Hz. Veysel Karani

9,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
53 gösterim
Hz. Muhammed (S.a.v.) döneminde yaşamasına rağmen peygamberi hiç görmemiştir. Annesine verdiği sözden dolayı, Peygamber Efendimiz’i göremediği için sahabeden sayılmaz. Muhadramun’dandır. Muhadram tabiri, hadisçilerin ıstılahına göre hem câhiliye zamanını, hem de Peygamberimizin peygamberlik zamanını idrâk edip de Efendimizi (asm) görme şerefine nail olmaksızın, müslüman olanlara verilen isimdir. Üveys el-Karanî hazretleri de bunlar arasında sayılmaktadır. (Ahmed Naim, Tecrid-i Sarih Tercümesi, 1/35). Peygamber Efendimiz, kendisine armağan olarak hırkasını göndermiştir.
Ekrem Özkara 
08 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Halkımızın arasında sevilen ve onun adına söylenen ve dillerden düşmeyen ilahilerden de tanıdığımız " Yemen ellerinde Veysel Karani " nin hayatının anlatıldığı bir kitap.

Anneye olan itaatin göz kamaştıran bir örneği...
Peygamberin kapısına varıp,bulamayınca beklemeden,oyalanmadan annesine verdiği sözden dolayı geri dönen,tabiinin ulusu bir insan...

Peygamberimizin hırkasının da hediye edildiği bu eşsiz insanın hayatını merak ediyorsanız,tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.