Nejla GÜNEŞ'in Kapak Resmi
Nejla GÜNEŞ, 3:01 inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Polisiye gerilim tarzı ve adıyla dikkat çeken bu kitabı okumayı ne zamandır istiyordum. Kitap daha ilk sayfadan merak uyandıracak şekilde başlıyor. Ancak olay kurgusu tam olarak net olmamakla birlikte birbiriyle kesişen bir çok yan olaylar silsilesi şeklinde devam ettiği için konuları ve karakterleri takip etmekte okudukça zorlanıyor, hangi kanıt hangi olayı netleştiriyor unutuyorsunuz. Evli ve iki çocuklu bir aile, ansızın gelen bir telefon ve tepetaklak olan aile hayatlarına eklenen ihanet, yalanlar vb aksiyonları içeren hoş bir roman aslında. Ama dedigim gibi sonunda da bana göre hala netleşmeyen sorular vardı. Devam edecek gibi bırakılmış sonu. Sanırım devamını çıksa bile okumayacağım.

Nejla GÜNEŞ, İyiler Ölmez'i inceledi.
20 Şub 19:40 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Farklı bir kaç karakter tahlili ve bir şekilde birleşen hayat hikayelerinden oluşan merak ettirmeyen öykü kitabı. Yazarın Menekşeli Mektuplar kitabı çok daha güzeldi benim için. Bunu pek sevemedim.

Nejla GÜNEŞ, Emanet Gelin'i inceledi.
18 Şub 03:23 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Evet son zamanlarda okuduğum 3. @sehnaz.gulsenn kitabıydı #emanetgelin . Yine Güneydoğu 'da geçiyor hikâyemiz, Mardin 'de. Kadınların hanım aga olmadığı sürece özgür iradeleri dışında evlilik gibi yaşamlarını tümden etkileyecek kararları veremediği gözler önüne seriliyor. Bununla beraber hor görülen, ezilen dolaysıyla kaderine razı gelen kadınlarımızı hemen hemen en ince detaylara kadar anlatıyor kitap. Aynı zamanda kitabın konusu gereği ölen abisinin eşi ile zoraki evlendirilen Barzan Ağa ,emanet gelini güzeller güzeli Berçem 'e her ne kadar oldukça kötü davranışlar sergilediyse de aşk girince araya akan sular durulur misali zalim Barzan Aşık Barzan 'a dönüşebilir yani. Kitabın sonuna gelince final olmadığı devamının yan karakterler ile aynı yüksek tempoda devam edeceğini gösterdi. Duyguları oldukça gerçekçi yansıtan ama bir çok yerinde içim ezilerek okuduğum bir kitap oldu benim için.

Nejla GÜNEŞ, Sevdanın Külleri'ni inceledi.
16 Şub 07:38 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

@dilektaygun öncelikle gönlüne sağlık diyerek başlamak istiyorum. Adıyla, kapağıyla, baskısıyla ve yazı puntosuyla bile göze hitap eden hoş ve okunası bir kitap. Daha önce yazarın Kalbime Fısılda adlı kitabında ismen tanıdığım Ahmet ve Deniz 'in geç gelen ve bir sürü olumsuz yaşanmışlıklar üzerine kurulan musmutlu evliliğini okudum. Bana en çok hitap eden annelik duygusunun duygusal yansıtılması ve vurgulamasıydı. Ardından inat ve gururun çoğu zaman beklenmedik kötü sonuçlara gebe olacağını. Bu kalemi ve dolayısıyla yazarcım seni çok sevdim. Yazmaya devam

Nejla GÜNEŞ, Sahte Nişan Gerçek Aşk'ı inceledi.
15 Şub 07:45 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Bu yılın 23. kitabını da bu şirin ve romantik kitapla okumuş oluyorum. Çerezlik tabir edilen pembe kitap gurubu olan bu roman gerek anlatımı, gerek konu akışı ile bir çırpıda okunabilen ve kafa dağıtmalık. İki çok samimi dostun sahte nişanlılık serüveni gerçek aşka dönüşünü anlatan kurgusu ne kadar klişe olsa da okunması sıkmadı beni

Nejla GÜNEŞ, Kuma 2'ı inceledi.
14 Şub 03:48 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

** spoi içerebilir***
Her ne kadar sinir katsayım tavan yaparak okuyup bitirmiş olsam da duyguları ve olayların psikolojik yansıtılması çok gerçekçi anlatım ile yazılmasından kaynaklanıyor. Yani okuması zor bir konu hele de kadınsanız. Kitap yorumuma gelince; öncelikle ne olursa olsun Şervan 'dan nefret ettiğimi belirterek başlamak isterim. Altı yıldır aşık olduğu karısı hamile kalamıyor diye babalığı tadamayan Şervan Ağa hayatlarına zoraki giren kuma Beritan ile dertleri dağları aşmış, ilk eş Ezo ' nun yüreğinde depremler yaratmıştır. Üstüne Beritan 'nın hamileliği tuz biber olmuş Şervan 'aşkına yeni rota çizmeye doğru yol alır. Ruhum daraldı okurken, hem merak ediyorum hem neden böyle bir kitap okumaya başladım ki diyorum. Şu bi gerçek ki doğuda kadınlar özellikle bu evlilik ve çocuk konusunda çok fazla eziliyor. Üçüncü ve son kitap da varmış, alır okur muyum bilemiyorum.