Kitap
Made in Abyss - Cilt 1

Made in Abyss - Cilt 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.8
13 Kişi
37
Okunma
6
Beğeni
287
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Komik Şeyler Yayınevi · 2019 · Karton kapak · 9786052115176
Diğer baskılar
Made in Abyss - Cilt 1
Made in Abyss Vol. 1
Her köşeye kadar keşfedilen bu dünyada, keşfedilmemiş kalan tek alan; devasa çukur Abyss. Derin çukurun ne kadar uzun sürdüğü bilinmiyor ancak garip yaratıklar orada yaşıyor ve günümüz teknolojisiyle yaratılması mümkün olmayan değerli kalıntıları içinde barındırıyor. Abyss'in gizemli yapısı insanları büyüler ve maceraya sürükler. Gizem dolu çukura defalarca meydan okuyan maceraperestlere insan zaman içinde mağara akıncıları ismini taktı. Abyss'in kenarında bulunan Orth şehrinde yaşayan bir yetim olan Riko, bir gün annesi gibi saygın bir mağara akıncısı olup Abyss'in gizemini çözmek istiyor. Bir gün, keşif sırasında Riko çocuk şeklinde bir robot bulur... “Tek kelime ile bir baş yapıt!” - Anime News Network (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺17,35
8.8
10 üzerinden
13 Puan · 2 İnceleme
Emine
Made in Abyss - Cilt 1'i inceledi.
168 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Made in Abyss - Cilt 1 Eğlenceli bir manga serisi ile tanıştım ve ilk cildini okudum ve kesinlikle iyiki okumuşum. İlk başlarda konusu bana AOT ile benzer geldi temel kısımlarda sanırım ama bu yine de okumama engel olmadı. AOT kadar unutulmaz diyemem ama okunmaya değer bir seri. Tek sıkıntım, maalesef çizimlerini çok beğenmedim. Çok sıkışık bir düzenleme vardı ve oldukça göz yorucuydu. Ama konu sizi içine çekiyor. Tavsiye edilir. . Konusu: Dünyada tek keşfedilmemiş olan devasa çukur ve mağaralar sistemine Abis deniliyordu. Derinliklerinde garip ve harika yaratıklar barındıran bu mağaralar sistemi aynı zamanda şu anki insanlığın üretemediği kalıntılar ile de doludur. Abis’in sahip olduğu bu gizemler, insanları onu keşfetmesi için cezbeder. Uçurumdan aşağı korkusuzca çukura dalan bu maceracılara ise “Mağara Akıncıları” denilir. En iyi ve cesur mağara akıncıları olan “Beyaz Düdükler” yüzeydeki insanlar tarafından efsane olarak görülürler. Riko, Abis’in derinliklerinde kaybolmuş bir beyaz düdük olan “Yokedici Lyza”nın kızıdır. Annesi gibi bir beyaz düdük olmayı ve Abis’in en derinlerini keşfetmeyi istemektedir. Ancak Riko sadece acemi bir kırmızı düdüktür ve yedi katmana sahip olan bu çukurun sadece ilk katmanına inme izni vardır. Buna rağmen Riko ilk katmanda şanslı bir karşılaşma yaşar.İlk katmanda olmaması gereken bir yaratık tarafından kovalanırken genç bir oğlan görünümündeki robot tarafından kurtarılır. Riko, robotu “Reg” olarak isimlendirir ve ona nereden geldiğini sorar ama Reg hiçbir şey hatırlamadığını söyler. Riko, Reg’in sahip olduğu teknolojilerden dolayı onun Abis’in derinliklerinden geldiğini düşünür ve ikisi hem Reg’in anılarını bulmak için hem de Riko’nun annesinin başından geçen gerçeği öğrenmek için Abis’in derinliklerine inmeye karar verirler. Ancak, Abis’in derinliklerinde onları nelerin beklediğine dair en ufak fikirleri dahi yoktur
Made in Abyss - Cilt 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
K
Made in Abyss Vol. 1'u inceledi.
166 syf.
·
10/10 puan
İnanılmaz yaratıcı, özgün senaryolu, olağanüstü bir manga. Yaş fark etmeksizin okuyan herkesin hayranlık duyacağına eminim. Animesine ayrı bir parantez açayım: Bir an önce ikinci sezonunu getirmeliler. Anime piyasası gittikçe vasat serilerle gözden düşerken böylesine mangaların uyarlamalarına uzun ara vermeleri sektörü kötü etkiliyor.
Made in Abyss Vol. 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
3