Doğayla Bütünleşmek

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
21 gösterim
Biz modern yaşamın çılgın adamlarına yakalandık. Yaşamımızın hep hızlanan saatler tarafından yönetilmesine izin verdik ve bize verilen kısa saatlere uymaya çalışıyoruz. Kim olduğumuzu unutuyoruz ve öyle bir randevular, faturalar, gündemler ve haberler halkasına takıldık ki kendimize ayıracak bir dakikamız bile yok görünüyor. Yapay programlar üzerinde paketlenen ortamlarda yaşıyoruz ve hemen kendi kapımızın dışındaki havanın nasıl olduğunu bize anlatması için haberleri dinliyoruz. Dünya düşmandır ve insanlar onu fethetmek ve yönetmek için doğmuştur inancını satın aldık; böyle yaşayarak, birçoğumuz yaşamın daha çok stres, daha çok endişe ve daha az doyum verdiğini öğreniyor.
Böyle olması gerekmez. Yaşayan Yeryüzü bir yere gitmedi; hala burada, her yanımızda, kesinlikle her zaman olduğu yerde. Eğer isterseniz şimdi onunla bütünleşebilirsiniz. Doğayla muhabbetiniz, varlığınızın bütünlüğüne kapıları açmaya yardım edecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2004
 • Sayfa Sayısı:
  199
 • ISBN:
  9789758729401
 • Orijinal Adı:
  Connecting With Nature
 • Çeviri:
  Ahmet Şahin
 • Yayınevi:
  Dharma Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ümit Malkoçoğlu 
 03 Eki 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Doğayla biraz daha ilgili olanlarımız için ilham verici bir okuma fırsatı sunan bu kitap sıra dışı yaklaşımıyla da dikkat çekiyor.

" En ilginç bulduğumuz organizmalar nelerdir ? Kuşlar ? Balıklar ? Tırtıllar ? Mantarlar ? Tıbbi bitkiler ? Hangi canlılar dikkatinizi çekmişse, bunlardan bölgenizde yaşayanlar hakkında bilgi edinmek için bir rehber kitap alın. Bütün bu farklı türlerin adları nedir ? Nerede yaşarlar ? Alışkanlıkları nelerdir ? İnsanları nasıl etkilerler ? Bizim eylemlerimiz onları nasıl etkiler ?

Okumanızı canlıları yerinde gözlemleyerek tamamlayın. Bulundukları yere gidin. Ne yaptıklarını, nasıl yaşadıklarını, birbirleriyle nasıl etkileştiklerini izleyin. Ne kadar çok izlerseniz o kadar çok öğrenirsiniz. Ne kadar çok öğrenirseniz o kadar fazla keyif alırsınız. "