Kırmızı Bulut

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
16 gösterim
1970’li yılların sonlarında Anadolu’yu baştan başa dolaşan bir kumpanyanın uğradığı yerlerde hayat aniden canlanır, ziyafet sofraları donatılır, kumar masaları kurulur, tiyatro oyunları, cambazlar, dansözler, kısacası her türlü eğlence o yörenin günlük hayatına bir süre için egemen olurdu. O sıralarda kimse farkına varmasa da sanki bir kırmızı bulut yol boyunca turne otobüsünün izlediği güzergâhın üzerinde sinsice dolaşır, isimleri önceden tek tek belirlenen kurbanlara acımasızca felaket ve ölüm yağdırırdı.

O günlerde öğrenci olan ve aynı evi paylaşan iki yakın arkadaşın yaşam çizgileri Harem otobüs terminalinde vedalaşıp ayrıldıktan otuz beş yıl sonra tekrar kesişir. Kerim Dolunay, kendi yaşadıklarını izbe bir kafede iki gün boyunca arkadaşına sanki bir masalmış gibi anlatır.

Eski can dostunun söz ettiği inanılması güç olayları öğrenen Hayri Kırcan’ın omuzlarına ummadığı anda ağır bir sorumluluk yüklenir. O artık Kerim Dolunay’ın yaşamı ile ilgili saklı kalan gizleri çözüp ipuçlarını yakalayarak, bir zamanlar ülkeyi kan gölüne dönüştüren ve 1980 askeri darbesine uzanan yolun taşlarını döşeyen cinayetler hakkında, yıllardır kimsenin ulaşamadığı gerçekleri ortaya çıkarmak zorundadır.(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  370
 • ISBN:
  9786052963463
 • Yayınevi:
  Cinius Yayınları
 • Kitabın Türü: