1000Kitap Logosu
Piraye
Piraye
Piraye

Piraye

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
646 Kişi
1.791
Okunma
103
Beğeni
2.279
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1966
Yaşamı
Üsküdar Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. 28 yıl reklam sektöründe, Müşteri Hizmetleri ve Yönetimi alanında çalıştı. Çok severek yaptığı ve üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldiği işine rağmen, “ Bulmam gereken bir şey var” hissini bir türlü yenemediğinden yurt içi ve yurt dışında uyanış odaklı farklı spirituel metodlar üzerine pek çok eğitime katıldı ve araştırmalar yaptı. İnsanın kendini gerçekleştirmesi diye adlandırdığı tatmin. huzur ve başarıyı deneyimleyeceği bir yaşamı oluşturabilme formülünü bulabilmek onun en büyük hedefi oldu. Yıllarca bu alanda bilgi biriktirdi, bilgilerden çıkarımlarını oluşturdu ve bu çıkarımları yaşama nasıl aktaracağını çözmeye çalıştı. Zihin konusunda edinmiş olduğu bilgileri, ulaştığı anlayışı ve geliştirdiği yöntemleri nefes ile birleştirerek kendi dönüşümünü yaşadı. Kendİ dönüşüm yolculuğunun etkilerinin sürekliliği onda bunu herkese anlatabilmek arzusunu yarattı. Geliştirdiği ve ‘Zihin koçluğu’ diye tanımladığı zihin dönüşümü çalışmaları ile nefesi biraraya getirerek kendi disiplinini oluşturmak amacıyla Nefes Eğitimini tamamlayarak Nefes Eğitmeni oldu. Hem kişinin zihninden özgürleşip, kendi gerçeğini yaşamasına geçisinin, hem de nefesinin zihinsel faaliyetlerinden özgürleşerek doğal ve doğru şekilde akmasının başarılmasını içeren çözümleme ve uygulama çalışmalarını kapsayan “Özgür Zihin, Özgür Nefes’’ planını oluşturdu, workshop’ını yazdı ve uygulmaya başladı. Yakaladığı başarı onu 28 yıl içinde yaşadığı kurumsal yaşam ile ilgili de çözümler geliştirmeye de itti. Bu doğrultuda ‘Özgür Zihin ile İş-lemek’ adlı kurumsal eğitimini yazdı. Benzersiz ve etkisinin sürekliliği yıllar içinde kanıtlanmış zihin dönüşüm programını, daha geniş kitlelere duyurabilmek amacıyla ‘KENDİNE ÖZGÜRLEŞMEK’ adı ile online platforma taşıdı. İnsanın yegane amacının kendini gerçekleştirmek olduğuna odaklanması onu benzersiz bir sistem olan Human Design ile karşılaştırdı ve bu sistemin eğitimlerini alarak ‘Living Your Design Guide’ sertifikasını aldı. Böylelikle tüm dünyada bu eğitimi verebilme yetisini ve hakkını kazandı. Human design alanında devam ettiği eğitimlerle, Living Your Design grup eğitimleri verebilmek yanında, Human Design Kişisel Analiz uygulamalarını da birebir çalışmalarla aktarmaya başladı. 2019 Kasım ayında ‘SEYİR’ adlı ilk romanı yayınlandı. Seyir, 2020 yılı Aralık ayında 12. baskısına ulaşarak en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Bugün halen kurucusu olduğu Delphinpiraye sisteminin bizzat yetiştirdiği ‘Özgür Zihin & Nefes’ koçlarından oluşan ekibi ile birlikte gerek bireysel gerek kurumsal hizmetler kapsamında karşılaştığı herkesin var-olabilmesine ve ‘Tam da istediği gibi bir yaşamı’ oluşturmasına rehber ve destek olabilmek için çalışmaya devam etmektedir.
Tuğba
Seyir'i inceledi.
348 syf.
·
5 günde
·
1/10 puan
Olumlu yorumlara bakarak almıştım ama hayal kırıklığına uğradım. Sebebi kişisel gelişimin kitaplarda anlatıldığı gibi basit gerçekleştiğini düşünmemem. O yüzden kitabın hikayesi, karakter beni etkilemedi. Benim gibi kişisel gelişim kitaplarını sevmeyen kişilerin beğeneceğini pek sanmıyorum. Bunun dışında okuması kolay, insanı yormayan bir kitap yine de okurken yaşanacaklar fazla tahmin edilebilir bu yüzden devamını merak edemedim. Sadece ilk bölümde yaşanan ilişki ilginç geldi ama o da kitabın zaten küçük bir parçası çoğunluk kişisel gelişim konusu ağırlıklı. Anlatılmak istenenin daha kısa anlatılabileceğini de düşünürüyorum. Yorumlardan dolayı beklentimi yüksek tuttuğum için de bu kadar hayal kırıklığına uğramış da olabilirim.
Seyir
8.2/10
· 1.791 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
37
BKM KİTAP
Sponsorlu
Seven sevdiğine kitap hediye etsin
SEVMEK GÜZELDİR!😻💛 Baktık ki sosyal medyada " seven sevdiğine kitap hediye etmeli " deniliyor. Biz de bu isteklere çok hak veriyoruz! Sevgilinize, kankanıza, iş arkadaşınıza, çocuğunuza, annenize kısacası sevdiğiniz herkese hediye edebileceğiniz kitap önerileri hazırladık. Hemen bkmkitap.com'u veya mağazalarını ziyaret edebilir, sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Ayrıca, sizin de önerebileceğiniz kitaplar varsa hemen yorumlara ekleyin. Biz de listemizde paylaşalım!📚🧚🏻‍♀️ Listeyi İncelemek İçin; bkmkitap.com/seven-sevdigine-kit...
2
629
348 syf.
·
7/10 puan
Seyir. Bir dönüşüm hikayesi aslında. Mina’nın altüst olmuş hayatını nasıl elinden tutupta iyileştiğinin hikayesi. İlk başta bir kadın nasıl bunları kendine yaşatır diyorken, sonunda geldiği noktaya imrenerek okuyorsunuz. Ancak kitap bir süre sonra o kadar çok kişisel gelişime bağlıyor ki okurken yorulduğumu söyleyebilirim. İyileşmek, kendine varmak, kendini bulmak, hayatını anlamak, hayatı sevmek çok güzel şeyler ve bu kitap gerçekten ben dipteyim diyen herkesin okuması gereken ve diyen herkesi ayağa kaldırabilecek bir kitap. Ama sanırım tam olarak bana göre değil. Çünkü aynı şeyler tekrar tekrar anlatınca okurken yoruluyorum. Bu tarz kitap severlerin en favorisi olmayı hak ediyor.
Seyir
8.2/10
· 1.791 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
20
TANhd
Seyir'i inceledi.
348 syf.
·
11 günde
·
9/10 puan
Kitaba başladığımda Mina’nın huyları ve ısrarla kabul görmediği durum ve kişilerde kalmaya uğraşı bir hayli sinir bozucuydu benim için. İnsan hiç mi kendine saygı duymaz diye söylenerek çay demlemeye gitmişliğim var… Sonrasında benliğine dönüşü, özü üzerinde kurduğu hakimiyeti ve bilgeliği, kısacası kendine farkındalığı rahat bir nefes aldırdı. Öyle olmalı çünkü, insan kendini bilmeli… Kesinlikle pencere sayısını ve açısını arttıran, bundan sonra öyle değil böyle dedirten bir kitap…
Seyir
8.2/10
· 1.791 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
18