Kötülük Dolu Adam

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
342 gösterim
Polisiye romanlarının kraliçesi olarak anılan ve kitapları tüm dünyada listelerden inmeyen Martha Grimes'ın Kötülük Dolu Adam'ı ilk kez Türkçede. Grimes, Richard Jury serisinin ilk kitabı olan Kötülük Dolu Adam'da İngiltere'de kar altındaki bir kasabada gerçekleşen sır dolu cinayetlerin gizeminin peşine düşürüyor bizi...

İngiltere'nin en sakin yörelerinden Long Piddleton'a gelen Müfettiş Richard Jury, karşısında kartpostallardan fırlamış gibi görünen sessiz sakin bir kasaba bulur. Kasabanın tek bir kusuru vardır: Birbirinden garip cinayetlere mekân olması. Üstelik kasabadaki herkes, cinayetleri dışarıdan gelen birinin işlediğine emindir; tek bir kişi dışında. Asalet unvanından ve Lordlar Kamarası'ndaki yerinden vazgeçtiği günden beri herkesin şüpheyle yaklaştığı Melrose Plant. Ve o, Jury'ye katili araması gereken yeri, bu güzel kasabanın altında yatan karanlığı gösterecektir.

"Grimes'ın en iyi romanlarından biri"
-USA Today-

"Zarif bir atmosfer... zarif bir seri..."
-NY Times Book Review-

"Eski moda dedektiflik romanlarıyla yeni polisiyenin altın dönemini buluşturan bir başlangıç romanı."
-The Wall Street Journal-

"Grimes'ın romanındaki ayrıntılar onun ne kadar iyi bir yazar olduğunu ortaya koyuyor... Hemen dikkatimizi çeken Richard Jury maceralarının devamını da sabırsızlıkla bekliyoruz."
-The New Yorker-

"Dickensvari karakterler ve manzaralar. Edebi, etkileyici ve kesinlikle farklı."
-Washington Post-

"Bu romanı okuduğunuzda bir sonrakini de okumak isteyeceksiniz."
-Chicago Tribune-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  254
 • ISBN:
  9789944756051
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Oblomov 
03 Oca 19:51 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Agatha Christie romanlarını anımsatan bir polisiye. Karla kaplı küçük bir kasabada peş peşe işlenen cinayetler ve bu cinayetleri çözmeye çalışan Hercul Poirot benzeri bir dedektif söz konusu. Ayrıca yazar kasabada yaşayan ilginç karakterler yaratmış bu da kitabı daha eğlenceli kılmış. Sonuç olarak klasik polisiye sevenlerin hoşlanabileceği bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

Kitaptan 1 Alıntı

Oblomov 
03 Oca 16:54 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bir gürültüyü bastırmanın en iyi yolu daha fazla gürültü yapmaktır.

Kötülük Dolu Adam, Martha Grimes (Sayfa 235 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kötülük Dolu Adam, Martha Grimes (Sayfa 235 - Kırmızı Kedi Yayınevi)