Peygamber (s.a.v.) Efendimizin Yüce Ahlakı

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
379 gösterim
Kitap Nebi (s.a.v.)in şemailinden başlayarak ahlâkî özelliklerini 40 başlık altında incelemektedir.
Resulullah (s.a.v.) Hazretleri, hilkaten ve ahlaken Ademoğullarının en mükemmeli idi. Bütün peygamberler aslında azaları tam, yüzleri güzel ve mükemmel olup Peygamberimiz (s.a.v), bunların da en güzeli ve en mükemmeli idiler.
Resul-i Ekrem (s.a.v)'in, boyları, âzâları, ve endâmları birbirlerine gayet mütenasipti. Uzuna yakın orta boylu idiler. Fakat halk arasında mehabetlerinden herkesten uzun görünürlerdi. Alınları açık ve geniş, kaşları hilal biçiminde ve birbirlerine yakın fakat çatık değildi. Gözleri kara, kirpikleri siyah ve uzundu. Terledikleri zaman terleri mübarek yüzlerinden inci taneleri gibi dökülür ve misk gibi kokardı. Çekme burunlu ve az değirmi çehreli, söbüce yüzlü olup boyunları uzunca idi. Dişleri inci taneleri gibi düzgün ve parlaktı. Söz söylediklerinde ön dişleri parlardı
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  126
 • ISBN:
  9782766100019
 • Yayınevi:
  Misvak Neşriyat
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Cep boy formatında hazırlanmış ve genelde " Kutlu Doğum ve Mevlit Kandilinde " cami çıkışlarında hediye olarak verilen bu kitapta " Alemlere Rahmet Olan Peygamber Efendimizin Yüce Ahlakından " örnekler veriliyor.

Belki bazı bölümlerini birkaç kez de okumuş olsam,ebatına rağmen içeriğiyle dopdolu olan bu kitabı tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.