Haarp Kıyamet Teknolojisi

6,4/10  (9 Oy) · 
23 okunma  · 
7 beğeni  · 
688 gösterim
17 Ağustos 1999'da yaşanan Gölcük depremi sonrasında birbirinden ilginç senaryolar ortaya atıldı. Bunlardan en ilginci ise ABD ordusu tarafından Alaska'da konuşlandırılan HAARP projesiyle ilgiliydi.

Deprem olaylarından ani iklim değişikliklerine kadar birçok felakete sebep olabilecek bu proje nasıl gerçekleştirildi?

Projenin amaçları ve etkileri nelerdir? Gölcük depremi suni bir deprem olabilir mi? Daha önce suni deprem deneyleri yapıldı mı? Elinizdeki kitap, bu akılalmaz projeyle ilgili iddia ve soruların cevaplarını arıyor.
(Arka Kapak)

HAARP
Bu harfler, ABD'nin en gizli askeri projelerinden biri olan "High Frequency Active Auroral Research Program" isminin baş harfleri.. Adından görüldüğü gibi yüksek frekansla ilgili bir program bu..
Bu konuyu gündeme getirmemizin nedeni, son zamanlarda bazı kişilerin İnternet aracılığı ile HAARP projesini, Yıldız Savaşları filmleri senaryosu türünden senaryolarla Körfez depremini bağlayıp, birbirlerine iletmeye başlamaları.. Hayal gücü oldukça yüksek bir milletiz.. Kendimiz uydurup, sonra da kendimiz inanıyoruz.. "Fısıltı gazetesi" akıl almaz bir hızla yalan yanlış her şeyi yayıyor.. Bu nedenle konuyla ilgili doğruları bilmekte yarar var..
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  139
 • ISBN:
  9799753625516
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuncer TAMTÜRK 
21 Nis 22:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Onlar gerçekten tuzaklarını kurmuşlardı. Tuzakları yüzünden dağlar yerinden oynayacak olsa bile, tuzakları Allah katındadır. (Allah onu bilir).

İbrahim Suresi.-46. Ayet (Diyanet tefsiri)

Hayırdır diyenler için;

Acaba Yüce Kitabımız bizi uyarıyor mu ? Bir gün gelecek ve insanlar dağları yerinden oynatacak tuzaklar (teknolojiler (!)) mı ? geliştirecek.

Hayır efendim, direk meâle bakarsanız bile çıkarımı zor olan bu anlam ayetin tefsirinde açıkca mecazi (çok güçlü) anlamında kullanıldığı ifade ediliyor. " Allah, Peygamberlerine verdiği vaati yerine getireceğini inkarcıların tuzakları ne boyutta (dağları yerinden oynatacak) olursa olsun, Peygamberlerini ve dinini koruyacağı söyler."

Ne alaka değil mi ?

Şimdi Efendim. Kimi kaynakların Nasa, kimi kaynakların ABD donanması elinde olduğunu söylediği teknolojik bir proje bu HAARP. Ne işe yarar peki. İklimleri değiştirmeye, depremler yaratmaya sağlar. Yani böyle bir iddia var.
Peki resmi ağızlar ne diyor; İyonosfer tabakasının özellikleri ve davranışlarını araştıyoruz arkadaşlar komplo teorilerine aldanmayın. ;)

Söz konusu ABD olunca insan ister istemez herşeyin altında bir bit yeniği arıyor; (Bknz: 11 eylül kandırmacası, Bknz. ABD başkanlarını seçen örgüt kurukafa ve kemik, Bknz: Kimyasal silahı olmayan Irak'ın kimyasal silahı olduğu için işgali vs...)

Özetle kimi kaynaklara göre de büyük devletler; Abd, Çin, Rusya, Japonya vs. hepsinde bu teknolojiden -komplo teorisyenlerine göre de "silah" tan- mevcut.
İşte bazı komplocu arkadaşlarda bu işe dini dayanak olsun diye yazının en başındaki ayeti falan gösteriyorlar ki açıkladık zaten alakayı.

Gelelim kitaba;
Kitap işte bu teknolojik projeyi Gölcük depremi üzerinden anlatıyor. Özetle bu depremi ABD liler mi yaptı? Başka ne yapabilirler ? iklimle oynayıp başımıza taş yağdırabilirler mi felan :) Hoş ABD 'nin yaptığını ispat etsen ne olacak, nota mı vericez, kınıycaz mı :(

Kitap komployu seven arkadaşlara hitap eden çerezlik bir okumalık. Zaten bende üniversitede bir arkadaşın kitaplığında bulup can sıkıntısından okumuştum. Tabi o zamanlar yazarın cemaatle olan bağlantısını vs. bilmiyorduk. Geçen sene meşhur fuat avni olmakla bile suçlandı adam düşün yani. ABD ye bu kadar sallayan (Bknz: Armagedon : Türkiye - İsrail Gizli Savaşı) Abd de yaşıyor olması da galiba ayrı bir ironi.

Ekrem Özkara 
22 Haz 21:50 · Kitabı okudu · 3/10 puan

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin ardından üretilmiş " komplo teorileri " üzerine yazılmış olan bir kitap.Kitapta geçen bilimsel kelimelerin çokluğu ve gizemli konular bence ancak bu tarz okuyucular için çekici olabilir.Ben bu konudan pek hoşlanmadım fakat bu tarz severlere tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.

kflcu 
29 Tem 20:06 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Varsayımlar üzerine yazılmış olan bir kitap.Bilimsel verilerden ziyade hissi olarak yazıldığı için çok ikna edici bir tarafını göremedim ve bu konu üzerinde bilgi düzeyi sınırlı olduğu için benzer şeyler yazılmış.Konu hakkında fikir sahibi olmak isteyenler okuyabilirler..

ibrahim yazkan 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir komplo teorisi daha... Hep Amerika'nın oyunları bunlar(!)

Kitaptan 4 Alıntı

Ekrem Özkara 
22 Haz 21:59 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

" Çok başarılı insanların çok zeki olmadıkları bilinen bir gerçektir ama zirveye ulaşma oyununu iyi oynarlar."

Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 34)Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 34)
Ekrem Özkara 
22 Haz 21:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

" Ülkenin rejimi ne olursa olsun iktidarın en büyük destekçisi,çağlar boyunca hep silah olmuştur."

Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 44)Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 44)
Ekrem Özkara 
 22 Haz 22:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

"....Amerika 'nın fevkalade yakın ilgisi,uzmanların yeni deprem olabilir uyarıları ' depreme başka şeylerin karıştığı ' sanılarını artırıyormuş.
Tabii böyle anlarda insan beyni ( normalden çok farklı ) çalışıyor.Hele bizim gibi pekçok işe şeytanın karıştığı ülkelerde bu tür ( paranoyak ) düşünceler ortaya çıkıyor."

Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 25)Haarp, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 25)