Giriş Yap

Piraye

Yazar
7.7
1.489 Kişi
Unvan
Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1966
Yaşamı
Üsküdar Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. 28 yıl reklam sektöründe, Müşteri Hizmetleri ve Yönetimi alanında çalıştı. Çok severek yaptığı ve üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldiği işine rağmen, “ Bulmam gereken bir şey var” hissini bir türlü yenemediğinden yurt içi ve yurt dışında uyanış odaklı farklı spirituel metodlar üzerine pek çok eğitime katıldı ve araştırmalar yaptı. İnsanın kendini gerçekleştirmesi diye adlandırdığı tatmin. huzur ve başarıyı deneyimleyeceği bir yaşamı oluşturabilme formülünü bulabilmek onun en büyük hedefi oldu. Yıllarca bu alanda bilgi biriktirdi, bilgilerden çıkarımlarını oluşturdu ve bu çıkarımları yaşama nasıl aktaracağını çözmeye çalıştı. Zihin konusunda edinmiş olduğu bilgileri, ulaştığı anlayışı ve geliştirdiği yöntemleri nefes ile birleştirerek kendi dönüşümünü yaşadı. Kendİ dönüşüm yolculuğunun etkilerinin sürekliliği onda bunu herkese anlatabilmek arzusunu yarattı. Geliştirdiği ve ‘Zihin koçluğu’ diye tanımladığı zihin dönüşümü çalışmaları ile nefesi biraraya getirerek kendi disiplinini oluşturmak amacıyla Nefes Eğitimini tamamlayarak Nefes Eğitmeni oldu. Hem kişinin zihninden özgürleşip, kendi gerçeğini yaşamasına geçisinin, hem de nefesinin zihinsel faaliyetlerinden özgürleşerek doğal ve doğru şekilde akmasının başarılmasını içeren çözümleme ve uygulama çalışmalarını kapsayan “Özgür Zihin, Özgür Nefes’’ planını oluşturdu, workshop’ını yazdı ve uygulmaya başladı. Yakaladığı başarı onu 28 yıl içinde yaşadığı kurumsal yaşam ile ilgili de çözümler geliştirmeye de itti. Bu doğrultuda ‘Özgür Zihin ile İş-lemek’ adlı kurumsal eğitimini yazdı. Benzersiz ve etkisinin sürekliliği yıllar içinde kanıtlanmış zihin dönüşüm programını, daha geniş kitlelere duyurabilmek amacıyla ‘KENDİNE ÖZGÜRLEŞMEK’ adı ile online platforma taşıdı. İnsanın yegane amacının kendini gerçekleştirmek olduğuna odaklanması onu benzersiz bir sistem olan Human Design ile karşılaştırdı ve bu sistemin eğitimlerini alarak ‘Living Your Design Guide’ sertifikasını aldı. Böylelikle tüm dünyada bu eğitimi verebilme yetisini ve hakkını kazandı. Human design alanında devam ettiği eğitimlerle, Living Your Design grup eğitimleri verebilmek yanında, Human Design Kişisel Analiz uygulamalarını da birebir çalışmalarla aktarmaya başladı. 2019 Kasım ayında ‘SEYİR’ adlı ilk romanı yayınlandı. Seyir, 2020 yılı Aralık ayında 12. baskısına ulaşarak en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Bugün halen kurucusu olduğu Delphinpiraye sisteminin bizzat yetiştirdiği ‘Özgür Zihin & Nefes’ koçlarından oluşan ekibi ile birlikte gerek bireysel gerek kurumsal hizmetler kapsamında karşılaştığı herkesin var-olabilmesine ve ‘Tam da istediği gibi bir yaşamı’ oluşturmasına rehber ve destek olabilmek için çalışmaya devam etmektedir.
Seyir

İncelemeler

Tümünü Gör
348 syf.
·
5 günde
·
1/10 puan
Olumlu yorumlara bakarak almıştım ama hayal kırıklığına uğradım. Sebebi kişisel gelişimin kitaplarda anlatıldığı gibi basit gerçekleştiğini düşünmemem. O yüzden kitabın hikayesi, karakter beni etkilemedi. Benim gibi kişisel gelişim kitaplarını sevmeyen kişilerin beğeneceğini pek sanmıyorum. Bunun dışında okuması kolay, insanı yormayan bir kitap yine de okurken yaşanacaklar fazla tahmin edilebilir bu yüzden devamını merak edemedim. Sadece ilk bölümde yaşanan ilişki ilginç geldi ama o da kitabın zaten küçük bir parçası çoğunluk kişisel gelişim konusu ağırlıklı. Anlatılmak istenenin daha kısa anlatılabileceğini de düşünürüyorum. Yorumlardan dolayı beklentimi yüksek tuttuğum için de bu kadar hayal kırıklığına uğramış da olabilirim.
Seyir
7.7/10 · 5,3bin okunma
·
5 yorumun tümünü gör
Reklam
348 syf.
·
11 günde
·
9/10 puan
Kitaba başladığımda Mina’nın huyları ve ısrarla kabul görmediği durum ve kişilerde kalmaya uğraşı bir hayli sinir bozucuydu benim için. İnsan hiç mi kendine saygı duymaz diye söylenerek çay demlemeye gitmişliğim var… Sonrasında benliğine dönüşü, özü üzerinde kurduğu hakimiyeti ve bilgeliği, kısacası kendine farkındalığı rahat bir nefes aldırdı. Öyle olmalı çünkü, insan kendini bilmeli… Kesinlikle pencere sayısını ve açısını arttıran, bundan sonra öyle değil böyle dedirten bir kitap…
Seyir
7.7/10 · 5,3bin okunma
2 yorumun tümünü gör
408 syf.
·
21 günde
·
1/10 puan
Bir kitaptan, birinden, yaşayan yaşamayan her şeyden bir şey öğrenebilirsiniz. Ama bu kitap içinde size yararı olacak topu topu bir iki şey için zamanınızı harcamaya hiç gerek yok. Kaldı ki bu kitap yanlış anlaşılmalarla zarara sebebiyet verecek bir konumda. Hayatımda ilk defa bir kitabı yok etmeyi düşünüyorum çünkü aman ha başkası bulup da okumasın. Bu ne bir kişisel gelişim kitabı ne de bir roman. Bu zaten uzun yıllar reklamcılık yapan bir kişinin, haftalık-günlük bilmem kaç bin liralık eğitimlerinin reklamı. Gökten zembille inen Mihriban teyze aynaya 48503 kez travmalarını anlattırarak Mina'yı sıfırlıyor mesela :') Üç ayda madde bağımlılığını bırakıyor Selim, üç beş ilaç ile Ma'nın seçilmiş kişilere özel küçük odasında. (Devrik cümleler kurunca daha vurucu olunmuyormuş, uf) Tamamen sahte, oldurulamamış diyaloglar. Bütün diyalogların temelinde aslında bu tarz nefes terapisi ve benzeri eğitimlere yönelik sorusu olan okuyucunun aklına yatmayacak kısımları ortadan kaldırmak var. O yüzden de zibilyon kez aynı şey anlatılıyor. Dili desen, 'terrible' diyeyim. Çünkü anca plaza diline o gider değil mi? Ulus'tan, Etiler'den, villadan, dolarla ödenen kiradan.. gına geldi. Hani büyük harflerle BİR yazılıyor ya; eve temizliğe gelen kişiye iki cümle kurup sonra, anlamaz diye niye es geçiliyor? O BİR'in içinde o yok galiba, statü uymadı tüh. Çok sinirlendim, en çok da kendime, bu kitabı aldığım için.
Seyir
7.7/10 · 5,3bin okunma
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42