1000Kitap Logosu
Haklar ve Ödevler
Haklar ve Ödevler
Haklar ve Ödevler

Haklar ve Ödevler

Çıtır Çıtır Felsefe

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.7
13 Kişi
56
Okunma
15
Beğeni
326
Gösterim
40 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 1 sa. 8 dk.
Adı
Haklar ve Ödevler (Çıtır Çıtır Felsefe)
Basım
Türkçe · Türkiye · Günışığı Kitaplığı · 2014 · Karton kapak · 9789944717359
Ödevler neden var? Haklarımızın sınırı nedir? İnsanlar bir arada yaşarlar. Bu yüzden de, birbirlerine karşı sorumludurlar, birbirlerine karşı ödevleri vardır. Sanki aralarında yazılı sözleşmeler varmış gibidir. Ancak kimse onlara niçin uyduğumuzu, niçin ödevlerimizi yerine getirdiğimizi sorgulamaz. Ödevlerimizi korktuğumuz için mi yapıyoruz? Yoksa, iyi niyetten mi? Söylenerek mi? Gülümseyerek mi? Bunun önemi yok aslında... Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Brigitte Labbé'nin Paris Sorbone Üniversitesi felsefe profesörlerinden Michel Puech danışmanlığında kaleme aldığı dizi yeni kitaplarla büyüyor. Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulamış kitaplardan oluşan felsefe dizisi, ülkemizde yayımlanmaya başladığı 2006 yılından bu yana büyük ilgi gördü. Okullar tarafından en çok önerilen kitaplar arasında yer alan diziyi, bugüne dek onbinlerce çocuk okudu. Her birinde farklı bir temel konunun ele alındığı, günlük yaşamda sıkça karşılaştığımız örnek olayların öyküleştirildiği kitaplar, Jacques Azam'ın karikatür tadındaki renkli resimleriyle ve özgün sayfa tasarımlarıyla hem çocuklar, hem de öğretmenler ve anne babalar tarafından sevilerek okunuyor.
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺14,78
9.7
10 üzerinden
13 Puan · 2 İnceleme
Yusuf GÜNAYDIN
Haklar ve Ödevler'i inceledi.
40 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Haklar ve Ödevler
Kitapta haklar ve ödevler den bahsetmiş. Çoğu insan ödevlerden nefret ederler çünkü ödevler insanlar sıkıcı olduğu görülür çoğu insanda. hakların olmadığı dünya karmaşık olur çünkü ortalık karışır. Mesela hakların olmadığı bir dünya düşünün ve bir okulun kantininde sıra olmazdı herkes birbirinin önüne geçerdi. hakların olduğu bir dünyada kantinde sıra olurdu ve itişme kakışma olmazdı. Ödevlerde en nefret edilen ders matematiktir diye düşünülür. Halbuki matematik dünyanın her yerinde vardır. Dünyada matematik olmasaydı sayılar olmazdı sayılar olmasaydı ticaret olmazdı. Hatta ticareti geç para diye bir şey olmazdı. İşler olmazdı matematik olmasaydı yani kısaca matematik olmasaydı dünyada yaşanmazdı. O yüzden matematik önemlidir
Haklar ve Ödevler
9.7/10
· 56 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
engin divir
Haklar ve Ödevler'i inceledi.
40 syf.
·
1 günde
Haklar ve Ödevler kitabı Brigitte Labbé’nin “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinden. Çocuklar için hazırlanmış. Dizinin her bir kitabında belli bir kavram (ya da kavramlar) ele alınıyor. Karşıtlıklar ve benzerlikler üzerinden duruluyor. Konuya her iki taraftan da bakılıyor. Her durum birer örnekle ele alınıyor. Çocukların sorgulama, düşünme ve anlama becerilerini geliştirmesi katkı veriyor. Brigitte Labbé, diziyi Paris Sorbonne Üniversitesi felsefe profesörlerinden Michel Puech danışmanlığında hazırlamış. Çıtır Çıtır Felsefe kitapları kimi zaman görmezden geldiğimiz birçok kavram üzerine düşünmemize neden oluyor. Okura bakış açısı kazandırıyor. Olayları ve durumları sadece kendi açımızdan değil başka başka açılardan da yorumlamamıza sağlıyor. Dizinin on beşinci kitabı, çocukların çok yakındıkları “haklar” ve “ödevler” konusunu tartışıyor. Ödevler neden var? Haklarımızın sınırı nedir? gibi sorulara cevap aranıyor. Kitap, çocukların vatandaşlıkla bağlantılı çok güncel konular hakkında sorular sormasına olanak tanıyor. Neye izin verilir? Yasak nedir? Ne yapmaya hakkınız olduğuna kim karar veriyor? Gelecekte sorumlu bir vatandaş olmak ne demektir? Çocuklar için çok faydalı bir kaynak kitap.
Haklar ve Ödevler
9.7/10
· 56 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1