Kuklanın Ölümü

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
169 gösterim
“Ben hep böyleydim işte. Herkesten önce görür; herkesten önce ister ve herkesten önce kaybederdim. Bu defa yalnızca kaybetmemiştim, arkadaşımın da kaybetmesine sebep olmuştum. Kaybedenin yanında olmayı seçmek, bile bile mağlup olmak demek değil midir zaten?” diyor yazar Kuklanın Ölümü'nde ve ekliyor: “Bir yere gitmek istiyorum aslında. Adaletin hüküm sürdüğü, çocukların yalnızca mutluluktan ağladığı, vakitsiz ölümlerin olmadığı bir yere… Doymayanların, vicdansızların, namertlerin hiç bilmediği bir yere. Ah, ne çare! Burası dünya ve burada kirlenmemiş tek bir yer bile yok! Kirlenmemiş tek bir canlı… Oysa ben, dünyanın en iyi insanı olmaya çalıştım ama başaramadım! Kim, hayalindeki kahraman olabilir ki zaten?..” Kuklanın Ölümü, düşle gerçeğin arasında sıkışan herkesin, her şeyin öyküsü biraz da...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  87
 • ISBN:
  9786059782371
 • Yayınevi:
  Potkal Yayınevi
 • Kitabın Türü:
ebru cemre 
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öyküleri çok severim ve uzun zamandır okumadığımı farkettim.
Kitabı büyük bir keyifle okudum.ilk kez okuduğum, yeni tanıştığım bir yazar Esra Akmeşe.Dili okadar sade ki özellikle de kitapta vurguladığı konular,seçtiği cümleler çok güzeldi içerisindeki beş öykünün de ana teması kadınlardı.
Öykü okumayı sevenler için tavsiyemdir

Kitaptan 2 Alıntı

ebru cemre 
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir yere gitmek istiyorum aslında.
Adaletin hüküm sürdüğü,çocukların yalnızca mutluluktan ağladığı,vakitsiz ölümlerin olmadığı bir yere… Doymayanların,vicdansızların, namertlerin hiç bilmediği bir yere.Ah, ne çare! Burası dünya ve burada kirlenmemiş tek bir yer bile yok! Kirlenmemiş tek bir canlı… Oysa ben, dünyanın en iyi insanı olmaya çalıştım ama başaramadım! Kim, hayalindeki kahraman olabilir ki zaten?..

Kuklanın Ölümü, Esra AkmeşeKuklanın Ölümü, Esra Akmeşe
ebru cemre 
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bana âşık olduğunu biliyorum ama sana asla âşık olmayacağımın farkındasın,değil mi Ali ? " dedi.Ada;meraklı gözlerle alacağı cevabı bekliyordu.
"Bunun önemi yok.Sevmek kendi başına büyük bir mutluluk zaten.Seni sevmek için iznine de,sevgine de ihtiyacım yok" diye cevap verdi Ali.

Kuklanın Ölümü, Esra AkmeşeKuklanın Ölümü, Esra Akmeşe