Nejla GÜNEŞ'in Kapak Resmi
Nejla GÜNEŞ, Çam Yeşili Sokağı'ı inceledi.
17 Ağu 20:16 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cedar Cove serisinin 10. kitabını da okuyup bitirmiş olmanın keyfini yaşıyorum. Her zaman ki gibi @debbiemacomber harika bir anlatımla güzel vakit geçirtmek için kalemini konuşturmuş. Seri halen devam edecek ve bu sıkı bir takipçi için çok güzel bir haber. Kitaptaki karakterler öyle tanıdık geliyor ki, yazarın da dediği gibi eski dostları ziyaret etmişim de dönmüşüm gibi hissettiriyor. @debbiemacomber okumak bağımlılık yapıyor .

Nejla GÜNEŞ, Farfara'yı inceledi.
11 Ağu 14:07 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Lucky adlı kitabın devamı olan Farfara 'yı ilk kitaba göre çok daha keyif alarak okuduğumu söylemeliyim. Zaten yazarın kendine has fazlasıyla ilgi uyandıran anlatım şekliyle, ilkine göre (ki o da son derece güzeldi ) bu kitapta daha belirgindi. Konu olarak Lucky 'nin yavrularını ve onlara süt annelik yapan Şirin'i ,muhteşem fapl şeklinde yöresel konuşturan yazara ne demeli bilmiyorum. Şirin 'in (süt annelik yapan köpek ) her düşünsel konuşmalarını okurken gülmemek elde değil. Yine ilk kitaptaki karakterlerin kendine özgü trajikomik halleri diyalogları muhteşemdi. Kitabı elinize aldığınızda "bi köpek hikayesi mi okuyacağım "diyebilirsiniz. Ama kesinlikle öyle değil, aksine zaman zaman okudukça aslında herkesin kendi hayatından bir kesit bulabileceği güldüren, eglendiren, düşündüren hatta ve hatta yolunuzun belki sık sık belki hiç bir zaman düsmeyececeği yerler hakkında inanılmaz detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz. Sezgin Kaymaz okunması gereken düşüncelerinize ve hayallerinize renk katan bir yazar. Meraklılarına tavsiye ederim.

Nejla GÜNEŞ, Lucky'u inceledi.
09 Ağu 13:50 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Her bir kitabı birbirinden ilginç ve merak uyandıran konularıyla severek okuduğum bir yazar Sezgin Kaymaz. Lucky adlı bu kitabı da kapakta her ne kadar köpek resmi olsa da ve Köpekle ilgili bir roman olduğunu düşündürse de aslında öyle değil. Eve baş kahramanı Lucky adında bir doberman ama mevzu derin. Lucky 'nin hayatına dahil olduğu insanların acı, tatlı, gizemli, komik, trajik, sırlarla dolu hayatlarını öyle güzel bir akış içerisinde romanlaştıran yazara hayran olmamak elde değil. Bir çok yerinde anlatılan olayı yaşıyor kimi zaman kahkahalar atarken kimi zaman hüzünle gözleriniz dolabiliyor. Bir çok yerinde de yazarın olmazsa olmazı sosyal mesajları içeren bölümler var ki mest oluyor , nasıl bir düşünce gücüne ve zekaya sahip bir kalem diyebiliyorsunuz. Sırada kitabın devamı Farfara var

Nejla GÜNEŞ, Vegas'ta Olan Vegasta Kalır'ı inceledi.
31 Tem 08:58 · Kitabı okudu · 10 günde · 7/10 puan

Merak ettiğim bir kitaptı. Tatil kitabı denilecek kadar hızlı okunabilen romantik komedi tarzında ve kitabın adı konu içeriğini tam olarak ifade eden çerezlik bir kitap. Çok klişe ve fazlasıyla serbest (!) başlangıcı ile modumu biraz düşürmeme neden oldu. Ancak ilerleyen sayfalarda doğal çiftlik hayatı ve her ne kadar bizim aile yapımıza uymasa da aile birliği ve bağlılığı güzel anlatılmış. Yalnız Teksas 'da olan Teksas 'da kalmadı iş ciddiye bindi.

Nejla GÜNEŞ, Yazgı: Kaderimin Yazıldığı Gün'ü inceledi.
22 Tem 09:18 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

İlk defa okuduğum bir yazar ve ben kalemini beğenerek okudum. #Yazgı serisinin ilk kitabı, ve adı ile müstesna konusu ile akıcı ve bir o kadar akıcı anlatımı ile gayet #okunası bir romandı. Yıllar önce tesadüfen tanışan polis Akın ile lise öğrencisi Berna 'nın önce sevgi üzerine ayrı ayrı kurdukları yuvalarının acı şekilde yine ayrı ayrı birbirlerinden habersiz bozulması sonucu kaderin onları yine birbirleri ile karşılaştırması sonucu, yaralarını beraber sarabileceklerini anlatıyor. Aynı zamanda aralarında sevgi ve aşk kadar önemli olan sırlar da söz konusu. Bu sırların açığa çıkması demek tüm yaşanmışlıklarını alt üst edecek etkisinde. Bu ana karakterler yanında bir de Akin 'ın en yakın arkadaşı Doktor Gökmen ve yine Akın ' ın kızkardeşi Derin var. Onların hikayeleri de en az Akın ve Berna 'nın ki kadar ilgi çekici ve merak uyandırıyor. Sırada ikinci kitabı var. En kısa zamanda temin edip okumayı istiyorum