Oyuncu 1 Sonumuz Ne Olacak

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
220 gösterim
Dünya çapında çok satan kitapların yazarı Douglas Coupland'dan küresel bir felâket sırasında bir havaalanı kokteyl salonunda geçen gerçek zamanlı, beş saatlik bir hikâye. İçeride mahsur kalan birbirlerinden tamamen farklı beş kişi: İnternet flörtüyle buluşmayı bekleyen bekâr anne Karen; talihi yaver gitmeyen kokteyl salonunun barmeni Rick; firari papaz Luke; sosyal iletişim kurmakta zorluk çeken cool Hitchcock sarışını Rachel ve Oyuncu 1 adıyla bilinen gizemli ses. Tanıdıkları dünya sona ererken, her biri, adım adım, kendisi hakkındaki gerçeği örten perdeyi kaldıracak.

Kurt Vonnegut ve J.G. Ballard geleneğine yakın olan Coupland, zaman, insani kimlik, toplum, din ve ölümden sonraki hayat gibi modern zaman buhranlarını keşfediyor. Kitap, en az yanıtladığı kadar soru da soruyor. Hikâyeyi okuduktan sonra, okur, insanoğlunun yeni bir dönemin eşiğinde durduğundan şüphe duymayacak... ve girdiği yolun dönüşsüz olduğundan.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  228
 • ISBN:
  9786053752219
 • Orijinal Adı:
  Player One - What Is to Become of Us
 • Çeviri:
  Sinan Okan
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özcan Geçkin 
18 Mar 22:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Artık değişik bir şeyler okumak istiyorum dediğim ve bu isteği arayışa dönüştürdüğüm esnada tanıştım Douglas Coupland'le. Bu okuduğum üçüncü Coupland kitabı ve hepsinde belli bir standart yakalamış durumda, sıradan insanların dünyasını farklı bir şekilde çözümlemesi ve insanların birbirleriyle olan etkileşimlerinin ince bir şekilde incelendiği güzel bir kitap Oyuncu 1. Anlatım dili biraz farklı, sizi bir şekilde avucuna alıyor ve bitmeyen bir merak uyandırarak kitaba ve kitaptaki karakterlerle bir ilişki kurmanızı sağlıyor.

Kitabın bölümleri 1. saat, 2. saat şeklinde ilerliyor ve her bir saatte 4 ana karakter gözünden anlatılıyor. 5. saatte ise "gelecek için açıklamalı terimler sözlüğü" var ve bence kitaba oldukça farklı bir tat katmış bir bölüm bu.