Sadist Katiller

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
302 gösterim
Gözyaşları olmadan mutluluk olamaz, ölüm olmadan da hayat.
Kaçın! Sizi mahvedeceğim.

Kızıl Örümcek lakaplı seri katil Lucian Staniak


Bugüne kadar yapılan araştırmalar göstermiştir ki, seri ya da sadist katiller takıntılı insanlardır. Takıntılarının sebebi küçükken maruz kaldıkları cinsel istismarlar, aile içi şiddet, ilgisizlik gösterilebilir.

Sadist katiller aynı zamanda kendi içlerinde çeşitli kategorilere ayrılırlar. Bazıları sadece kadınları öldürürken, bazıları ihtiyarları öldürürler. Bazıları öldürmek için bıçak kullanırken, bazıları silah, ip, ustura gibi aletleri tercih ederler. Psikiyatrlar bu durumu çoğunlukla katillerin çocukluklarıyla ve psikolojik vakalarla ilişkilendiriyorlar.

Kitaptan 5 Alıntı

Arkadaş Edinmek İçin Öldürmek
Çoğu insan eve, yanlarına dönecekleri insanlar olmasını sever; Dennis Nilsen da seviyordu. Yalnızca o, bu insanların ölü olmasını tercih ediyordu.

Sadist Katiller, Brian InnesSadist Katiller, Brian Innes

Basın'a Gönderilen Saldırı Bildirgesi
14 Ekim 1969'da, San Francisco Chronicle'ın editörünün eline uzun bir mektup geçti. Bu, gelen ne ilk ne de son mektuptu. Körfez bölgesindeki ailelerin endişesi hususunda gönderimişti. Şöyle başlıyordu:

''Ben Zodyak... Öğrenciler iyi bir hedef olabilir. Düşünüyorum da, bir sabah okul servislerinden herhangi birinin işini bitirmeliyim. Ön tekerleğe ateş edeceğim, sonra onlar kaçmaya çalışırken, çocukları tek tek vuracağım.''

(Gazeteye gönderdiği mektup)

Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 148 - Zodiac Katili)Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 148 - Zodiac Katili)

''NEDEN ÖLDÜRDÜN?''
1991'de kendisine bu soru yöneltilen Harvey şu yanıtı verdi:

''18 yıl boyunca insanlar beni yönetti ve ardından ben de kendi kaderimi yönetir oldum. Başka insanların yaşamlarını yönettim, yaşayıp yaşamayacaklarına karar verdim. Yönetme gücüm vardı... İlk on beş cinayetin ardından yakalanmayınca, bunun benim hakkım olduğunu düşündüm. Kendimi hakim, savcı ve jüri tayin ettim. Yani Tanrı'yı oynadım.''

Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 253 - Donald Harvey)Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 253 - Donald Harvey)

Zodiac Katili (Hiçbir Zaman Çözülemedi)
''Bu parolayı manşetten yayınlamanızı istiyorum. Benim kimliğimdir. Eğer Cuma günü öğlene kadar bunu yayınlamazsanız, 1 Ağustos 1969 günü Cuma gecesine kadar koç burcu birilerini öldüreceğim. Bütün hafta sonu onları öldürmek için yalnız insanların etrafında döneceğim, ta ki bir düzine insanı ortadan kaldırana kadar.'' (Gazeteye gönderdiği mektup)

Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 152 - Katilden Medyaya Mektuplar)Sadist Katiller, Brian Innes (Sayfa 152 - Katilden Medyaya Mektuplar)