Akış
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

L'Énigme des Blancs-Manteaux

Загадката на улица "Блан Манто"

0/10
0 Kişi
Okunma
Beğeni
Görüntülenme
Париж, 1761 г. Младият Никола льо Флок е натоварен да разследва мистериозното изчезване на комисаря Ларден. Убийство, самоубийство, бягство? В хода на анкетата все още неопитният Никола ще се сблъска с мрачни тайни и жестоки заговори, които ще го отведат до самия крал и фаворитката му Мадам дьо Помпадур, а читателят ще потъне в някогашната атмосфера на Париж с неговите улици, ритуали, престъпления и тайни. Необичайните за нашето време персонажи - каноник, маркиз, съдържателка на публичен дом, бивш чернокож роб, палач, познаващ из основи човешката анатомия, без да броим полицейските шпиони и комисари - придават цвят на повествованието и доставят наслада на читателя. Един любопитен детайл: авторът подробно описва ястията, консумирани от Никола и приятелите му, запознавайки ни с вкуса на парижките гастрономи отпреди три века. "Загадката на улица "Блан Манто" е превъзходно исторически криминале, първото от единайсетте за Никола льо Флок, с право наречен Мегре на XVIII век.
Yazar:
Jean-François Parot
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 31 dk.Sayfa Sayısı: 336Basım Tarihi: 2013Yayınevi: Колибри
ISBN: 9789545299643Dil: Bulgarca

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Henüz kayıt yok
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.