Güzel Kaçak

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
343 gösterim
Sıra dışı Dört Kardeşin Öyküsü

Fransız edebiyatının popüler kadın yazarlarından Anna Gavalda, insan ilişkilerine eğildiği yeni romanıyla yine dikkat çekiyor.

Yazarlığın yanı sıra edebiyat öğretmenliği de yapan Gavalda, 90’lı yılların sonunda yazdığı hikâyelerle tanındı. Ardından kaleme aldığı romanlar farklı dillere çevrildi. Doğan Kitap’ın sadık okurları onu, özellikle Onu Seviyordum ile tanıyor. Güzel Kaçak farklı kişiliklere sahip, sıra dışı dört kardeşin ilişkilerine mercek tutarken, insanın kendini yenilemesi fikri üzerine de eğiliyor.

Kardeşler yakın bir akrabalarının düğününe davet edilirler, ancak sadece üçü katılabilir bu düğüne. Ağabey Simon karısıyla birlikte iki kız kardeşini alarak yola çıkar. Yol boyunca arabada hepsinin birbirleriyle ilişkilerine şahit olur, geçmişlerine uzanırız.

Simon, Lola, Garance ve Vincent’ın anne-babası 68 kuşağının özgür ruhlu insanlarındandır. Çocuklarını da bu anlayışla büyütmüşlerdir, dolayısıyla dört kardeş biraz toplumdışı kalmışlardır. Bu özellikleri onları birbirlerine iyice bağlamıştır. Düğünün yapılacağı yere geldiklerinde, ani bir kararla, kimseye haber vermeden en küçük kardeşleri Vincent’ın mevsimlik rehber olarak çalıştığı şatoya gidip onu görmeye karar verirler ve gizlice kaçarlar. Vincent’ın çalıştığı şatoda bir gece hep birlikte kalırlar, ertesi gün de dördü beraber kırlara giderler. Birbirlerini, bir arada olmayı çok özlediklerini fark ederler ve çocukluklarında, gençliklerinde olduğu gibi mutlu bir gün geçirirler.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786050911312
 • Orijinal Adı:
  L'echappee Belle
 • Çeviri:
  Yaşar İlksavaş
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü: