Mafya Uyuşturucu,Karapara

7,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
584 gösterim
Mafya her ne kadar ekonomik kazancı ön planda tuttuğu gibi siyasi hedefleri de vardır.Yenidünya düzeni,globalleşme ve her türlü alanlarda artan özgürlük nedeni ile mafya türü suç örgütleri etki alanını genişletmiş,gizli olarak yönetsel yapıyı da etki altına almaya başlamıştır.Böylece yönetimde söz sahibi olan etkili yetkililerle ilişki içine girmiş kamu görevlilerinin bazı kişisel ve ahlaki zaaflarını kullanarak devlette organik bir bağ kurmaya,kurulan bağları geliştirmeye çalışırlar.Demokratik değerlerin yozlaştığı bir yapıda genişlemiş kamu düzeni ve esenliği için bir tehtid oluşturmuştur.Çalışma biçimi uluslararası şirketlere benzeyen bir örgüt yasal ekonomiden yararlanarak,ama kuralları çiğneyerek,mümkün olan en yüksek karlara ulaşabilmek için kişileri görevlerini en küçük ayrıntısına kadar belirlenmiş,uzun süre yerinde kalmak üzere ve tamamen kapalı olarak düşünülmüş küçük hücrelerden oluşan bir yapı ise örgütlü suç var demektir.Niçin mafya ile veya organize suçlarla mücadele bu kadar önemlidir?
CeyrekAsir 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · 7/10 puan

Farklı kaynaklardan derlenmiş, toplanmış dünyanın ileri gelen mafyalarını ve Türkiye'nin bu mafya dünyasında nerede olduğunu anlatan bir araştırma kitabı. Ülkemizde gerçekleşen kaçakçılık ve mafya olaylarına da değinerek bitiyor. Genel olarak meraklısı için idealdir.

Kitaptan 6 Alıntı

Beytullah Ömer DUMLU 
28 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kağıdın üzerinde ya imzan ya beynin olur.

Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 111)Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 111)
CeyrekAsir 
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Finans silahtır, politika ise tetiği ne zaman çekeceğini bilmek.

Mafya, Yakup DevrimMafya, Yakup Devrim
Beytullah Ömer DUMLU 
 28 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir yakuza, içinden kesinlikle çıkılamayacak bir duruma düştüğünde, işkence göreceğini ve ağzından zorla laf alınacağını gördüğünde dişleriyle dilinin altındaki damarı sertçe ısırarak intihar eder.

Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 145)Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 145)
Muharrem Okumuş 
21 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tarih boyunca MAFYA'nın yeşerdiği tarla otorite boşluğu olmuştur. Otoriter yönetimler ve güçlü iktidarlar ise; MAFYA'nın panzehiridir.

Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 13 - Kod Yayıncılık)Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 13 - Kod Yayıncılık)
CeyrekAsir 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Bir çete var. Devlet yönetimi içinde kümelenmişler. Türkiye'deki tüm yolsuzlukların, kanunsuzlukların organizasyonunu ve uygulamasını yaparlar. Her alanda varlar, her görevde bulunurlar. Bu çete devlet kontrolünde değildir. Ama devletin tüm olanaklarını kullanabilecek kadar her kurumda etkilidirler. Bütün bu cinayetler, olup bitenler, ne MİT, ne polis, ne bilmem ne hesaplaşmasıdır. Çete, Türkiye'deki sorunların bitmesini istemiyor."

Mafya, Yakup DevrimMafya, Yakup Devrim
Muharrem Okumuş 
21 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Türk mafyasını iç yüzünü ortaya koyan "Hayatımız Mafya" raporuna göre Türkiye'de mafyanın cirit attığı 100'e yakın faaliyet alanı bulunuyor. Mafyanın el attığı sektörler arasında ne yazık ki eğitim yuvası okullar, şifa dağıtan hastaneler, keyifle izlediğimiz futbol bile var.

Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 23 - Kod Yayıncılık)Mafya, Yakup Devrim (Sayfa 23 - Kod Yayıncılık)