Psiko - Tarih Sezgilerimiz ve Takıntılarımız

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
481 gösterim
"Neden?" diye sordu insan. Niçin, niye, nasıl diye ilave etti. Başka hiçbir canlının bu soruları sormadığını biliyordu. O halde bu soruları sormak görevi kendisinindi. Çünkü doğa insan beyninde mükemmeli bulmuştu.

Nusret Kaya, "Psiko-Tarih Sezgilerimiz ve Takıntılarımız" adlı bu çalışmasında, henüz bilimsel bilgi üretme süreçlerince işlenmemiş veya gündeme alınmamış konuları, uzun yıllar boyunca, danışanlarından, okumalarından ve araştırmalarından damıttığı deneyimleri ışığında ele alıp sezgisel düzeyde yanıtlar veriyor ya da yeni sorular soruyor. Sonra da Türk ve Anadolu tarihine ilişkin okumalardan yararlanarak toplumsal davranış kalıplarımızı, adetlerimizi, kültürümüzü ve bazı güncel sorunlarımızı bir psikiyatr gözüyle inceleyip ilginç sonuçlara varıyor ve yeni sorular sorduruyor okuruna. Böylece Psiko-Tarih diyebileceğimiz yeni bir bilgi alanı ve yaklaşım ortaya çıkıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9786056057205
 • Yayınevi:
  Abis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
AYŞE SEMA GÜNER 
25 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Herkesin bi ruhu var ama sahip olduğu o ruhun da bi tarihi var. İşte o tarih bu kitabın satırlarında. Okuyun ve ruhunuzun tarihi hakkında o gizemli kapıyı aralayın ve kendinize olan saygınız, hayranlığınız artsın. Bilginize ve sezginize bereket hocam. Kaçırmayın.