Ölüler Kitabı

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
14 gösterim
"Bana sorarsanız hakkımı helal etmedim hiçbir sevdiğime. Sevmeyi şiir kitaplarında okuyup, şairlerin kadınlarına âşık olan umarsız, bir hayli de arsız bütün edebi sakinler gibi. Hiçbir kadın o dizelerdeki gibi durmadı benim aynamda. 
Yüzleri yoktu ölümsüz aşk vaatlerinde bulunurken. Aslında ne yaptımsa kendime yaptım biraz, aslında bütün haksızlıkların kontratlarında sol alt köşedeydi adım. 
Tango'nun en münasebetsiz yeridir, kadının burkulan dizi üzerine abanması adımın, gözlerdeki ateşe acıyla su verilir, kadının kendinden geçmesiyle ritmin değil, adamın ve adımın alakası vardır anlayacağınız. 
Yürek acısı da böyledir biraz. En münasebetsiz yerinde hayatınız acıtır canınızı, yandığınızı zannederken üşürtürsünüz. İşte benim gibi. Sonrası mı; zamanın içinden geçen ırmağa doğru çıkılır yola..."
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9789752970373
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Fatma 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sevginin bir cinayet olduğunu düşünmeye yine senle alışmıştım. Her iki taraf aynı günde defalarca öldürebiliyordu birbirini...

Ölüler Kitabı, Mesut YarÖlüler Kitabı, Mesut Yar
Fatma 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bana sorarsanız hakkımı helal etmedim hiçbir sevdiğime. Sevmeyi şiir kitaplarında okuyup, şairlerin kadınlarına âşık olan umarsız, bir hayli de arsız bütün edebi sakinler gibi. Hiçbir kadın o dizelerdeki gibi durmadı benim aynamda.

Ölüler Kitabı, Mesut YarÖlüler Kitabı, Mesut Yar