Keşiş

8,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
163 gösterim
Keşiş, insanoğlunun en derinlerinde pusuya yatan karanlığın ele alındığı, dürüst ve cesurca ışığa tutulduğu, başından sonuna kadar sıra dışı bir zeka ile kurgulanmış bir baş yapıt!

Sayfalar arasında heyecanla yol alan okuyucuyu, kendi dünyasının gerçekliğine doğru çeken bir güce sahip! Her anlamıyla insanın dipten yükselişini ve çaresizlikle düşüşünün birbirine tuhaf ve şaşırtıcı şekilde bağlı olaylar ve karakterler üzerinden, üstelik hiç sıkılmadan okunmasına da olanak sağlıyor.

Öylesine bir akıcılığa ve sürükleyiciliğe sahip ki "Bu kitapta şeytan tüyü var!" diyenleri haklı çıkartıyor adeta! Kitabı bitirdiğinizde 19 yaşındaki bir genç adamın aklının ve kurgulama gücünün azametine hayran kalmamak mümkün görünmüyor.

Yıllar önce Korku türünün usta yazarının da Keşiş için dediği gibi;

"...The Monk roman tarzını ve tabi ki bizzat romanları- sonsuza dek değiştiren bir mucize! Böylesi bir romana sık rastlanmaz. Üstelik kitap iki yüz yaşın üzerinde ve hala sarsıcı!..."

- Stephen King '2002
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2017
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786059650199
 • Çeviri:
  İlyada Kaygusuz
 • Yayınevi:
  Fantastik Kitap
 • Kitabın Türü:

Bir kitap yazın ve kelimeleriniz ikiyüz yıldan sonra bile okuyanları derinden sarssın. Bir sonraki sayfaya geçmek için heyecanlansın ve yerinde duramasın okuyanlar. Bir yazar daha ne ister ki...

Kitaptan 2 Alıntı

arzuhalci 
 17 Şub 08:58 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Zavallı Matilda! Aşığının hatırı için erdemlerinden vazgeçmişti ve hor görülmesinin tek nedeni, fazlasıyla aşık olmasıydı.

Keşiş, Mathew G. Lewis (Sayfa 289 - undefined)Keşiş, Mathew G. Lewis (Sayfa 289 - undefined)
arzuhalci 
08 Şub 19:39 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bütün bir dünya, kederlerime ortak olmak isteyen bir kalp sunamadı!

Keşiş, Mathew G. Lewis (Sayfa 75)Keşiş, Mathew G. Lewis (Sayfa 75)