Genetik Miras Asla Peşinizi Bırakmaz

7,4/10  (25 Oy) · 
42 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.171 gösterim
İyi veya kötü biri olmak kendi tercihimiz midir?

Ödüllü yazar William Landay'in Amerika'da büyük yankı uyandıran romanı, insanların suçla olan ilişkisini sorgularken, yürek burkan bir aile dramını da gözler önüne seriyor. Akıllara durgunluk veren bu romanın çıkış noktası, suç işlemeye yönelik dengeleri sarsacak yeni bir teoriye dayanıyor. Son yıllarda suça eğilimi olan insanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, beyinde saldırganlık hissi uyandıran bir suç genine işaret ediyor. Bu teori kanıtlanırsa insanlar korktukları bir gerçekle, yani genetik mirasla yüzleşmek zorunda kalabilir mi?

Sadakat ile adalet, yalan ile gerçek arasında sıkışıp kalan çaresiz bir babanın, oğlu için verdiği duygu yüklü mücadelesini okuduktan sonra, uzun süre etkisinden kurtulamayacaksınız!
-The New York Times-

Son ana kadar dinmeyen heyecanı, büyüleyici anlatımı ve şok edici sonuyla insanı sarsan bu roman gibisi on yılda bir karşımıza çıkar... Muhteşem ve unutulmaz bir suç hikâyesi okumaya hazır olun.
-Publishers Weekly-

Genetik Miras kesinlikle yıldızları hak eden, birinci sınıf, hassas ve insanı içine çeken türden bir roman.
-Lisa Gardner-

Büyüleyici bir anlatıma sahip bu roman, son yılların en iyileri arasında olmayı hak ediyor.
-John Lutz-

William Landay gerçekçi diyaloglar yaratmadaki büyüleyici yeteneğini, hepsinden öte bir koca, bir baba olmanın ne demek olduğunu bize unutulmaz bir hikâye içinde sunuyor. Kendinize bir iyilik yapın ve bu romanı mutlaka okuyun.
-Nicholas Sparks-

Zekice kurgulanmış, çok yönlü ve heyecan verici bu roman aile hayatının karmaşıklığını ve hayret verici kırılganlığını bir arada sunan başarılı bir kurguya sahip.
-Lee Child-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  524
 • ISBN:
  9786053480488
 • Orijinal Adı:
  Defendig Jacob
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
sibel sürücü 
28 Mar 09:40 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

İyi ya da kötü olmak genetik midir yoksa İyi veya kötü olmak kendi tercihimiz midir? Son ana kadar büyük merak ve heyecanla takip ediyorsunuz. Herşey açıklığa kavuştu bitti dediğiniz anda hiç beklenmeyen çok sürpriz bir son ile sizi sarsacak bir eser.

Umay 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

bir biyomühendis olarak kitabı ilk gördüğümde çok dikkatimi çekti okudum ve bence gayet başarılı bir kitap. okumak için herhangi terimsel bir bilgiye ihtiyacınız yok . beklenmedik sonları ve sürprizleri sevenler için tavsiye edilir ..

İsmail | ... 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Başsavcı yardımcısı babanın oğlu için verdiği çaba, babanın gizemli geçmişi ve annenin özel duyguları, aile içi dramatik davranışlar ve şüphe uyandıran final..

Küçük Mucizelerim 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Az önce bitirdim. Kitabın son sayfasına kadar katil kim diye okudum. Bir babanın oğluna olan sevgisi ve çırpınışları. Bir annenin oğlu hakkındaki şüpheleri.
Soluksuz okunacak bir kitap. Bir cinayet soruşturması. Sonu herkesi şaşırtacak. Okursanız pişman olmazsınız.

angelsbooks 
21 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Harf hataları sık rastladığım negatif özellikti kitapta. Basımla ilgili sıkıntı canımı sıktı. Hikaye güzel. Ebeveyn olanlar için daha da ilginç aslında. Çocuk sahibi olanların empati kurmamak gibi bir şansları yok çünkü. Final biraz tuhaf geldi bana. Ama şüphenin yakanıza yapıştığını hissediyorsunuz.

Kitaptan 5 Alıntı

Faikcan 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Mahkeme kararlarındaki hata oranı tahmin ettiğinizden çok daha yüksek. Sadece yanlış kararlar değil,suçsuz bulunan suçlularda var. Biz bu "hataların" hepsini görüyor ve kabul ediyoruz. Bu, savunmaya iyilik olsun diye yaptığımız şeylerin sonucu. Asıl sürpriz, hatalı kararların, suçlu bulunan masumların oranıydı. Bu hata oranını hiç bilmiyoruz -hatta düşünmüyoruz bile- çünkü çok fazla sorgulama gerektiriyor. Gerçek şu ki, kanıt dediğimiz şey onu üreten tanıklar tarafından yanıltıcı hala gelebilir, hepimiz insanız çünkü. Hatıralar silinir, görgü tanıklarının ifadeleri çok güvenilir olmayabilir, en iyi polisler bile adaletin hatalarına maruz kalıp yanılabilir. İçinde insan faktörü olan her sistem hataya açıktır. Neden mahkemeler farklı olsun ki? Değiller. Bizim sisteme gözü kapalı güvenimiz, cehaletin ve büyülü düşüncelerin bir sonucudur."

Genetik Miras, William LandayGenetik Miras, William Landay
Faikcan 
26 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Görünen o ki insan her şeye alışıyor. Bir gün şok etkisi yaratan, dayanılmaz gibi gelen şey, zaman geçtikçe sıradan önemsiz bir şeye dönüşebiliyor."

Genetik Miras, William LandayGenetik Miras, William Landay
Faikcan 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Biz insanlar, "kanıtlama zorunluluğu" ya da "suçsuz bulundu" gibi soyut kavramlar yerine hikayelere inanmaya daha meyilliyizdir."

Genetik Miras, William Landay (Sayfa 191)Genetik Miras, William Landay (Sayfa 191)
Faikcan 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayat devam ediyor, hatta bu konuda dürüst davranırsak, biraz da fazla uzun sürüyor. Uzun bir hayatta yaşanacak otuz ya da otuz beş bin gün vardır ama bunların çok azı önemli şeylerin yaşandığı büyük günlerdir. Geri kalanı -çoğunluğu, yani on binlerce gün- önemsiz, birbirini tekrar eden monoton günlerdir. Hemen yaşar ve unuturuz. Dönüp de hayatlarımıza baktığımızda bu aritmetiği hiç düşünmeyiz. Bir avuç büyük günü hatırlarız ve gerisini bir kenara atarız. Uzun ve şekilsiz hayatımızı, benim yaptığım gibi, bu küçük hikayelerin içine sığdırmaya çalışırız. Ama hayatlarımız sıradan, hatırladığımız günler çöplüğü ve “son” denen şey hiçbir zaman son değil."

Genetik Miras, William LandayGenetik Miras, William Landay