Elçi

7,4/10  (7 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
721 gösterim
Tabiat bir gün verdiklerini geri alacak. Ve insanın kendi elleriyle hazırladığı kıyamette, Son, tahmin ettiğinizden de yakın olacak.

Gabrielle Fox bir süre önce geçirdiği korkunç kazadan sonra kariyerini yeniden inşa etmeye çalışan bir psikologdur. Doğal felaketleri önceden görebildiğini iddia eden, koyu bir Evanjelist inancın içinde yetişmiş Bethany Krall vakasına atanır. Gabrielle, genç kızda gördüklerini kıyamet paranoyasının bir semptomu olarak yorumlar. Ancak yeni felaketler gerçekleşip de Bethany'nin tahminleri doğru çıktığında kıyamet bulmacası daha da karışır. Artık risk küresel boyuta ulaşmıştır.

İstanbul'un da felaket senaryosuna dahil olduğu bu kitabı okurken kıyametin size nefesiniz kadar yakın olduğunu hissedeceksiniz.

"Müthiş bir psikolojik gerilim. Okuduklarınızı unutamayacaksınız."
-Daily Telegraph -

"Kâbuslarımızın gerçeğe dönüştüğü bir senaryo. Elinizden bırakamayacaksınız."
-The Times -

"Olağanüstü bir gerilim romanı; sert, gizemli ve dokunaklı."
-Anthony Minghella -

"İnsan ruhunun en karanlık köşelerine giden tuhaf ve güzel bir yolculuk."
-Mail on Sunday-

"Nefes kesici."
-Independent on Sunday-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786053432715
 • Çeviri:
  Zeliha Babayiğit
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hacer 
15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Metan hidratla ilgili kıyamet senaryosundan yola çıkılarak hazırlanmış , bu içerikteki kitapları seven kişiler tarafından keyifle okunacak bir kitap. Yazar kelime ve olay sıkıntısı çekmiş gibi bazı kelime ve cümleleri sürekli tekrarlıyor. Burada biraz sıkıntı yaratsa da bir bütün olarak Elçi okunmaya değer.

Beghei 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keyifli bir kitap. Neler olacağını merak ediyor insan ve sayfaları çevirmekten alamıyor kendini. Kıyamet senaryosu güzel bir şekilde anlatılmış. Fiziksel zorluklarla baş ederken hayatını kontrol altına almaya çalışan bir kadın. Üstelik kıyamet bu kadar yakınken :) Okunması gereken kitaplardan.

Ebru Ince 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

keyifli bi kitaptı ...Tabiat bir gün verdiklerini geri alacak. Ve insanın kendi elleriyle hazırladığı kıyamette, Son, tahmin ettiğinizden de yakın olacak.

Kitaptan 2 Alıntı

Gizem Kılıçarslan 
11 Şub 16:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onu durdurmak için kolumu uzattım ama o yuvarlanmaya başlamıştı. Bu çok yavaş bir hareketti. Bale gibi ve sakin. Pürüzsüz, planlı bir yuvarlanma. Gözleri açıktı. Ne yaptığını biliyordu.

Elçi, Liz Jensen (Sayfa 394 - Pegasus)Elçi, Liz Jensen (Sayfa 394 - Pegasus)
Hacer 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Mutsuzluğun pek çok şekli var, diye düşündüm. Ama mutluluk ya da benzerleri ''peynir'' sözcüğü kadar sınırlı ve işe yaramaz olabilirdi.

Elçi, Liz JensenElçi, Liz Jensen