Nejla GÜNEŞ'in Kapak Resmi
Nejla GÜNEŞ, Pedina'yı inceledi.
Dün 04:06 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın "Yolcu " dan sonra okuduğum ikinci kitabı "Pedina ". İlk kitaptan çok daha merak ve keyifle okudum. Polisiye, macera, cinayet, gibi konuların işlendiği roman töreyi sonradan ön plana çıkarması şaşırtıcı oldu. Hem acemi hem de acar ve asi bir kadın polisimiz Zehra var ki sırf onun için bile okunur yani. Spoi olmaması açısından çok fazla detaya girmeyeceğim ama bir insana bile bile ne kadar güvenebilirsiniz diye sorgulatan, neden, niçin sorularını sık sık hatırlatan akıcı bir kurgusu var. Sırada kitabın devamı olan "Güven Bana " adlı kitabı var.

Nejla GÜNEŞ, Ateş Canına Yapışsın'ı inceledi.
20 Nis 23:39 · Kitabı okudu · 5 günde · 3/10 puan

İlk defa bir Sezgin Kaymaz kitabını keyfsiz okudum diyebilirim. Diğer kitaplardaki o okuma keyfi ve anlatımın akıcılığını bulamadım bu kitapta. Belki de konusu gereği biraz aykırı olarak değerlendirilecek bir kurgusu olduğu için bilemiyorum ama keşke hiç baslamasaydım dedirtti. Cennette geçen kurgusu dört büyük melek, iblis ve Adem'in yaratılışını biraz fantastik biraz da yazar kendine has üslup ile birleştirince açıkçası kitap tiye alıyor izlenimi uyandırdı bende. Rahatsız olduğumu belirtmeliyim. Neyse ki yazarın hemen hemen tüm kitaplarını okuyup, sahip olan biri olarak yine de yazarı okumaya devam edeceğim tabi ki. Kitap ilgilenen okurlara tavsiye edilir.

Nejla GÜNEŞ, Seni Kalbime Sakladım'ı inceledi.
16 Nis 09:07 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Yazarın okuduğum üçüncü kitabıydı, her şey çok güzeldi de sonunu hiç sevmedim. Olmadı bence. Spoi vermeyeceğim ama alışılagelmiş bir son değildi ve bu türden kitaplarda olduğu gibi klişelesmiş sonu olmaması açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Onun dışında daha ilk sayfadan basit ve akıcı anlatımı ile okuru kendine hapsediyor. Yer yer aksiyon, yer yer tebessüm , bazen de kültürel geleneklerin içinde kaybolunan güzel bir olay akışı vardı. Sonu böyle bitmeyecek olan tüm kitaplarını okuyacağım bir kalem benim için

Nejla GÜNEŞ, Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları'ı inceledi.
13 Nis 20:02 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Gerçekten çok ilginç bir kitaptı diyerek başlamak istiyorum. İlk defa okuduğum yazar. Kitabın adı ve yorumlar kitabı okuma isteği uyandırdı. Cinler ve perilerin musallat olduğu beş denek hasta ve yine aynı musallatlığı yaşayan psikiyatri doktoru Samimi' nin bu hastalar ile ilgili kısa kısa hayat hikayesini konu alan bu kitap oldukça nasıl desem egzantrik bir olay analizleri vardı.Konuyu Dr. Samimi 'nin ki kendisi de pek ruh hali iyi olduğu söylenemez, her hastanın ikişer hikayesini anlatıyor. Birinci hikayeler hastanın anlattığı tamamen hayali olan, ikinci hikayeleri ise gerçek hasta dosyalarında yazan. Kıyaslama yapan okuru ters köşe yapan türden. Bazen tüyleri diken diken yapsa da okunması keyifliydi diyebilirim. Kitapta geçen tüm eski, yeni olay akışının " ılık bir haziran ayı gecesinde" geçmesi de aklıma takılan soru işaretlerinden biriydi...Hala öyle . ..

Nejla GÜNEŞ, Biz'i inceledi.
11 Nis 21:30 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Eveeet geldik yine harika bir yazarın mükemmel bir romanının daha sonuna. Sevgili yazarımız Selvi Atıcı 'nın "Sen" adlı kitabının devamı niteliğinde olsa da yalnız da okunabilen aksiyonu, heyecanı, komedisi ve sevgisi tavanda olan keyifli kurgusuyla çok okunası bir kitaptı benim için. Kitaba başlayınca bitmesini istemediğim için keyfine vara vara okudum. Yine de üç günde bitti. Aslında bilerek uzattım okumayı neden çünkü bu kalemi gerçekten her daim çok beğenerek okuduğum için bitecek diye korktum desem mübalağa olmaz sanırım. Çelik Mızrak tam bir beyefendi, ağır ve bir o kadar da prensipleri olan biri. Ahsen ise tam tezat gizlenerek yaşamaya çalışan, kendini olmadığı biri gibi tanıtmak zorunda kalan mütevazı ve yaşadığı zorluklardan dolayı okuduğu tıp fakültesinde kaydını donduran bir Dr. adayı. Bu kadar spoi yeter bence. Okuyun pişman olmazsınız diyorum

Nejla GÜNEŞ, Benim Hayatım'ı inceledi.
06 Nis 04:27 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yine her kitabını okuduğum büyük bir keyif ve muhteşem okuma huzuru ile çok sevdiğim yazarcım Aysegül Çiçekoglu 'nun harika bir kitabını daha okuyup bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Her karakterine büründürdüğü özelliklerin hakkını vererek okuyucusuna yansıtan nadir yazarlardan bence. Zoraki bir evlilik konusu ile başlangıç yapılan kitap ilk başta klişe gibi gelebilir. Ancak olay akışı ve kurgusu öyle ilginç ve merak uyandıracak şekilde ilerliyor ki, okudukça kitabı elimden bırakmak istemedim doğrusu. Tabi ki benim favori konularım ailenin önemi, dürüstlük, sevgi ve güven olduğu için, bu kitabı da fazlasıyla bana hitap ettiğini düşünerek ve hissederek büyük bir beğeni ile okudum.