İnsan ve Hayat - Sayı 86 (2017 Nisan)

·
Okunma
·
Beğeni
·
46
Gösterim
Adı:
İnsan ve Hayat - Sayı 86
Alt başlık:
2017 Nisan
Baskı tarihi:
Nisan 2017
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000047261
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İnsan ve Hayat Dergisi
Dünyanın bu noktasında” diye başlar bazı cümleler. Devamında anlatılacaklardan dolayı, insanda orada olmadığı için pişmanlık hissettirir. Arzuyu arttırmak, özleyişi iç çektirme kıvamına taşımak için muhabir, yazar ya da seyyah elinden geleni yapar. Lakin takipçisini etkileme hırsı ile kendisinin de yavaşça egosuna kapıldığını ve kibre düştüğünü görmez.

Seyyahın dünyanın o noktasında odaklandığı şey, her ne kadar cezbedici dursa da aslında konu o kadar basit değildir. Şayet açıyı biraz geniş tutsa hakikatin hiç de o kadar iştah açıcı olmadığı görünebilir. Ancak seyyahımız bunu istememektedir. Çünkü oraya kadar gitmenin ve orada olmanın sıkıntılarından çok, lezzet duyulan, akılda kalabilecek, insanı heyecanlandıran yönüne ihtiyaç duymaktadır.

Bu ay kapak konumuzu çalışan yazarlarımız, dünden bugüne dünyayı gezen sekiz seyyahı mercek altına aldı. Nasıl yola çıktıklarını, keşfettiklerini ve yazdıklarını anlattılar. İçinde kültür, edebiyat, tarih ve dünden bugüne binlerce insanı bulabileceğiniz, birbirinden değerli maceralar, zorluklar, mücadele ve başarı hikâyeleri dünyayı daha hızlı tanımanıza yardımcı olacak.

Bundan başka her ay beğeni ile okunulan bölüm yazıları, yine en yeni içerikleri ile dolu dolu. Çanakkale Günlüğü, Diyet Hikayeleri, Kelimelerin Hikayesi, Genç Hayat, Kıssahan, Kültürünü Test Et…

SÜZGEÇ bölümünde ise “Orta Asya”ile ilgili birbirinden değerli yazılar hazırlandı. “Kırgızistan’a İslamiyet’in Gelişi”, “Ziyaret Mahalleri” ve ilk defa İnsan ve Hayat Dergisi’nde okuyacağınız “Seyfid-Bulan Ziyaret Mahalli” yazısı yer alıyor.

Kaynaklarda Hazreti Osman’a (r.a.) atfedilen şu söz her şeyi özetliyor: “Dünya, ibretlerle dolu, gözyaşları ile yüklüdür.”

Dünyayı anlayan, anlatan ibret ve heyecan dolu sayılarda buluşmak üzere...
İnsan ve Hayat - Sayı 86 bütün baskıları
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.