Güzel Ölüm

7,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
499 gösterim
Güzel Ölüm benzersiz güzellikte bir aşk hikayesinin gerisinde Cumhuriyet döneminin tek savaşı olan Kıbrıs Harekatı'nın İstanbul'dan görünüşünü ortaya koyar. Her yaştan ve çeşitli kuşaklardan eski ve yeni İstanbullu ile İstanbul'da yaşayan yabancıların dünya görüşlerinin hayata bakışlarının yansıtıldığı romanda aşk duygusu yanında bize özgü bir hayatın unsurları bütün boyutlarıyla ele alınmaktadır. Aşkı ve acıyı yaşarken çağımızdaki yerini düşünen insanımızın geçmiş ve gelecek iç ve dış dünya çıkmazları değişik bir duyarlıkla anlatılmaktadır.
Kaybolmuş Günler 1975 Dönemeç 1980 Güzel Ölüm 1982 ve Bir Aşk Serüveni 1995 Yollar ve İzler 2002 adlı romanlarıyla çeşitli armağanlar kazanan Mustafa Miyasoğlu Güzel Ölüm romanı ile her çevreden okuyucunun ilgisini çekmiş ve başlı başına üniversite tezlerine konu olmuştur. Konusu kadar kişilerinin ve üslûbunun farklılığıyla da dikkati çeken Güzel Ölüm roman dili ve anlatımıyla edebiyatımızda kendine özgü bir yer edinmiştir.
Her romanında farklı bir dünyayı ona özgü bir dil ve üslupla ortaya koymaya çalışan Mustafa Miyasoğlu'nun Güzel Ölüm ile ustalığını kabul ettirdiğini görüyoruz. Bu roman aşk duygusunu bütün boyutlarıyla sergilerken Anadolu İstanbul eski yeni kültürleri ve yaşama biçimleri arasında bocalayan insanımızın dramını da derinliğine ve genişliğine ifadeye çalışmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9789753389334
 • Yayınevi:
  Akçağ Yayınları
 • Kitabın Türü: