Kelebeğin Kızı Hayat, Varılan Yerden Çok, Yolculuğun Kendisidir

7,0/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
545 gösterim
Her yıl kırılgan kanatlarıyla iki bin milden fazla uçarak Meksika'ya ulaşan kral kelebeklerinin hikâyesi, küçüklüğünden beri Luz Avila'yı büyülemişti. Onların mucizevi ve mistik hayatlarını, yanında büyüdüğü büyük annesinden öğrenmişti. Şimdi, tıpkı kelebekler gibi, bu uzun ve tehlikeli yolculuğa çıkma sırası ondaydı. Luz, sevgili büyük annesine karşı son görevini yerine getirmek için, onun küllerini alıp atalarının Meksika'daki köyüne götürmeliydi. Kökenleri zamanın buğusunda kaybolmuş bu eski gelenek, Luz için kendisini yürekten seven bir adamı geride bırakmak anlamına gelecekti. Ama geçmişiyle hesaplaşana kadar geleceğin kapılarını açamayacak bir kadın için, bu kaçınılmaz bir yolculuktu...

Eski bir minibüsle güneye ilerleyen Luz'un karşısına çıkan kadınlar, onun hayatında derin izler bırakacaktı. Rüzgârlarla savrulan özgür bir ruh, kendisine eziyet eden sevgilisinden kaçan çaresiz bir anne adayı, kendi hayatını yaşamaya kararlı yanlız bir kadın ve Luz'un hiç ummadığı biri, Meksika yollarında onu bekliyor.

Mary Alice Monroe'nun kelebekler kadar nazik kaleminden, birbirinden farklı dört kadının dönüşümünü ve huşu uyandıran bir doğa olayını konu alan, bir içsel yolculuk romanı...

"Mary Alice Monroe, kral kelebekleriyle ilgili birçok bilgiyi, nesiller ve gelenekler üzerine yazılmış zengin bir romana dönüştürüyor. Sıradışı kadın karakterlerle dolup taşan bu kitap, kütüphaneler ve kadın yazınına ilgi duyanlar için şiddetle tavsiye edilmeli."
-Library Journal-

"Bir kral kelebeği kadar güzel ve hayranlık verici bir roman."
-Ron Rash, Ödüllü New York Times Bestseller Yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055675349
 • Çeviri:
  Yasemin Ertuğrul
 • Yayınevi:
  Maya Kitap
 • Kitabın Türü:
saadet 
20 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Dönüşüm sadece kelebeklerde olmuyor.İnsandaki dönüşüm fiziksel olmasada yaşadığı herşey değişimine katkıda bulunur.Yani seni öldürmeyen her darbe daha güçlü yapar.Ben kitaptaki yalın anlatımda bu muhteşem dönüşümü açıkça çok beğendim.tavsiye ederim.