Kül Rengi Kolye

Hüseyin Altuntaş

Kül Rengi Kolye Konusu

Hayata lezzet veren pek çok duygu vardır: Sevgi, arkadaşlık, dostluk, paylaşma, yardımseverlik, fedakarlık ve daha niceleri... Ne var ki, her güzel duygunun yanı başında, onu bozmak ve tadını kaçırmak üzere pusu kurup bekleyen olumsuz dürtüler de eksik değildir: Kıskançlık, bencillik, çıkarcılık, kendini beğenmişlik, ara bozuculuk... İyi ile kötü, doğru ile yanlış, ruhumuzun bu iç duyguları arasında doğarlar. Sonra da, onlardan birini tercih eden irademizle, bize değer kazandıran ya da kaybettiren bir davranış halini alırlar. Aslında, yaşanılan her olay, insanın iç dünyasında doğup gelişen bu duygu, düşünce ve niyetlerin, hayatın görünen yüzüne adım atması ve somut bir varlığa kavuşması demektir. Bir insanın yaşamına erdem kazandıran gerçek etken, ruhlarda cereyan eden bu içsel çatışmalar esnasında, olumlu olanlardan yana konulan istemli tavırdır. Bu roman, ruhlarında gençlik fırtınaları esen genç insanların, kendi yüreklerini nasıl denetleyip durulttuklarını, her birinin iç dünyalarındaki ruhsal çatışmaları ele alıyor...
Tahmini Okuma Süresi: 6 sa. 48 dk.Sayfa Sayısı: 240Yayınlanma Tarihi: 2000Yayınevi: Şehir Yayınları
ISBN: 9789753501125Ülke: TürkiyeDil: Türkçe
Türler:

Puan

510 üzerinden
4 Puan · 1 İnceleme

Kül Rengi Kolye Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
12 Ağustos 10:52
7/10 puan verdi
Gerçekten film tadında harika bir kitap okurken kendinizi dizi karakteri gibi hissediyorsunuz :) Küçük samimiyeti fazla ve kesinlikle ERDEM'li bir kitap... Küçük bir Anadolu köyünde yaşayan 5 arkadaş Kendilerine bir radyo kurmayı planlarlar ... Köye yeni gelenlerle iyi bir arkadaş olmak isterken onları kendileri gibi Ahlaklı ve imanlı gençler arasına katalar Radyo kurulur ama bı ses " No name" diye hitap ettiren bu filozof kız onlarla uğraşmaktan geri kalmaz Peki kimdi bu kız ve mahallenin bu yaramaz ama yardımsever tayfasından ne istiyordu?
6 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 72.7
Erkek% 27.3
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Hüseyin Altuntaş
Hüseyin AltuntaşYazar · 6 kitap
Eğitimci yazar. 30 Ağustos 1957, Taşova / Amasya doğumlu. Aslen Trabzon’un Akçaabat ilçesindendir. Ortaöğretimine baba ve ana memleketi olan Trabzon’da başladı. Daha sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesinde yatılı olarak okuyarak 1974’te mezun oldu. Ağabeyinin de İstanbul’da öğrenci olması nedeniyle, 1975 yılında ailesi Üsküdar’a göç etti. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü (1978) bitirdi. Ayı yıl Şişli İmam-Hatip Lisesine öğretmen olarak atandı. Sonraki yıllarda Üsküdar’da başka okullara atanarak mesleğini sürdürdü. S. Birsen Altuntaş ile evli; Şahika ve Ali adlarında iki çocuk babasıdır. Uzun hikâye niteliğindeki ilk kitaplarında, dinî ve ahlakî bazı temel kavramları hikâye kurgusu içinde işledi. Edebî ürünler ortaya koymaktan çok, gençlere yararlı olmak amacıyla yazdı.

Kül Rengi Kolye Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
12 Ağustos 10:02
" Biz, imanlı, ibadeti ve güzel ahlaklı bir yaşam biçimini tercih ettik...
16 etkileşim
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
12 Ağustos 11:11
İYİLİK ZAYİ OLMAZ...
16 etkileşim
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
12 Ağustos 10:47
İnsanlar sadece sözcüklerin duyulan anlamları içinde konuşmazlar... Sözcüklerin ardında, yüreklerin derinliğinde, çok daha sessiz ama çok daha derin dille konuşurlar..."
11 etkileşim
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
11 Ağustos 18:46
Sevgi felsefesinin en bilinmeyen yolunu keşfedemediğim için, düz bir yolda gider, sevgimi de işe yarar bir hediye ile göstermek isterim.
9 etkileşim
moنA⁠☆⁦

moنA⁠☆⁦

@_kudus_
·
11 Ağustos 19:06
Adalet,mutlak bir eşitlik değildir. O, herkesin hakkettigi kadarını gönllüce alabilmesine izin verecek bir esenlikte olmalıdır.
8 etkileşim

Kül Rengi Kolye İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok