Felsefe Konuşmaları

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
7 gösterim
Elinizdeki kitap, felsefeyle ilgili konularda bir sorgulama girişimi. Elbette bu sorgulama, en iyi bir şekilde, fikir adamlarının ortaya koydukları metinlerle yapılabilirdi. Ancak, Türkiye´de felsefenin bir kapalı alan halinde bulunması, geniş kitlelerin onunla ilişki kurmasını zorlaştırmakta. Bu kitap, böyle bir ilginin kurulmasında, köprü olmak amacıyla hazırlandı. Gerçi, Türkiye´de felsefeye emek verenler, bu kitapta yer alanlardan ibaret değil. Ancak, içinde bulunduğumuz şartlar, bizi sınırladı. Temennimiz, bu tür çalışmaların yaygınlaşmasıyla felsefeye emek veren herkesin değerlendirilebilmesi. Bu kitabın, felsefecilerle geniş okuyucu kitlesinin ilgi kurmasına ve felsefeye emek verenleri değerlendirecek çalışmaların yaygınlaşmasına bir ´katkı´ olacağını umuyoruz. (Arka Kapak)

Bu kitap, Mehmet Aydın, Necati Öner, S. Hayri Bolay, Hasan Katiboğlu, Kenan Gürsoy, Abdulkuddus Bingöl, Hayrani Altıntaş, Mehmet Bayraktar, Teoman Duralı, Şafak Ural, Pınar Canevi´nin yazılarından oluşmuştur.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789757568681
 • Yayınevi:
  Akçağ Basım Yayım Pazarlama
 • Kitabın Türü:
Ümit G. 
09 Oca 13:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben Kültür bakanlığının eski bir basımını okumuştum.Kitapta çoğu şuanda profesör olan felsefecilerimize Sadettin Elibol tarafından felsefe ile ilgili ülkemizi de ilgilendiren çok güzel sorular yöneltiliyor ve Hocalarda bu sorulara gayet güzel cevaplar vermişler ve bu felsefi söyleşi kitabı ortaya çıkmış. özellikle Sartre ile ilgili olan kısım çok hoşuma gitmişti
İnce fakat doyurucu ve ufuk açıcı bir kitap bulabilirseniz bir karıştırın derim.