İMPARATORLUĞUN SON DARBESİ (BAKÜ 20 OCAK 1990)

·
Okunma
·
Beğeni
·
10
Gösterim
Adı:
İMPARATORLUĞUN SON DARBESİ
Alt başlık:
BAKÜ 20 OCAK 1990
Baskı tarihi:
2008
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İSMAT PUBLISHING
250 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
" SSCB 'nin dağılmasının temelinde yatan nedenler, Sumgait Katliamı, 20 Yanvar Katliamı başta olmakla; Azerbaycan 'nın yaşadığı büyük sıkıntılar, katliamlar, acılar, dışlanmalar, Ermenilerin kayrılmaları gibi konuların somut delillerle anlatıldığı klas bir eser. Sindire sindire okumanızı tavsiye ederim.

Vatanımıza, milletimize, maddi-manevi bütün değerlerimize sıkı sıkı sahip çıkalım. Zira, Türk 'ün Türk 'ten başka dostu yoktur. Aksini iddia eden bir göstersin nerdeymiş.

Kitabı hediye gönderen Kitap Şuuru Ailesine ve kıymetli hocam Oğuzhan Saygılı 'ya sonsuz teşekkürler."

Kitap ŞuuruİnsanlıkŞuurudur.
" Azeri geç anne, kucağında kız bebeğiyle; küçük oğluysa eteklerinden tutuyor. Üç gün boyunca karlı dağlardan yürümüşler. Yaşlı bir öğretmenin yaşadığı dramın izlerinin dışında yüzünde bir de şaşkınlık ifadesi var. Yıllar boyunca öğrencilerine anlattığı erdem, insanlık gibi kavramların bir anda kumdan ev misali çöktüğünü görmek acı veriyordu ona."
Çapay Sultanov
Sayfa 89 - İsmat Publising - 2008
" Yemeğin nasıl bir yemek olduğunu anlamamız için, bütün tencereyi midemize indirmemiz gerekmiyor, bir kaşık tatmak kâfidir."
Çapay Sultanov
Sayfa 180 - İsmat Publising - 2008
" Halkın içinde bulunduğu manevî durumu anlamaya çalışanları engelleyeceğiz. Edebiyat, tiyatro, sinama - bu sanat dallarının hepsi, insan duygularının en aşağılık katmanlarını tasvir ve telkin edecektir. Biz böyle "ressamları" destekleyecek ve yücelteceğiz. Onlar insanların bilinçaltına şiddeti, sadizmi, haberi sokacak, bütün ahlaksızlıkları empoze edecekler. Devlet yönetiminde ise kaos ve kargaşa yaratacağız."
• 1913 yılında Rusya'nın merkezi bölgesinde yapılan kamuoyu araştırması sonucunda, erkeklerin %43 'ünün içki içmediği belli olmuştu. Aynı yoklama yine aynı bölgede 1979 yılında da yapılmıştı. Sonuçlara göre içki yüketmeyenler bu defa %0.6 idi, erkeklerin %99.4 'ü ise alkolik olmuştu.
İçki kullanmayan kadınların sayısı 1943 yılı verilerine göre %90 olduğu halde, 1979 yılında yapılan anketlere göre bu oran %2.4 'e gerilemişti. Böylece kadınlarımızın %97.6 'sının içki kullandığı ortaya çıktı.
Kadınların ayyaşlığı ise, en kısa yoldan halkımızın sonunu getirecektir.
Çapay Sultanov
Sayfa 41 - İsmat Publising - 2008

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İMPARATORLUĞUN SON DARBESİ
Alt başlık:
BAKÜ 20 OCAK 1990
Baskı tarihi:
2008
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İSMAT PUBLISHING

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • Ali Dayıcık

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0