla olusrturulmus akici,ilgi cekici,guzel bir kitap. Gecmiste yasananlari baska bir acidan bakarak sanki icindeymisiz gibi yasamamizi sagliyor.

Barış Bakan 
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tarihle siyseti çok güzel kurgulamış. Bu türde kitapların ülkemizde çok ender yazıldığını düşünürsek gayet başarılı bir kitap bence.

Kitaptan 4 Alıntı

Ahmet Yetkin 
22 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bu kitapta anlatılanların hepsi benim kafamdaki manyaklıklardır, kimseyi bağlamaz, kimseye bağlamayın"

Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 7)Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 7)
Ahmet Yetkin 
22 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bak şimdi Avrupa'nın büyük ülkeleri Fransa, Almanya, İspanya, İtalya'da insanlar İngilizceyi öğrenmeye sıcak bakmaz hatta ülkelerine gelen insanlar İngilizce bir şey sorduklarında İngilizce bilmiyorum derler. Neden biliyor musun? Dil ve din sömürge tarih boyunca sömürgeleştirmenin en önemli iki aracı olmuşlardır.

Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)
Ahmet Yetkin 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bugün İngilizler kendi dillerini ulusal dil olarak göstermeye çalışarak subliminal bir sömürgeleştirme ve misyonerlik politikası izliyorlar.

Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)
Ahmet Yetkin 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türkiye'de İngilizce konuşanların birçoğu Türkçe imla kurallarını bilmezken İngilizceyi çatır çatır konuşuyorlar. İşe alırken ne şartı sunuyorlar? Tabi ki İngilizce. Yani adam senin Türkçeyi yarım yamalak veya kaba konuşmana bakmıyor İngilizce biliyorsan bir adım öne geçiyorsun. Peki hiç sordun mu neden Türkler bu kadar Ingilizce meraklısı. Çünkü iş ve ekmek çocukluğumuzdan beri İngilizce bilmekle gelecekmiş gibi anlatıldı. Bu da Türkiye üzerinde gizli bir sömürgeleştirme oyunu.

Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)Derin Dünya, Baki Yılmazer (Sayfa 186)