Gönüllü Kölelik Devri

10,0/10  (1 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
247 gösterim
Burada yazılanlar herkesi aynı yere koşturan mantığa aykırıdır.

Büyük acıların büyük sözleri doğurduğunu Sabri Bozkurt'un "Gönüllü Kölelik Devri" adlı aforizma kitabını okurken bir kez daha öğrenmiş oldum. Bu kitap yüksek sesle söylenmeyen büyük sözler kitabı. Cezmi Ersöz Şiir, edebiyat yazınları içerisinde bir el bombası niteliğindedir; bir ton kömürün enerjisini birkaç saniyede açığa çıkaracak derecede kesif bir yapımdır. Aynı benzetmeyle, Sabri Bozkurt'un aforizmalarını okurken bir cümlenin onlarca şiirin enerjisini içine sıkıştırmış olduğunu gördüm. Anaç ve doğurgan afroizmalar yeni yapıtlara ilham verecek kadar derin ve dolu.
-Benjamin AE-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  90
 • ISBN:
  9786055045913
 • Yayınevi:
  Tilki Kitap
 • Kitabın Türü:

"Daha iyisini yapmak ister misiniz? Evet, aklınıza hemen daha yükseğe tırmanmak geldi öyle değil mi? "Adımlarınızı daha da hızlandırın" gibi bir şey söylememi bekliyorsunuz şimdi de. Birbirinizi ezmek için bütün düşüncelere sahipsiniz, sizi gidi düşüncesizler sizi, nasıl yakalandınız kendinize"...
Evet kendine yakalanmak, kendini bulmak. İnsan herşeyin farkına varınca, yolun sonu diye düşünüp durur. Ölmek gerektiğinde diriliriz bazen, ölüme bu kadardır övgüm. Bir çırpıda okuyabileceğiniz kitap. Kendinize birçok şey katabilirsiniz. Tavsiye ederim.