1000Kitap Logosu
Körelten Hançer

Körelten Hançer

Işıkyaratan Serisi #2

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

808 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 22 sa. 54 dk.
Adı
Körelten Hançer
Alt başlık
Işıkyaratan Serisi #2
Orijinal adı
The Blinding Knife(Lightbringer #2)
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · İthaki Yayınları · Ocak 2021 · Karton kapak · 9786257737913
Her gölge bir sır saklar… David Gemmell Legend En İyi Fantastik Roman Ödülü “Işıkyaratan serisi sonu gelmez bir eğlence sunuyor. Hiç kimse Brent Weeks’in yaptığı gibi son sürat giden, çok iyi kurgulanmış ters köşeler yazmayı beceremez.” –Brian McClellan “Brent Weeks’in bu kadar iyi olması canımı sıkıyor.” –Peter V. Brett Gavin Guile ölüyordu. Önünde yaşayabileceği daha beş yılı olması gerekirdi ama bir yıldan az ömrü kalmıştı. Elli bin sığınmacı, gayrimeşru oğlu ve en büyük sırrını öğrenmiş eski nişanlısıyla, ne tarafa dönse sorunlarla boğuşuyordu. Ama daha önemlisi, renklerin sihri kontrolden çıkmış, Yedi Satraplık’ın yıkımına neden olacaktı. Ne yazık ki sorunlar bunlarla bitmiyordu. En fenası da, eski tanrılar yeniden doğuyordu ve renk garabetleri ordusu giderek güçleniyordu. Gavin’in tek kurtuluşu, on altı yıl önce özgürlüğünü ve hayatını çaldığı abisi olabilirdi sadece.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 50.7
Erkek
% 49.3
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

9.1
10 üzerinden
15 Puan · 3 İnceleme
808 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dokuz Kral
Şu an itibarı ile ülkemizde fazla bilinmese de uzun vadede hazine niteliğinde olan beş kitaplık serinin ikincisi olan "Körelten Hançer"i bitirdim. Basitçe kitabın konusu, beş yıl ömrü kaldığına inanan prizmamız Gavin Guile'nin hesaplarının yanlış çıkması ve bu daralan zamana yapılması gereken birçok görevi sığdırma çabasına dalıyoruz. Bir yandan Renk Prensi ile sürdürülen savaş, bir yanda Karris'e duyduğu sönmeyen aşk, bir yanda oğlu olmayan oğlu Kip bir an için bile olsa dinlenme fırsatı bulmadan hem zihinsel hem bedensel bir fırtınanın içinde ayakta kalmaya çalışıyor Guile. İlk kitapla kıyaslandığında çok daha eli ayağı düzgün, çok daha eksiklerini gidermiş bir kitap var elimizde. İlk kitaptan birçok soru cevabını bulurken ne yazık ki daha birçok sorunun cevabını sonraki kitaplara bırakıyor. Şahsen en çok merakımı cezbeden bölümler Andross Guile ile Kip'in oynadıkları Dokuz Kral satırları. İlerleyen kitaplarda bu iki karakterin gelişimleri ve değişimleri özellikle merak uyandırıcı. Yazarla yapılan söyleşide uzun vadede bu oyunun gerçek hayatta da oynanabilir olması için girişimlere başlanmış. Benim gibi fantastik diyarlara tutkun insanlar için böyle küçük de olsa dipnotlar okuma aşkını kamçılayan darbeler niteliğinde. Okuduğunuz için teşekkürler.
Körelten Hançer
9.1/10 · 24 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
808 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
"Dünyaya tek mercekten bakan biri karanlıkta yaşıyordur." 5 kitaptan oluşan Işıkyaratan serisinin Türkçe'ye çevrilen ilk iki kitabı Kara Prizma ve Körelten Hançer, derin ve incelikli bir dünya kurgusuna sahip, işlediği toplumların tarihleri, kültürleri , inançları, dil ve adetleri ile kullanılan büyünün dayandırıldığı temeller açısından incelikle oluşturulmuş, gerçekçilik hissi uyandıran ayrıntılı ve derin bir anlatıma sahip zengin bir hikaye içeriyor. Işıkyaratan serisi, Işığın büyünün kaynağı olduğu bir evren tanımlıyor. Işığın kırılımındaki renkleri kullanarak, lüksin adı verilen maddeye dönüştüren kişilere İşıktar adı veriliyor.Ancak Işıktarlar bu renklerin sadece bir veya birkaçını kullanabilirken, her nesilde bir ortaya çıkan Prizma bütün renkleri Lüksine dönüştürebiliyor. Bu özelliği sebebiyle Halkın imparatoru kabul edilen prizma, ancak kısa bir ömür yaşayabiliyor. İlk kitapta tanıtılan Prizma Gavin Guile, oğlu olduğunu söyleyen Kip ve Prizmayı korumakla görevli , özel yeteneklere sahip Kara Muhafızlardan biri olan Karris Beyazmeşenin bakış açısından resmedilen savaşlar, sırlar, yeteneklerini kontrol edemeyip ileri derecede güç kazanan varlıklar , ikinci kitapta daha bir derinlik kazanarak, zengin fantastik içerik ile birlikte resmediliyor. İkinci kitap Körelten Hançerde; Prizma Gavin Guile, Garriston Savaşı'ndan kurtulan sığınmacıları Müneccimler Adasına götürür. Gavin, Prizma güçlerini kaybetmeye başladığını farketmesi ile birlikte Renk Prensine ve harekete geçirdiği gizemli güçlere karşı tehlikeli bir macera içine girecektir. Kip ise Kara Muhafızlara katılmak amacı ile eğitim görmek üzere Kromerya' ya gönderilir. Beraber eğitim gördüğü Andresteia ve gizemli güçleri, yönetim konseyi spektrumda Kızıl olarak görev yapan büyükbabası Adross Guile ile oynadığı 9 Kral kart oyunu , kara muhafız olmak için verdiği mücadele ve yaşantıları ile özellikle Kip' in bakış açısından sunulan maceralar en keyif aldığım bölümler oldu. 9 Kral kart oyununda önemli kişilerin bireysel tarihlerine ışıktar güçleri ile ulaşılması, müneccimler, renk garabetleri, farklı ışıktar güçlerinin ortaya çıkması, ilk kitapta yüzeysel geçilen konuların derinlik kazanması ve fantastik içeriğin zenginleşmesi ile çok beğendiğim ve etkilendiğim bu seri epik fantastikkurgu sevenlere önerimdir.
Körelten Hançer
9.1/10 · 24 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
808 syf.
·
9/10 puan
Olay örgüsü, karakterler ve dünya düzeni ilk kitaba göre daha çok katmanlı yazılmış. Bu da kitabın güzelliğini ve iyiliğini olumlu yönde etkilemiş diyebilirim.
Körelten Hançer
9.1/10 · 24 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.