Doğa Kurtaranlar - Yunuslar Yaşasın

5,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
140 gösterim
Lola ve Evie dünyanın haline çok üzülüyor ve doğayı kurtarmaya çalışıyorlar. Küresel ısınma, su ve enerji israfı, nesli tükenen hayvanlar, organik olmayan yiyecekler, geri dönüştürülemeyen çöpler... Bu uzayıp giden korkutucu liste onları gerçekten çok endişelendiriyor.
Sıcak mı sıcak, bunaltıcı bir günde bahçelerinde bir penguen bulunca endişeleri katbekat artıyor. Yoksa küresel ısınma yüzünden buzlar tamamen eridi ve penguenler kendilerine yeni bir ev aramaya mı başladı?
Neyse ki durum o kadar da vahim değil. Meğer bu tatlı penguen, nesli tükenmek üzere olan bitkiler, kuşlar ve küçük hayvanların yaşadığı Ekoloji Parkı'ndan kaçırılmış. Peki bir pengueni kim ve neden kaçırır? Bu, kötü bir planın parçası olabilir mi?
Doğa-Kurtaranlar iş başında! Bu işin sırrını çözmeye kararlılar...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9786054325269
 • Yayınevi:
  Hayykitap
 • Kitabın Türü:
Mehmet Kesdal 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 3/10 puan

Çocuklarımıza çevre bilincini aşılayabilmemize yardımcı olacağına inandığım bir kitap.
Kitaptan bir alıntı:Denizlerde plastik atıklar yüzünden Her yıl bir milyondan fazla su kuşu ve 100 bin civarında deniz memelisi ölüyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Mehmet Kesdal 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Çevremizi temiz tutalım.
Denizlerdeki plastik atıklar yüzünden Her yıl bir milyondan fazla su kuşu ve 100 bin civarında deniz memelisi ölüyor.

Doğa Kurtaranlar - Yunuslar Yaşasın, Kathryn Lamb (Sayfa 113 - Hayykitap.)Doğa Kurtaranlar - Yunuslar Yaşasın, Kathryn Lamb (Sayfa 113 - Hayykitap.)
Mehmet Kesdal 
 28 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Dikkat dikkat.
Burnuna naylon poşet dolanmış zavallı bir yunusun fotoğrafı bu.Fotoğrafın altında bu yunusun,burnuna dolanan bu poşeti çıkaramadığı için açlıktan öldüğü yazıyor.Yazının devamında kaplumbağaların poşetleri denizanası zannedip yediği,karınları tamamen plastikle dolunca da öldükleri anlatılıyor.

Doğa Kurtaranlar - Yunuslar Yaşasın, Kathryn Lamb (Sayfa 66 - Hayykitap.)Doğa Kurtaranlar - Yunuslar Yaşasın, Kathryn Lamb (Sayfa 66 - Hayykitap.)