Kaşifin Güncesi 3 - Kristal Lanet

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
230 gösterim
Etnolog Richard Bellheim 1893 yılının Ekim ayında, Mali'deki Bandiagara Dağı'nın zirvesinde Tellem halkının terk edilmiş şehrini bulur. Tellem halkı bir zamanlar Sahra Çölü'ne gelip oraya yerleşmiştir ve şaşırtıcı astronomik bilgilere sahip oldukları söylenmektedir.

Bellheim, Berlin'e döndükten birkaç hafta sonra eski dostu Carl Friedrich von Humboldt'un da davetli olduğu bir konferans düzenler. Ama Bellheim eski okul arkadaşını tanıyamaz. Afrika'dan döndüğünden bu yana unutkanlaşmış ve tamamen değişmiştir, üstelik artık cam yemektedir. Bellheim'ın karısı Gertrud, kocasının başına Afrika'da ne geldiğini araştırmasını rica eder Humboldt'dan. Böylece kâşif, Oscar, Charlotte ve Eliza cam lanetin sırrını ortaya çıkarmak üzere hava gemileri Pachacútec'le yola çıkarlar.

Kristal Lanet, Kâşifin Güncesi serisinin üçüncü kitabı. Serinin önceki kitapları Yağmur Yiyicilerin Kenti ve Poseidon'un Sarayı'dır.

"Thomas Thiemeyer'in Kâşifin Güncesi adlı serisi soluğunuzu kesen ve nabzınızı hızlandıran bir büyü gibi. Yazar Kristal Lanet adlı üçüncü kitabında tarihî bilgiler ile fantastik öğeleri ustaca harmanlıyor. Dikkatli olun, çünkü bu dizi çocuklarda gerçek bir bağımlılık yaratıyor."
Hits für Kids

"Hikâye öylesine akıcı bir şekilde yazılmış ki insan romanı elinden bırakamıyor."
Nordbayerischer Kuri

"Heyecan dolu bir roman, üstelik tarihi gerçekleri de soluk kesici bir dille aktarıyor."
Basis

"Soluk kesici ve son derece heyecanlı bir anlatım."
Fränkische Nachrichten
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786055289027
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü: