Psikolojik Danışma Kapsamlı Bir Meslek

9,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
445 gösterim
Psikolojik danışma, karmaşık bir dünyada bir çare, değişim, önleme, gelişme, keşif ve güçlenmeye adanmış bir meslektir. Geçmişte psikolojik danışma, insanlara akıllı seçimler yapma konusunda rehberlik etmeyi vurgulamıştı. Şimdi rehberlik, bu çok boyutlu mesleğin bir yönüdür. Psikolojik danışma süreci ve bağlamı üzerinde odaklanan bu kitap, psikolojik danışmanların neyi nasıl yaptıklarına ilişkin detaylı bilgiler içermektedir
Samuel Gladding'in bu kitabı dört bölümden oluşmaktadır.
Birinci Bölüm'de, psikolojik danışmanın kısa tarihçesi ve psikolojik danışma eğilimleri, psikolojik danışmanın kişisel ve mesleki yönleri, psikolojik danışmanın etik ve yasal bakış açıları, çok kültürlü toplumda psikolojik danışma, çeşitli gruplarla psikolojik danışma konuları yer almaktadır.
İkinci Bölüm, psikolojik danışma ilişkisini kurma, psikolojik danışma ilişkisi içinde çalışma, psikolojik danışma ilişkisini sonlandırma ve başlıca psikolojik danışma yaklaşımlarını içermektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  550
 • ISBN:
  9786051335537
 • Çeviri:
  Nilüfer Voltan Acar
 • Yayınevi:
  Nobel Yayın Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
07 Oca 19:39 · Kitabı okudu · 9 günde

İnsanın kendini anlatması için karşısındakı danışmana inanması gerektir.İyi danışman insan konuşmadan bile onu anlamasıdır.O zaman insan anlaşıldığını fark eder ve konuşmaya başlar.Konuşun, kendinizi anlatın, anlaşılmaya yol açın.