Perşembeleri Parkta

6,4/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
629 gösterim
Âşık olmak için asla geç değildir.

Bir anda evliliği sonbahar yaprakları gibi sararıp solmaya başlayınca ilkbahara olan inancını kaybeden bir kadın...

Ve onun kalbinde yeniden çiçekler açtıran bir adam...

Ve her sonbaharın ardından gelen ilkbahar

Otuz yıllık kocası birdenbire yataklarını ayırmaya karar verdiğinde Jeanie, sabırla her şeyin düzelip kocasının eski haline gelmesini bekler. Ancak on yıl geçmesine rağmen ne bir şey düzelmiş ne de Jeanie kocasından bir açıklama alabilmiştir. Hayatının renkli geçen tek kısmı, torunu Ellie'yi parka götürdüğü perşembe günleridir.

Bir gün orada Ray isminde bir adamla tanışır ve arkadaşlıkları zamanla aşka dönüşür. Jeanie çok geç yakaladığı bu aşk için herkesi karşısına alıp yeni bir hayata başlamak ile aşırı kontrolcü kocasıyla huzursuz ama güvenli evliliğine devam etmek arasında bir karar vermek zorunda kalacaktır.

"Hilary Boyd tükenmiş bir evliliğin ve çiftleri birbirine bağlayan bağların dokunaklı bir portresini çiziyor."
-Chicklit Club-

"Çok hassas ve ilgi çekici bir aşk hikâyesi... Boyd aile yaşamını gözlemlemekte çok başarılı ve oldukça esprili bir dili var. Ancak ailelerin birbirlerine karşı inşa ettikleri iskeleti nasıl yıktıklarını anlatırken yeteneğinin zirvesine ulaşıyor."
-The Daily Mail-

"İnsana dünyadaki her şeyi bir kenara bırakıp gerçek arzularının peşinden gitmeyi öğreten Jeanie'nin hikâyesi, hem bekâr hem de evli kadınları cezbedecek."
-Bestchicklit-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053431602
 • Orijinal Adı:
  Thursdays in the Park
 • Çeviri:
  Alev Bilgin
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Karakterlerin yaşı biraz abartılı olmuş. Ancak bunun dışında duyguları yoğun bir şekilde anlatan güzel romantik bir roman. İyi vakit geçirebilecek ve hayal kurulabilecek bir konusu var.

arzu amaç 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Duygusal hikayelerden hoşlananlar için, " aşkın yaşı yoktur " klişesinin güzel öyküleştirilmiş hali. Yıllarca süren ve dışarıdan bakıldığında sorunsuz görünen bir evlilikte, esas sorunun çiftin birbirini yeterince tanımadığı ortaya çıkar. Bu durumda kişiler kendilerini de irdelemeye başlarlar . Özellikle bayan okuyucuların seveceği bir roman.

Tuğba Onat 
13 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşka farklı bir boyutta bakmış ve çok güzel :)

Gül yalçın 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yaşınız kaç olursa olsun duygularınızın ve sevmenin önemli olduğunu vurgulayan ve kalbinize dokunacak detayları bulacağınız hoş bir kitap..ben severek okudum..