Direniş

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
446 gösterim
İkinci Dünya Savaşı'na alternatif bir tarih oluşturan Direniş kitabı yaşlı bir çiftçinin karısı olan yirmi altı yaşındaki Sarah Lewis'in ortadan kaybolmuş olan kocası Tom'u bulmak amacıyla yola çıkmasıyla başlamaktadır. O yalnız değildir. Sınır boyunca diğer kadınlar da kocalarını bulmak amacıyla arayış içindedir. Bu ani ve açıklanamayan ortadan kaybolma ile kadınlar ayrı ve sadece kadınlardan oluşan bir grup kurarak haber umuduyla direnişe geçmişlerdir.

Dehşete düşürücü ve kalbin derinliklerine nüfuz eden bir roman. Sıradışı bir kitap.
-Publishers Weekly-

"Sheers sevgi, korkaklık, cesaret ve körü körüne vatanseverliğin yıkıcı etkilerini derinliğine incelemektedir. Ve böylece insanlığın en iyisi ve en kötüsü beklenmedik ve akıldan çıkmayan yollarla gözler önüne serilmektedir.
-Sara Gruen, Filler İçin Su Kitabının Yazarı-

"Savaşa yol açabilen ve ondan kaçınabilecek yollar hakkında hayatın içinden güzel bir roman."
-Nadeem Aslam, Yazar-

"Görkemli hayal gücünün göz alıcı bir çalışması. Sheers sade bir dille yazıyor. Karakterlerin sade yaşamları (ve aşkları) onun kalemiyle ilginç hale geliyor. Sonuç ender bulunan bir iç içe geçmişlik içinde edebi bir maceradır. Yavaşça çevirdiğiniz sayfalar her sözcüğüyle sizi sarıyor."
-Peter Ho Davies, Yazar-

"Owen Sheers'in alternatif İkinci Dünya Savaşı tarihi, değiştirilemez olan sevgi ve hasretin gücünü, toplumun ve cesaretin gücünü çok güzel bir şekilde betimliyor."
-Jennifer Vanderbes, Yazar-

"Göz alıcı bir roman... Direniş zaman zaman insanı dehşete düşüren bir roman olmasına karşın olgun bir keşif ve uzlaşma içeriyor."
-Jan Morris, Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054263059
 • Çeviri:
  Tuğçe Ayteş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü: