Mönüde Aşk Var

7,9/10  (8 Oy) · 
15 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.219 gösterim
"Seine Nehri'ne bakan köprünün demirliklerine tutunmuş, ay ışığının suyun üzerindeki aksini izliyordu, Aurélie. O Kasım ayında hayatında hiç olmadığı kadar mutsuzdu belki de. Elini tutan insanlar ansızın ortadan kaybolmuşlardı."

Aurélie, Paris'in ara sokaklarından birinde babasından yadigâr tarifleri pişirip sunduğu ufak restoranında, sakin, sıradan ve mutlu sayılabilecek bir yaşam sürmektedir. Gelgelelim 2008 yılının Kasım ayı, hayatını küçük bir maceraya çevirecek gelişmelerin miladı olur. Önce ani bir kalp kriziyle babasını kaybeder, sonra erkek arkadaşı tarafından terk edilir.

Yağmurlu ve karanlık bir Paris akşamında bir kitapçıda keşfettiği Kadınlar Gülümseyinceadlı kitap maceranın ilk adımı olacaktır. Çünkü roman onun restoranında geçmekte, ona çok benzeyen bir kadını anlatmaktadır.

Mönüde Aşk Var, kelimenin tam anlamıyla Parisli bir kitap. Fransız mutfağının dumanı üstünde yemek kokularının satır aralarında kol gezdiği, şehrin kafelerinde, bulvarlarında, kitapçılarında, parklarında hatta mezarlarında buluşan karakterlerin anbean Paris'i yaşadığı bu kitapta yazar dili ve üslubuyla, okurlarını Noel arifesinde aşk şehrinin kalbine davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786050920703
 • Orijinal Adı:
  Das Lächeln der Frauen
 • Çeviri:
  Gül Gürtunca
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Ezgi 
05 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Andre ve Aurelie'nin sımsıcak aşk hikayesi bu kitabın temelini oluşturuyor. Soğuk bir Paris ayında çaresizlik içinde kalmış Aurelie'nin bir kitapla karşılaşmasıyla başlıyor tüm olaylar. Sizi çok yormayacak, okurken çok düşünmenizi gerektirmeyecek sıcak ve akıcı bir hikaye. Kitapta adı geçen Paris'teki tüm kafe, restoran, sokak, dükkan isimleri gerçek. Okurken bir yandan da internetten nasıl yerler olduğunu görmek hikayeyi daha çok sevmemi sağladı. Biraz kafanızı dinlendirecek bir kitap arıyorsanız tavsiyemdir. İyi okumalar...

Merve Delener 
01 Nis 14:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Paris' te geçen bir aşk hikayesi. Çok güzel bir romantik film izliyormuşsunuz etkisi bırakıyor. Yorulmadan sıkılmadan bir çırpıda akıp gidiyor. Psikolojik gerilim ve macera kitaplarının arasına mola misali...

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 22:00 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Aşk romanları konusunda fazla bilgisi olmayan benim gibi bir okura göre gayet başarılı bir kitaptı. Herkes sever mi bilemem ama ben bir günde okudum doğrusu. Tavsiye ederim.. =)

Kitaptan 2 Alıntı

Madam Tutli Putli 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Tıpkı gökyüzünde beliren gökkuşağı gibiydi, insanları büyülüyordu ama dokunmak imkansızdı.

Mönüde Aşk Var, Nicolas Barreau (Sayfa 13 - DK)Mönüde Aşk Var, Nicolas Barreau (Sayfa 13 - DK)
Madam Tutli Putli 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazen insanın talih kuşuna, konacağı kafayı göstermesi gerekebilir.

Mönüde Aşk Var, Nicolas Barreau (Sayfa 211 - DK)Mönüde Aşk Var, Nicolas Barreau (Sayfa 211 - DK)